Golaks TermoLog 0 (2008.11.19) Dowmload

'G-H' forumunda Siraç tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Golaks TermoLog 0 (2008.11.19) Dowmload konusu Golaks TermoLog 0 (2008.11.19) Dowmload

  Sürüm : 0 (2008.11.19)

  Boyut : 10.1 Mb

  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

  Kısıtlama : 30 Gün

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Golaks Yazılım


  Tanıtım:
  Üreticiden : Golaks TermoLog cihazı, genel maksatlı sıcaklık ölçümleri ve sıcaklık değişimlerinin gözlenmesi amaçlı olarak hazırlanmıştır. Devreye 8 adet Dallas DS18B20 sıcaklık algılayıcısı bağlanabilmektedir. Her bir algılayıcı, 200 metreye kadar Cat-5 kablosu ile sıcaklık ölçümlerinin yapılacağı alanlara ulaştırılabilir. Dallas firmasının “One Wire” olarak isimlendirdiği haberleşme protokolü sayesinde bu mesafeden sıcaklık bilgileri PIC mikro kontrolörü tarafından alınarak USB protokolünde bilgisayara iletilmekte, ve hazırlanmış olan program aracılığı ile belirli aralıklarda günlüklenebilmekte görsel ve anlık olarak izlenebilmektedir. Paralel kanallar olduğundan eş zamanlı okuma verimi çok yüksektir. Termolog programı tamamen parametrik olup aşağıda listelenmiş özelliklerini kullanıcı tamamen kendisi ayarlayabilir.

  1- Kayıt Ayarları : Günlükleme Kayıt periyodu kullanıcı tarafından ayarlanıp istediği zaman dilimi içerisinde verilerin kaydedilmesini sağlar, periyotlar 1,15,30 Dakika 1,5 saat seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda her algılayıcı için alt ve üst sıcaklık değer ayarlamaları yapılıp sistemin buna göre uyarı mekanizmasının çalışmasını sağlayıp kullanıcının ısı değişimlerini anlık olarak alıp uyarılmasını sağlar.

  2- Algılayıcı Ayarları : Sistemde 8 adet sıcaklık algılayıcı bulunmaktadır, algılayıcılar bulundukları yere göre isimlendirilebilir. Bu isinlendirmeden sonra tüm raporlama ve analizlerin üzerinde tanımlanmış isimler ile sistem verileri listelemektedir.

  3- Diğer Ayarlar : Termolog programının windows ile birlikte otomatik olarak başlamasını istiyorsanız bu kısımdan ayarlayabilir ve her oturum açılışında programınızı açmak zorunda kalmazsınız, ancak program ilk açıldığında sıcaklık algılayıcılar ile iletişime geçmez, kullanıcı program üzerinden sıcaklık algılayıcılara Bağlan komutunu göndermek zorundadır.

  4- Analizler : TermoLog analiz sistemi görsel ve yazılı olarak iki şekilde çalışmaktadır, görsel grafik alanı anlık sıcaklık değişimlerini size grafik olarak vermektedir, ve grafik anlık olarak çalışıp kayıt edilmemektadir. Eğer kayıt ayarlarından bir kayıt periyodu seçili ise sistem sizin seçtiğiniz periyotlarda alınan verileri kaydedecek ve size daha sonraki aşamalarda istediğiniz iki tarih aralığında raporlama şansı sunacaktır.

  Kullanımı oldukça basit olan sistem sıcaklık değerlerinin kayıt edilmesi ve izlenmesi gereken her yerde kullanılabilir.

  Sıcaklık ölçüm aralığı: -55.....125 °C (0.1 °C Hassasiyet)
  Sıcaklık hata oranı: ± 0.5 °C (-10 ile +85 °C arasında)


  [​IMG]


  Golaks TermoLog 0 (2008.11.19)
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Golaks TermoLog (2008 Forum Tarih
Golaks Deri İthalat Programı G-H 5 Aralık 2010
Golaks Makine Demirbaş Takip Programı G-H 5 Aralık 2010
Golaks Kurlar 2006 Download G-H 4 Şubat 2009
Golaks Kalite Yönetim Sistemi 6.06.1006.2506.0 Download G-H 30 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş