Google'ın sizinle bir işi var

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 12 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'ın sizinle bir işi var konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google ister isteyin, ister istemeyin aldırmıyor. Herkesle tek tek ve "Özel olarak" ilgileniyor!

  Dünya çapında en çok kullanılan arama motoru olan Google'ın en büyük gücü, gerçekleşen aramaların sonuçlarını rakiplerine göre daha doğru süzebiliyor olması. Ve arama motoru devi bu konuda bir adım daha öteye geçmeye karar verdi; artık tüm arama sonuçları kişiselleştirilecek ve kendi aramalarınızla ilgili sonuçları daha üst sıralarda görebileceksiniz.
  Üstelik bu özelliği kullanmak için Google'ın kendi tarayıcısı Chrome'u kullanmanız da şart değil. Çünkü Google sizin daha çok ilginizi çekecek sonuçları, önceki aramalarınız ve arama sonuçlarına tıklamalarınıza göre belirliyor. Bu bilgileri ise tarayıcıda değil, sizin Google hesabınızda tutuyor. Dolayısıyla siz Google hesabına giriş yaptığınız andan itibaren Google tüm web geçmişinizi takip ederek, sizin daha çok ilginizi çekecek arama sonuçlarını gösterebiliyor.
  Google hesabı kullanmıyorum diyorsanız yine de Google'ın kişiselleştirilmiş arama sonuçları sizin için çalışıyor demektir. Çünkü Google, hesabı olmayan kullanıcıların bilgisayarlarına bir de çerez (cookie) ile aynı kontrolü yapabiliyor.
  Eğer Google'ın bu uygulamasından yararlanmak istemiyorsanız, şu adresten nasıl ayarları değiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın sizinle işi Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da! Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2010
Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı Google Hakkında Her Şey 29 Mart 2010
Google'ın son kararı! Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google'ın tartışılan hizmeti veto yedi! Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş