Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da!

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Google 1Gbps için şehirleri seçti.

  Evinizde 1Gbps hızında, ucuz fiberoptik internet ister misiniz? Google çok yakında bunu size sunacak.

  Geçtiğimiz
  günlerde Google'ın süper hızlı genişbant internet projesiyle ilgili gelişmeleri "Google'dan ucuz internet!", "Google'ın fiber-optik planı!" başlıklı haberler ile aktarmıştık.
  Google, kar amacı gütmeden sırf daha hızlı internetin mümkün olduğunu ispat etmek için 50.000 ila 500.000 arasında kullanıcıya süper hızlı internet sunmayı planlıyor.
  Bu plan çerçevesinde evlere ve iş yerlerine fiber optik kablo ile 100Mbps ila 1Gbps arasında hızlarda internet sunulacağı açıklanmıştı. Google'ın pilot bölge aramaları da bununla birlikte başlamıştı.
  İsminin açıklanmasını istemeyen bir Google Türkiye yetkilisi, CHIP Online'a yaptığı çok özel açıklamada bu girişimin sadece Amerika ile kısıtlı kalmayacağını açıkladı.

  1 Gbps internet İstanbul'a ne zaman gelecek?


  Google'ın süper
  hızlı interneti Amerika'da daha sonra Almanya, İngiltere, Fransa ve Türkiye'de sunulacak. Türkiye'de ilk olarak İstanbul'a sunulacak hizmetin, daha sonra diğer büyük kentlere de sunulması bekleniyor.
  Google yetkilisi, Google'ın sadece Amerika bazlı bir şirket olmadığını, global bir şirket olduğunu, bu yüzden hizmetlerinin sadece ABD ile sınırlı kalmayacağının altını çizdi. Fiberoptik internet projesi, işte bu yaklaşımın bir ürünü...
  İstanbul, Google'ın fiberoptik internet hizmetinden elbette hemen yararlanmaya başlamayacak. Bu proje ancak 2011 yılının ilk yarısında hayata geçebilecek.
  "Neden İstanbul?" sorusunu yönelttiğimizde " Buradaki genç nufüsun isteği ve dinamizmi bizleri çok şaşırttı ve yaptığımız araştırma sonucunda Avrupa ile birlikte Türkiye'nin, özellikle de İstanbul'un doğru bir karar olduğunu anladık." cevabını aldık.

  Ve asıl sürpriz: Fiyatlar nasıl olacak?

  Minimum bağlantı hızının 100Mbps,
  maksimum bağlantı hızının 1Gbps olacağı zaten daha önce de aktarılan bilgiler arasındaydı.
  Bu bir kez daha doğrulandı. Google fiyat ya da kota konusunda kesin bir açıklama yapmadı ama "Türkiye şartlarını ve para biriminin Dolar ile kıyaslamalı değerini dikkate alacağız" diyerek ilk ipuçlarını vermiş oldu.
  Türkiye'de bu müthiş hızlara kavuşacak olan ilk şehir, haberin başında da söylediğimiz gibi İstanbul olacak. 50.000 ila 100.000 arasında kullanıcı, Google'ın süper hızlı internetinden yararlanma imkanına kavuşacak.
  Resmi açıklamanın Haziran başında yapılması, ön başvuruların ise Eylül itibariyle başlaması bekleniyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Nisan 2010

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ın 1Gbps interneti Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı Google Hakkında Her Şey 29 Mart 2010
Google'ın son kararı! Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google'ın tartışılan hizmeti veto yedi! Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2010
Google'ın yeni mesleği! Google Hakkında Her Şey 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş