Google Çin'e savaş açtı!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google Çin'e savaş açtı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  on aylarda teknoloji konusunda cesurca ve birazda düşüncesizce adım atan Google, bir süre önce kullanıcılarının alışkanlıklarını sürekli kayıt altında tutan bir cookie hazırlamıştı.
  Ayrıca, siteyle Obama ailesinin arası da bir süredir bozuktu. Bu ufak hatırlatma seansının en büyük nedeni, Çin'e en sonunda kendi kulvarında birisi savaş açtı.
  [​IMG]
  Geleceğin savaşlarının sanal olacağını iddia eden teoriler gerçek olabilir
  Üçüncü dünya savaşını Google çıkartabilir
  Bu çatışma ise geçen ay Google'ın serverlarına yapılan bir dizi saldırı sonucu başladı. Firmanın Amerikan, Çin ve Avrupa kökenli bazı müşterilerinin Gmail hesapları düzenli olarak ele geçirilmeye çalışıldı. Olayı fark eden Google güvenlik uzmanları, saldırıları analiz etmeye başladılar, araştırma sonucu ortaya çıkan sonuç ise bir hayli şaşırtıcı.
  Bu saldırılara maruz kalan kişilerin, Çin vatandaşlarının insan haklarını savunan kişiler olduğu ortaya çıktı. Google açık açık iddia etmese de, olaylardan dolayı Çin Hükümeti'ni suçluyor. Ünlü arama motoru bu nedenle dünyanın en kalabalık nüfuslu ülkesine savaş açtı.
  [​IMG]
  Google Çin'i açıkça tehdit etti
  Ülkede yaygınlaşan sansüre karşı tepki gösteren Google yöneticileri daha önce Çin yasaları gereği bazı aramalarda filtreleme yaptıklarını açıkladılar. Ancak bundan sonra Google.cn hiçbir sansür yasasına uymayacak. Eğer ülke sansür konusunda geri adım atmazsa da, Google Çin'deki bürosunu ve CN uzantılı sitesini kapatacak.
  Arama motoru bir süredir, esas işini bırakıp yavaş yavaş siyasette de karışmaya başlamıştı. Çin'in bu tehditti ciddiye alıp olmayacağını ise zaman gösterecek.


  Yazan: Cem Süer
  SDN - shiftdelete.net
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google Çin'e savaş Forum Tarih
Google Ana Sayfa Yapmak Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2013
Google play store ne demektir Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2012
Google Chrome Ana Sayfa Nasıl Yapılır Google Hakkında Her Şey 17 Şubat 2012
24 kasım öğretmenler günü google Google Hakkında Her Şey 24 Kasım 2011
Louis Daguerre 224. Doğum günü Google İnternet ve Network 18 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş