God of War 3 Tam Çözüm - GoW 3 Çözüm

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Dine tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  God of War 3 Tam Çözüm - GoW 3 Çözüm konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  God of War 3 Tam Çözüm - GoW 3 Çözüm  Not: Oyunun çoğu noktasında altın renginde uçuşan tozlar göreceksiniz. Buralarda bazı güçler gizli. Gördüğünüzde Helios’un kafasını buralarda kullanırsanız, güç ve orb sandıklarıyla karşılaşacaksınız.

  GAIA

  Zeus’a seslendikten sonra ilk rakiplerimiz geliyor. Herkesi öldürün. Karşıda ağaçla kapatılmış bir geçit var. R1+O tuşlarına basarak engeli yol üzerinden kaldırın ve ilerleyin. İlk devasa düşmanımızla karşı karşıyayız. Yarı akrep, yarı at karışımından oluşan bu yaratığı alt etmek için, olabildiğince hızlı hareket ederek bacaklarına kılıç sallamamız gerekiyor. Güçlü nefesine ve pençelerine dikkat edin. Bir süre sonra zemin değişecek ve kılıçlarınızı toprağa saplayarak hareket edin, yaratığa da vurmayı sürdürün. Bir süre sonra sersemleyecek ve ekranda beliren tuşlara eksiksiz basarak şimdilik ondan kurtulun.

  MOUNT OLYMPUS

  Sarmaşıklara tutunarak uçurumdan yukarı tırmanın. Sandığı açarak orbları toplayın. Zayıf düşmanları alt ettikten sonra çıkıntıdan ilerleyin ve X ve R1 tuşlarını kullanarak zincir yardımıyla karşıya atlayın. Yine kalabalık bir düşman ordusu var. Halledin ve sağ taraftaki çıkıntıdan aşağıdaki zemine inin. Gaia’nın zor durumda olduğunu görüyoruz. Demin karşılaştığımız dev yaratık, yine karşımızda. Onu Gaia’dan yine kısa süreliğine kurtarın ve etraftaki sandıkları boşaltın. O tuşuna basarak kapıyı açın ve at adam ile beraberindekileri halledin.

  Sağ köşedeki kolu çekerek gelen platforma adım atın. Ares’in cansız bedeni, zeminin altında yer alıyor. Oyunu kaydedin. Kapıyı açar açmaz ani bir saldırıyla karşılaşıyoruz. O tuşuyla karşılayın. Gaia’nın çilesi bitmiş değil. Akrep – at karışımı yaratık yine önümüze çıkıyor. Saldırın ve sersemletmeye çalışın. Bunu yapınca, bir bacağını koparmak için hareket edin ve kopartın. Bunun ardından göğüs bölgesine saldırın ve giderek zayıflatın. Yine sersemleyecek ve az evvel kopardığınız parçayı alıp göğsüne saplayın. Sarmaşıklardan yukarı tırmanın ve Gaia’nın kalbindeyiz.

  Sağ tarafta parlayan bir nesne var. R1 yardımıyla çekin. Bu sırada sağ analogla da çevirin. Sol tarafta sarmaşıklar var ve bir de boşluk var. Aldığınız kaya parçasını, sarmaşıklar dışarı gelecek şekilde buraya yerleştirin. Tırmanarak yukarı çıkın. Lejyonerleri hallettikten sonra şimdi de Gaia’nın kafasındayız ve yine o dev yaratık karşımızda. Görüyoruz ki o yaratığı Poseidon kontrol ediyor. Şimdi de onunla savaşmamız şart. Elektrik saldırılarına dikkat ederek saldırın. Bir süre sonra sersemleyecek ve ardından karşılıklı olarak dövüşmeye başlayacaksınız. Poseidon ölümün kıyısına geliyor ve son tuşlara basarak işini kolayca bitirin.

  REALM OF HADES

  Kratos yaralı halde ilerlerken Athena’nın hayaleti geliyor ve Kaos Bıçakları’nı Kratos’tan alıyor. Yerine Blades of Exil’i veriyor. Zincir yardımıyla karşıya atlayıp düşmanları öldürün. Buradaki bayanlara dikkat edin. Zira bir süre saldırılarına maruz kalırsanız, donuyorsunuz ve ölmeniz büyük ihtimal. Sandıkları açtıktan sonra kapıyı da açıp ilerleyin.

  PEIRITHOUS

  Burada sarmaşıklarla sarılmış bir adam var ve onu kurtarmamızı istiyor. Sağ taraftaki çıkıntıdan yukarı gidin. Sol tarafta yakacak odunlardan oluşan bir tomar var. Oraya gidip onları aşağıya atın. Tam karşıda da ağzından alevler saçan bir köpek, kafeste duruyor. Odunları onun önüne sürün. Birazdan yanacaklar. Bu haldeyken kenarından tutup yanan odunları, az evvel konuştuğunuz adamın yanına getirin. Sarmaşıklar yanacak ve tabii ki adam da öyle. Üzerinden düşeni alın. Yani Bow of Apollo’yu. Şimdi önümüzdeki sarmaşıklardan kurtulabiliriz. Bow of Apollo’yu kullanarak alevli oklar atabiliyoruz. Tabii ki L2 + Kare tuşuna basılı tutmak koşuluyla. Açılan yoldan ilerleyin ve sandıkları açmayı ihmal etmeyin. Soldaki yoldan devam edin, yarasalara oklar göndererek öldürün. Aşağıya doğru devam edin.

  JUDGES OF THE UNDERWORLD

  Burada üç yargıç var. Doğal olarak üç aşama var ve her aşamada düşmanlar artıyor. Herkesi öldürdükten sonra mavi portala hareket edin. Sağ ve sol taraftaki sandıkları açın. İki güçlü boynuzlu düşmanımız var. Öldürün ve soldan devam edin. Sarmaşıklardan inin. Sağ taraftaki ince delikten yan yan ilerleyin. Askerleri öldürün ve sol taraftaki otları ok yardımıyla yakın. Rüzgârdan faydalanarak köprüye doğru uçun. Köşedeki kolu çekin. Aşağıya inin ve rüzgârdan yararlanarak yukarı çıkın ve kapıyı açın. Herkesi öldürün ve sandığı açıp geri dönün. Bu kez biraz daha yukarıya uçun. Dev çekiçli heykellere dikkat. Soldan girip aşağıya inin.

  THE FORGE

  Helpolestus’la konuşun. Sağdan ilerleyip oyunu kaydedin. Hemen oradaki kolu çekin ve açılan yere doğru ilerleyin. Dönen yuvarlak bir platforma geleceksiniz. Etrafta dev çekiçli heykeller var. Sarmaşıkları görene kadar kolu çevirin. Ateş oku fırlatarak sarmaşıkları yakın. Bir kız heykeliyle karşılaşıyoruz (Pandora). Kız, herkesin Kratos’u tanıdığını söylüyor ve onu serbest bırakmasını istiyor. Bu sırada Blade of Olympus’u alıyoruz. Alt kata inip, sandıkları açın. Ardından karşıya atlayın. Oyunu kaydedin ve okçuları öldürerek büyük alana gelin. Karşıdaki kapıya yapışan sarmaşıkları yakın. İki tane üç başlı köpek gelecek. Alev saldırılarına dikkat ederek saldırın. Her sersemlediğinde, bir başını kesebiliyorsunuz. Ardından yola devam edip kapıyı açın. Bir anda kapı üzerimize kapanıyor. Herkesi öldürün ve sandıkları açın.

  PALACE OF HADES

  Soldan gidip oyunu kaydedin. Sağ tarafa hareket edin ve yıkık yerdeki taşı alın. Şimdi Save noktasındaki çarkı döndürün ve bir daha çalışmaması için taşı da altına koyun. Böylece mekanizma sıkışacak. Eğer yerleştiremezseniz, sağ analog yardımıyla taşın yönünü değiştirebilirsiniz. Kapıyı açın, sarmaşıklardan yukarıya doğru hareket edin. Düşmanları öldürerek aşağıya doğru ilerleyin. Yer altının kraliçesi ve Hades’in karısının bedenini görüyoruz. R1’e basıp zincirle tabutu çekin. Sağ ve sol tarafta nerdivenler var. Soldan ilerleyerek en dibe gidin. Sandıkları açın ve geri dönüp o yöndeki merdivenden yukarıya çıkın. Herkesi öldürün ve asansörü kullanarak aşağıya inin. Az evvel olduğumuz noktadayız. Az evvel çarkın dönmesini engelleyen taş parçasını alın. Asansöre yükleyerek yukarıya çıkın.

  Taşı çarkın yanına koyun ve merdivenlerden inin. Tabutun yanındaki kolun oraya gidin. Kolu çekin. Sağ ve sol kelepçeler açılacak. Tekrar sol taraftaki merdivenden yukarıya çıkın ve çarkı çevirin. Hemen altına da taşı yerleştirin. Bu kez sağ taraftaki merdivenden çıkın ve ordaki çarkı da çevirin. İşlem tamam. Tabutun yanına gidin ve çekin. İki kez Kratos, tabutu heykele vuracak ve açılacak delikten içeriye girecek.

  HADES

  Şimdi karşımızda Hades var. Saldırın. Sersemlediğinde vücudundan bir parça koparabilirsiniz. O parça, hâlâ yaşıyor ve Hades’e doğru yol alıyor. Ona ulaşmadan parçayı yok etmelisiniz. Etrafta var olan eller, sizi engellemeye çalışıyor. Onlardan kurtularak parçayı yok edin. Tekrar saldırın ve yine sersemletin. Kopan ikinci parçayı da yok edin. Hades, çok sinirleniyor ve kazık saldırılarına başlıyor. Yeren çıkan kazıklara yakalanmamak için sürekli hareket halinde olmanız yeterli. Saldırılar bitince tekrar saldırın ve son vuruşu yaparak Claws of Hades’i alın.

  Yeni silahımızı zayıf düşmanlar üzerinde bir süre test edelim, ama görünüşe göre Hades ölmemiş. Bu kez onu miğfersiz görüyoruz. Saldırıya geçin. Onun güçlü saldırılarına karşı da sağ ve sol üst köşelerde halkalar var. Oralardan yardım alarak hızlıca arkasına geçebilir ve saldırmaya devam edebilirsiniz. Son vuruşu yapınca Hades’in ruhunu alıyoruz ve diğer tüm ruhlar da serbest kalıyor. Artık Hades yaşamıyor. Oyunu kaydedin. Suya atlayın ve yüzmeye başlayın. Hades’in ölü bedenini görünce yukarı çıkın ve kapalı olan kapıyı açın. Şimdi o kapıdan geçmek için geri yüzün ve yeni kapıdan ilerleyin. Afrodit’in dev, ama çirkin eski kocasının yanındayız yine. Bu şahsın, zamanında çok yakışıklı olduğunu ve bu hale Zeus tarafından getirildiğini öğreniyoruz. Defalarca kurtulmak istemiş, ama başaramamış. Sağ taraftan oyunu kaydedin ve ortadaki yoldan devam edin.

  THE FORGE

  Daha önce geldiğimiz dev çekiçli heykelleri olduğu platformdayız. Bu kez saldıracaklar, dikkatli davranıp üstesinden gelin. Kolu sonuna kadar çevirin. Karşınıza gelen yoldan ilerleyin. Sandığı da unutmayın. Yine Pandora heykeliyle karşı karşıyayız. Okçuları halledin ve mavi portaldan içeriye girin.


  THE CITY OF OLYMPUS

  Gaia’yı görüyoruz. Bizden yardım istiyor, ama biz sert bir dille geri çeviriyoruz (keşke yapmasaydık). Gaia’nın sol bileği kopmak üzere. Oraya saldırın ve koparın. Gaia’nın aşağıya düşüşünü izledikten sonra geriyekalan devasa eli yoldan kaldırın. Şimdi önümüzde uzun bir boşluk var. Kuşlardan yardım almamız gerekiyor. L1 + O tuşlarına basarak kuşları yönetebiliyoruz. Karşıya atlayın ve meydana gelin. At adam başta olmak üzere herkesi öldürün.

  En köşede bir mançılık yer alıyor. Tam ona hareket ederken yeni bir düşmanla daha karşılaşıyoruz; Chimera. Onu öldürün ve mançılığı kullanarak Helios’un içinde bulunduğu uçan at arabasını vurun. Dev titan onu yakalayacak ve karşıya fırlatacak. Kuşların da yardımıyla karşıya geçin. Dev bir kaya var. Onu da alarak karşınıza gelen düşmanları ezin. Tek tek uğraşmak istemiyorsanız, bu yöntem çok iyi. Sandıkları açın ve yukarıya çıkın. Çıkıntıdan ilerleyin ve yaralı Helios’u göreceksiniz.

  HELIOS

  Helios, sinirimizi bozmaya niyetli anlaşılan. Zeus’u öldüremeyeceğimizi söylüyor. Aniden çok güçlü bir ışık yayacak etrafa ve bu bizim dengemizi bozuyor. Analogları kullanarak Kratos’un sağ elini, ışığın kaynağına doğru getirmeye çalışın. Böylece ışığın etkisini azaltmış olacağız ve Helios’a yaklaşabileceğiz. Yaklaşınca pataklamaya başlayabiliriz. Bu sırada onu korumak için düşmanlar geliyor. Hepsini öldürün ve Helios’un kafasını koparın (gerçekten çok şiddetli). Böylelikle Head of Helios’a sahip oluyoruz. Etrafta gizli kalmış nesne ve geçitleri, ayrıca karanlık ortamları bu silah sayesinde ortaya çıkarabiliriz.

  THE PATH OF EOS

  Sandıkları açın ve oyunu kaydedin. Karanlığı yok etmek için L2 + Üçgen tuşlarına basabilirsiniz. Düşmanları öldürün ve zincir yardımıyla yukarıya çıkın. Bir anda etrafımız sarılıyor. Yanınızdakileri öldürmek için uğraşırken, karşı taraftan ok atanlarla da ilgilenmelisiniz. Okçuların yanlarında patlayıcılar var. Ateşli oklar atarak kısa yoldan hepsini öldürebilirsiniz. Diğer düşmanları da halledip yola devam edin. Sandıkları açın. Oyunu kaydedin ve rüzgârı kullanarak yukarıya uçun.

  THE CHAIN OF BALANCE

  Yön tuşlarını kullanarak engellerden kurtulmaya çalışın. Kılıcınızı dev titanın gözüne sokma vaktidir. Bu bölümde yapmamız gereken tek şey, hızlıca kaçmak. Çünkü bulunduğumuz her nokta yıkılmaya başlıyor ve kaçmak için ikinci bir şansımız yok. Tek seferde seri olarak doğru hareket etmeliyiz.

  THE CAVERNS

  Dev bir kutu üzerindeyiz. Hemen en yakın olan diğerine atlayın. Mekaniği otlarla çevrilmiş. Ateş oklarıyla yakın, çalışsın. Diğer dev kutuya ilerleyin ve onda da aynı işlemi uygulayın. Şimdi yolumuz biraz uzun. Kutu hareket ediyor ve biz de üzerindeyiz. Bu sırada düşmanlar geliyor.Hepsiyle ilgilenmeliyiz ve özellikle kutuyu taşıyan zinciri korumalıyız. Çünkü bazı düşmanlar oraya saldırarak kutuyu düşürmeye çalışıyor. Öncelikle onlara saldırmalısınız. Yolun sonunda Hermes ile karşılaşacağız.

  THE FLAME OF OLYMPUS

  Athena ile konuşun. Kol çalışmıyor, ama sol tarafta bir kapı göreceksiniz. Bunun için Helios’un kafasınıdan yayılan ışığı, duvar yüzeyinde gezdirmeniz yeterli. İçeri girince etrafta dev tablolar var, ama hiç biri görünmüyor. Bunlara da Helios’un kafasını tutabilir, hatta gizli sandıkları ortaya çıkarabilirsiniz. Flame of Olympus’u bulunca Hermes geliyor. Bir süre onu takip edin. Çıkıntılar, sarmaşıklar ve fazlasıy sizi bekliyor.

  OLYMPIAN CITADEL

  Sürekli hızlı hareket etmeli ve Hermes’i kaybetmemeliyiz. Etraftaki düşmanlarla hiç ilgilenmenize gerek yok. Duvarın sıva kısmını görünce yukarıya doğru hareket edin. Mançılık göreceksiniz. Onu, size seslenen Hermes’e doğru ateşleyin. Böylelikle Hermes’i öldürmek için savaşa başlayabiliriz. Çok hızlı hareket ederek saldırıyor, ancak stiline alışmak zor değil. Bir süre patakladıktan sonra pes ettiğini söylüyor, ama biz etmiyoruz ve ayaklarını kesiyoruz. Böylelikle Boots of Hermes’in yeni sahibi oluyoruz. Bu ayakkabılar, çok hızlı hareket etmemizi ve duvarlarda da koşabilmemizi sağlıyor. L2 + X tuşlarıyla. Düşmanları hemen öldürün. Arkanızdaki heykel kafasının civarına bakarsanız, Hermes’in parasını göreceksiniz. Onu alın. Karşınızda tahta bir zemin, üzerinde de sürekli yanıp sönen ayak izleri var. Bu, sizin o platformda yürüyebileceğiniz anlamına geliyor. Ayakkabılarınızın yardımıyla yukarın çıkın ve duvardan yürüyerek öteki tarafa geçip oyunu kaydedin. Dev düşmanların da üstesinden gelmelisiniz.

  THE FLAME OF OLYMPUS

  Kaydettikten sonra soldan ilerleyin. Herkesi öldürüp dönen merdivenlerden yukarıya çıkın. Burada bazı düşmanlarımızı göremiyoruz. Görebilmek ve onlara zarar verebilmek için Helios’un kafası yardımıyla güçlü bir ışık oluşturmalısınız. Görünür olacaklar ve siz de öldürebileceksiniz. Şimdi bir müzik bulmacasını çözmeliyiz. Aslında oldukça kolay. Guitar Hero’nun God of War versiyonu diyebiliriz. Sağ ve sol tarafta rüzgârlar dikkat çekiyor. Hemen sağ taraftan yukarıya çıkın. Bu aleti çalabilmemiz için öncelikle akort etmemiz gerek.

  Yapmanız gereken şey, kolları çevirerek bir kılıç resmi ortaya çıkarmak. Sol tarafta sapının olduğunu düşünürsek, ortada sadece düz kısmı, en sonda da ucunu bulmanız gerekli. Bunlar da zor değil. Tamamladıktan sonra aşağıya inin ve aleti çalmaya başlayın .Tek bir nota bile yanlış çalarsanız, başarısız oluyor ve en başa dönüyorsunuz. Dikkatlice çalın ve diğer kolu çekin. Helios kafası kullanarak etraftaki portreleri ortaya çıkarabilirsiniz. Oyunu kaydedin ve dönen merdivenlerden yukarıya çıkın.
  Sırasıyla önce Hera, ardından Herkül ile konuşuyoruz. Savaşacağımız belli.

  THE FORUM

  Şimdi Hercules’i öldürmeliyiz. Etraftaki piyonları da halletmeyi unutmayın, yoksa ayak bağı oluyorlar. Hercules’e saldırın ve güçlü yumruklarından kaçının. Etraftaki dikenli duvarlara dikkat edin. Bunlar hem işimize yarıyor, hem de bizim için ölümcül olabiliyor. Hercules’i sersemlettikten sonra, onu tutarak bu dikenli duvarlardan birine fırlatın. Fırlattıktan sonra da yanına gidip hızlıca vurun. Elindeki Cestus’lar düşecek ve Kratos, eline takacak. Artık yumruk yumruğa dövüşebilirsiniz. Tekrar sersemleyecek ve aynı şeyi yapın. Bu kez daha fazla sinirleniyor ve zemini komple kaldırarak beraberinde sizi de aşağıya atmaya çalışacak. Ekrana gelen tuşlara eksiksiz basarak kurtulun ve tekrar Hercules’in üzerine gidin. Artık kafasına sürekli vurarak sonunu getirebilirsiniz. Parlayan bir kaya göreceksiniz. Onu Cestus’larınızla kırın ve kolu çekin. Kalkanlı düşmanları, Cestus’larınızı kullanarak parçalayın ve suya dalarak devam edin.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş