Google'ın popüler hizmeti yanilendi

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 28 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'ın popüler hizmeti yanilendi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Artık daha hızlı, daha kişisel ve aynı zamanda daha popülist...

  [​IMG]

  Google Reader elden geçirildi ve artık içeriği Web 2.0'a daha uygun bir şekilde ayarlıyor. Kullanıcıların online alışkanlıklarını daha iyi takip ederek başarılı oluyor.

  Arama devi Google, Google Reader'a popüler olan resimleri, videoları ve sayfaları topladığı "Populer Items" adı altında bir bölüm ekledi. Bu bölüm Google'ın güçlü yanı olan algoritmalardan faydalanarak sıralama yapıyor ve kullanıcıların daha hızlı içerik bulmasına yardımcı oluyor.

  Google yaptığı açıklamada "Artık herkesin konuştuğu o çok komik videoyu kaçırdığınız için sohbet esnasında utanmanıza gerek kalmayacak" dedi. Yeni oluşturulan "Explore" bölümü ise Google'ın tavsiye edilenler özelliklerini topladığı yer oldu. Bu bölüm hala Reader'dan gelen trendlerden ve internet geçmişi özelliklerinden faydalanarak seçilen haber kaynaklarını bir araya topluyor.

  [​IMG]

  Reader'da "Magic " isimli seçenek ise kaynakların kullanım alışkanlıklarına göre yeniden sıralanmasına imkan tanıyor. Standart kronolojik sıralamadan çok daha kullanışlı olmasına karşın, aynı kaynağı gözünün alıştığı yerde bulmak isteyen kullanıcılara göre değil. En sık kullandıklarınıza daha hızlı ulaşmak için ise iyi bir çözüm.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın popüler hizmeti Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da! Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2010
Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı Google Hakkında Her Şey 29 Mart 2010
Google'ın son kararı! Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google'ın tartışılan hizmeti veto yedi! Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş