Gonca'da bu ay yaz keyfi ve neşe

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda GizLi_ÖzNe tarafından 9 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Gonca'da bu ay yaz keyfi ve neşe konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Her ay hediye vermeyi gelenek haline getiren Gonca'nın ilk hediyesi; "Fotoğraflarla Abdest-Namaz-Oruç İlmihali. bir diğer hediyesi ise "Tecvit Uygulamalı Kur'an-ı Kerim Elifbası" CD'si.

  [​IMG]


  Çocuk ve Kültür Dergisi Gonca'nın Temmuz 2009 tarihli 87. sayısı yayınlandı.
  Her sayısı ayrı bir özen ve heyecanla hazırlanan Gonca dergisi 87.sayısını; yaz mevsiminin keyifli ve neşeli serüveninin anlatıldığı "Merhaba" yazısıyla aralıyor: "Her yaz hayâl etmektir biraz. Kuşlar gibi uçmayı çita gibi koşmayı..Çayırlara uzanıp bulutlara kavuşmayı...Aramızda kalacak ne yap ne et bu yaz kendin için büyük bir hayâl kur. Çok büyük olsun ama. Sakın ola hayâlini küçük tutma. Kaçıverir elinden...Hayâlin kadar kalırsın sonra. Her kalphayâli kadar atar unutma!"
  7. Türkçe olimpiyatı ropörtajı Şafak Demir'in "Sepetle Sarkıtılan Yanlışlar" hikâyesi H. İbrahim Çayırlı'nın "Deliğinden Çıkmayan Yılan" masalı ile renk kattığı dergide Tarık Ünal "Önemli Görev" Tayfur Bulut ise "İz" başlıklı yazılarıyla selamlıyor Goncaseverleri.
  Gonca'nın bu ayki hediyeleri
  Her ay hediye vermeyi bir gelenek haline getiren Gonca'nın bu ay ki ilk hediyesi; "Fotoğraflarla Abdest-Namaz-Oruç İlmihali" İlköğretim çocuklarının eğitim seviyeleri göz önünde bulundurularak hazırlanan kitapta abdest teyemmüm namaz ve oruçla ilgili bilgiler renkli fotoğraflarla anlatılıyor. Gonca okurları dinimizin direği bu çok önemli ibadeti namazlarda okunan dua ve surelerin de yer aldığı "Fotoğraflarla Abdest-Namaz-Oruç İlmihali" sayesinde en iyi ve en güzel şekilde öğrenebilecekler.
  Temmuz sayısının bir diğer hediyesi ise "Tecvit Uygulamalı Kur'an-ı Kerim Elifbası" CD'si..Harflerin doğru şekilleri ve doğru telafuzlarıyla tanıtılmasına önem verilerek hazırlanan CD sayesinde Yüce Kitabımız Kur'ân-ı Kerîm'i doğru ve kolay şekilde öğrenmek isteyenler her ortamda bu arzularını gerçekleştirme imkânı bulabilecekler.
  Gonca dergisi gelecek aylarda da zengin içeriği birbirinden güzel hediye ve sürprizleri ile okurlarıyla buluşmayı bekliyor...
   

Bu Sayfayı Paylaş