Google'ın Wave hizmetinin test edenlerin sayısı artırıldı

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Google'ın Wave hizmetinin test edenlerin sayısı artırıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google'ın Wave hizmetinin test edenlerin sayısı artırıldı

  Google, yeni gerçek zamanlı iletişim hizmeti Google Wave adlı yazılımın henüz kullanıma hazır olmadığını ancak hizmetin şu an sadece belli kişiler tarafından test edildiğini açıkladı.

  [​IMG]

  İnternet arama lideri Google Wave hizmetinin geliştiriciler tarafından hali hazırda test edilen kullanım kısıtlamalı bir versiyonunu yayınlamayı planlıyor. Google Wave, şirket tarafından geliştirilen en yenilikçi yazılımlardan birisi olarak görülüyor.

  Uzmanlar Wave’in Google’ın şirketlere yazılım sağlama planlarını geliştirme potansiyeline sahip olduğunu belirtirken şu an Facebook ve Twitter tarafından domine edilen sosyal ağ piyasasında da daha büyük bir rol sağlayacağını iddia ediyor.

  İlk defa Mayıs ayında duyurulan Wave, anında mesajlaşma, e-posta, döküman paylaşımı ve sosyal ağ yapısını aynı paket içerisinde bir programla sunmayı amaçlıyor.

  Salı günü resmi Google Blog’unda yayınlanan iki yazıda yazılım geliştiricilerinin Wave hizmetinin yapabileceklerini artıran kendi yazdıkları programları satabilecekleri ‘Wave Eklenti Mağazasının’ da plan aşamasında olduğu belirtildi.

  Google, Wave hizmetinin testi için 100binden fazla yazılım geliştiriciye, bireysel test edicilere davetiye gönderdi. Bu sayıyla birlikte Wave’in şu ana kadar yapılan en büyük saha testi de gerçekleştirilmiş olacak.

  Google ayrıca ‘seçilmiş’ tüzel kişilere de Wave’in şirket içi kullanımı test etmeleri için teklifte bulundu. Google Wave’in ofis versiyonunda e-postadan kelime işlemcisine kadar bir çok hizmet bulunuyor.

  Wave Avusturalya’da Jens ve Lars Rasmussen biraderler tarafından geliştirildi.

  Lars Rasmussen, resmi Google Blog’unda yaptığı açıklamayla neden böyle bir kapsamlı testi tercih ettikleri sorusuna cevap verdi. “Wave halen zaman zaman donup kalıyor, yavaşlıyor ya da çalışmıyor. Herkese açık bir sürüm yayınlamak saçmalık olacaktı.”

  Rasmussen, seçilen test edicilerin Wave’e etrafındaki kişileri davet etme şansının Google tarafından tanındığını eğer saha testinde herşey planlandığı gibi giderse bir çok kişinin yeni hizmeti kullanabileceğini de belirtti.

  Wave’den sorumlu ürün yöneticisi Stephanie Hannon ayrı bir blog yazısında Sap ve Salesforce.com INC gibi şirketlerin Wave’in yapabileceklerini artıran prototip yazılımlar geliştirdiğini açıkladı. Bu yazılımlar arasında video konferansı, yolculuk planlama ve Sudoku oyunu gibi özellikler eklenebiliyor.

  Google henüz Wave’in kullanılabilir sürümünü ne zaman yayınlayacağına dair resmi bir açıklama yapmadı ancak Wave’in resmi internet sitesinde ‘bu yılın sonlarında geliyor’ yazısı bulunuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın Wave hizmetinin Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da! Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2010
Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı Google Hakkında Her Şey 29 Mart 2010
Google'ın son kararı! Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google'ın tartışılan hizmeti veto yedi! Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş