Google'ın başına gelenler!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'ın başına gelenler! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google Street View'ın şahit oldukları...
  Google Maps için durmadan çalışan ekibin başına gelenler, pişmiş tavuğun başına gelmedi!

  Street View ekibinin başına gelen olaylarına ardı arkası kesilmiyor. Sokak sokak gezerek görüntü alan araç, bazen komik, bazen şok edici olaylar görüntülüyor, bazen de tam içinde kalıyor.
  Bu olaylardan birisi çok komik, bir diğeri ise dramatik. Ontario cinayet mahallinde çekilen bazı görüntüler, Google tarafından internetten kaldırıldı.
  21 Temmuz 2009'da 24 yaşındaki Nicholas Ingram, bıçaklanarak öldürüldü. Gün içerisinde oradan geçen Google Street View aracı, sarı polis bantlarını ve kan havuzunu da kazayla görüntüledi.
  Fotoğraflar bu hafta daha yeni yayınlandı ve Google bu görüntüleri kaldırdı. Google Kanada sözcüsü Tamara Micner bu konuda bir açıklama yaparak, Google Street View ekibinin Google Maps'e yüklediği görüntülerin, gerçekten sokaktan geçen bir insanın göreceği görüntüler olduğunu, ne yazık ki bazen böyle talihsiz olaylar yaşandığını belirtti. Google olarak bu konuda uyarı alır almaz düzeltme yaptıklarını, olaydan rahatsız olanlardan özür dilediklerini belirtti.

  Komik olaydan absürd manzara

  Komik olaya gelirsek, Google Street View aracını görenler ilginç şeyler yapabiliyor.
  Bunlardan en akla gelmeyecek olanı, iki şakacı tarafından yapıldı. Dalgıç kıyafetlerini giyen, paletleri ayaklarına geçiren iki kafadar Street View aracını, ellerinde zıpkınlarla kovaladı.
  Ayaklarındaki paletlerle Street View aracının ardından ördek gibi paytak paytak koşarken görüntülenen iki kafadar, ellerindeki sivri zıpkınlara karşın kötü bir niyetleri olmadığını, makara olsun diye böyle bir şey yaptıklarını açıkladılar.
  Şakacı ikili, Google Street View geçene kadar üzerlerinde kıyafet, ağızlarında şnorkel, ellerinde zıpkın arabada beklemiş, araç geçer geçmez de birden ortada belirip kovalamaya başlamış.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın başına gelenler Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da! Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2010
Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı Google Hakkında Her Şey 29 Mart 2010
Google'ın son kararı! Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google'ın tartışılan hizmeti veto yedi! Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş