Google'ı dize getircekler

'Google Hakkında Her Şey' forumunda Dine tarafından 28 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Google'ı dize getircekler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Üç büyükler kafa karıştırıyor.

  Microsoft, Google ve Apple: Kimin eli kimin cebinde, kim kimin düşmanı; nedir; ne değildir?

  Steve Jobs ile Bill Gates arasında hem dostluk, hem de rekabet olduğu gibi, Apple ve Microsoft arasında da böyle bir ilişki var.

  Apple hem donanım, hem de yazılım firması; Microsoft'un esas ağırlığı ise yazılım, MS donanım departmanı var ama Apple gibi MS markalı PC'ler üretmiyor. Son zamanlarda Microsoft cep telefonuyla ilgili gelişmeler olsa da bu Microsoft'un esas işinin yazılım olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Ve Microsoft, Google kendi alanına girdikçe, Google'ın pazarlarına saldırıyor.

  Apple'ın Mac sistemlerde Windows için Boot Camp sunması, Microsoft'un da iPhone'un başarısına ne kadar bozulursa bozulsun, bu cep için Bing gibi hizmetleri sunduğunu hatırlamak gerekiyor. Hayranları çok ağır atışan bu iki marka, son zamanlarda rekabete ara vermeden yakınlaşıyor gibi görünüyor. Sebebi ise açık: Büyük rakip Google...

  Apple ve Google'ın arası da iyiydi...

  Aslında Google ile Apple arasında bir yakınlaşma vardı. iPhone üzerinde yine Apple markalı Safari internet tarayıcı üzerinde Google hizmetleri mevcuttu. Google'ın CEO'su Eric Schmidt, Apple'ın yönetim kurulundaydı.

  Google'ın iPhone uygulamaları varlığını koruyor ve iş dünyasında yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ancak Google ile Apple'ın arası bozuldu ve Schmidt Apple yönetim kurulundan ayrıldı.

  Apple, Google'ın bazı uygulamalarına taş koydu. Google Maps Navigation uygulamasını bile uzak tuttu. Bu uygulamalar iPhone'da yok, Android'de var ve Google da Apple iPhone'a kabul edilmeyen uygulamalarını Android'da kullanarak tüketicileri etkiliyor.

  Apple, Google'ın internet tekelinden çekindiği için, iPhone uygulamalarında Microsoft'a Google'dan daha sıcak davranıyor. Önümüzdeki günlerde bu iki devin, bir diğer deve karşı ne kadar rekabetçi davranabileceğini göreceğiz.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Google'ı dize getircekler Forum Tarih
Google'ın yeni hali burada! Google Hakkında Her Şey 8 Nisan 2010
Google'ın 1Gbps interneti İstanbul'da! Google Hakkında Her Şey 1 Nisan 2010
Google'ın Fiber Ağı İçin Yarış Başladı Google Hakkında Her Şey 29 Mart 2010
Google'ın son kararı! Google Hakkında Her Şey 17 Mart 2010
Google'ın tartışılan hizmeti veto yedi! Google Hakkında Her Şey 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş