Google'ın Yeni Tarayıcısı: Google Chrome Beta İndir Download

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 29 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google'ın Yeni Tarayıcısı: Google Chrome Beta İndir Download konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Google Chrome Beta İndir Download

  Google yeni web tarayıcısı olan Google Chrome'u indirmeye sundu.Kendi tarayıcısını Google kendi anasayfası gibi klasik ve sade olarak tanımlıyor.
  [​IMG]

  Tarayıcının sadeliği sistem kaynaklarının kullanımında da kendini belli ediyor.Tarayıcı henüz yeni olmasına rağmen hız konusunda Firefox'tan geri kalmıyor.Zaten program açık kaynaklı ve bazı yerlerde Firefox'u örnek aldığı görülüyor.Bu konu da da Google "Açık kaynak projelere çok şey borçluyuz ve onların yolundan devam ediyoruz. apple'ın WebKit ve Mozilla'nın Firefox bileşenlerinden faydalandığımız kaynaklardan sadece ikisi ve biz de bütün kodlamamızı açık kaynak yapıyoruz. Internet'in ilerlemesi için bütün açık kaynak (yazılım) topluluğu ile birlikte çalışmayı umuyoruz." diyor.

  [​IMG]

  Tarayıcı daha güçlü bir Javascript olan V8'i kullanıyor.Böylece daha hızlı tepki veriyor.Yukarıda da Javascript karşılaştırma sonuçlarını görüyoruz.
  Tarayıcıda her sekme birbirinden bağımsız çalışıyor birinde sorun olsa diğer sekmeler etkilenmiyor. Yeni bir sekme açtığınızda sık ziyaret ettiğiniz siteler ve küçük resimleri geliyor.Opera da buna benzer bir özellik (Speed Dial) mevcut.İsterseniz "gizli mod" özelliğiyle gezdiğiniz siteler web geçmişinde yer almıyor.Bu artılarının yanı sıra henüz beta olmasından dolayı hala eksiklerinin mevcut olduğunu ve bazı siteleri düzgün şekilde açamadığını da söyleyelim. Yine de Google Chrome'u denemenizde yarar var!

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın Yeni Tarayıcısı Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın yeni mesleği! Google Hakkında Her Şey 23 Şubat 2010
Google'ın Facebook'a rakip yeni hizmeti Google Hakkında Her Şey 10 Şubat 2010
Yine Google, yine yenilik! - Google'ın gazetelerle ortak projesi. Google Hakkında Her Şey 11 Aralık 2009
Google'ın Yeni Servisi Voice Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş