Google' ın Renkleri Nereden Geliyor

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 19 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google' ın Renkleri Nereden Geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Her gün yüzlerce kez girdiğimiz ve artık bir ekol haline gelen Google Logosundaki Mavi Kırmızı Sarı Mavi Yeşil ve yine Kırmızı renklerin nereden geldiğini anlamının ne olduğunu hiç merak ettiniz mi ?

  Googlenin logosu sık sık değişmesine rağmen dikkat ettiyseniz hiçbir zaman renkleri değişmez. Mesala aşağıdaki resim Googlenin 1998 yılı Aralık ayındaki halidir. Gördüğünüz gibi o günde renkler aynı.

  [​IMG]


  İşte bu renklerin sırrı nereden geliyor ? Bu renkler googlenin ilk kurulduktan sonra başarılı bir şekilde işleyen sistemlerini güçlendirmek ve daha çok insana hizmet vermek için var olan sunucularına yeni bir tane eklemişlerdir. Yeni eklenen bu güçlü serveri kendileri toplamışlar ancak o günkü şartlarda toplama olan bu yeni bilgisayarlarına uygun kasa bulamadıkları için bazılarana göre ise paraları olmadığı için geçici bir çözüm düşünmüşler ve LEGO dediğimiz oyuncakları bir araya getirerek kasayı oluşturmuşlardır. Aşağıda yer alan resimde bu serverin resmi yer almaktadır.

  [​IMG]

  Resimdede gördüğünüz gibi legoların rengi Mavi Kırmızı Sarı ve Yeşil. İşte Googlenin logo renkleri buradaki legolardan geliyor. Kendi elleriyle oluşturdukları sunucularına yine kendi elleriyle yaptıkları LEGO kasanın renklerini firmalarının renkleri yapmışlardır.
  Bunun şehir efsanesi olduğunu ve uydurma olduğunu düşünenler içinde sizlere Googlenin kurucuları Larry Page ve Sergey Brin’in okuduğu googlenin ilk kez bitirme tezi olarak ortaya çıktığı Stanford Üniversitesinin resmi sitesinden müze sayfasının adresini ve sayfamda şu anda bulunan resimleride aldığım kaynak sitenin adresini vereceğim. Burada daha fazla resmide bulabilirsiniz. Resmin yanında yer alan açıklamayıda okuyabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google' Renkleri Nereden Forum Tarih
Google'dan büyük değişim Google Hakkında Her Şey 1 Mart 2011
Google'dan M.Akif Ersoy jesti Google Hakkında Her Şey 20 Aralık 2010
Google'dan Facebook'a ağır darbe Google Hakkında Her Şey 7 Kasım 2010
Google'dan Cahit Arf'ın Anısına Logo - 100. Yıl Hediyesi Google Hakkında Her Şey 11 Ekim 2010
Google'dan Yeni Bir Teknoloji Google Hakkında Her Şey 9 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş