Google'ın Yeni Servisi Voice

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Siraç tarafından 16 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Google'ın Yeni Servisi Voice konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'ın Yeni Servisi Voice

  Google'ın yeni servisi Voice, telekomünikasyon sektöründe taş üstünde taş bırakmayacak.

  Google, yakın zamanda devreye sokmayı planladığı Google Voice sistemi ile gezegenin iletişim merkezi olmayı hedefliyor. Dünyayı ele geçirmek için sağlam bir plan olması da muhtemel olan bu sistemin yapamadığı şey yok gibi.

  Gmail arayüzünü andıran bu sistem, Google'dan alınan bir "telefon numarasıyla" çalışıyor. Google Voice, bu numaraya gelen aramaları kullanıcıya ait olan ev, cep, iş ya da otel telefonu gibi her türlü hatta aktarıyor. Arayan kişi kullanıcya ulaşamazsa bıraktığı sesli mesaj Google Voice tarafından yazıya çevirilip kaydediliyor. Akabinde numaranın sahibi, ister internetten Google Voice'e bakarak, ister Google "telefon numarasını" geri aramak suretiyle sesli olarak dinleyerek bu mesaja ulaşabiliyor.

  Google Voice ayrıca kısa mesaj alıp göndermeyi de sağlıyor, telekonferans ve video konferansı da mümkün kılıyor. Özetle yapıyor da yapıyor. Bütün bunlar Google'ın geri kalan servisleriyle bir bütün olarak düşünüldüğünde evde, işyerinde ve cep telefonlarının çalıştığı her yerde başka bir şeye gerek kalmıyor.

  Google Voice üzerinden yapılan aramalar Amerika'da bedava, dünyanın geri kalanında ücretli ama Skype'dan daha ucuz, arama dışındaki servisler ise tamamen ücretsiz olacak. Skype bir yana, Google'ın dünya çapındaki tüm iletişim yöntemlerine rakip olmak gibi bir amacı olduğu belli.

  Eğer bu sistem, gelecek milyonlarca tekelleşme suçlamasından sıyrılabilirse, Google'ın bir sonraki adımı Dünya'ya en yakın gezegene yerleşip bizden de kira istemek olabilir.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın Yeni Servisi Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın yeni mesleği! Google Hakkında Her Şey 23 Şubat 2010
Google'ın Facebook'a rakip yeni hizmeti Google Hakkında Her Şey 10 Şubat 2010
Yine Google, yine yenilik! - Google'ın gazetelerle ortak projesi. Google Hakkında Her Şey 11 Aralık 2009
Google'ın Yeni Tarayıcısı: Google Chrome Beta İndir Download Google Hakkında Her Şey 29 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş