GM-40100 CI ve GM-40100 SKY YAZILIM VE BOOT YÜKLEME TALİMATI

'Uydu Alıcıları' forumunda Siraç tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  GM-40100 CI ve GM-40100 SKY YAZILIM VE BOOT YÜKLEME TALİMATI konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  GM-40100 FTA/CI/CIM YAZILIM VE BOOT YÜKLEME TALİMATI

  DİKKAT !!!
  1. Kasa olarak GM-40400 CI-FTA cihazlara benzese de Yazılım ve Yazılım Yükleme Loader'i bu cihazlardan tamamen farklıdır..Öncelikle cihazınızın GM-40400 CI-FTA ya da GM-40100 CI-SKY serilerinden hangisi olduğuna emin olunuz..Ayrıca yazılımınızı da bu modellere göre seçip yükleyiniz..Aksi takdirde cihazınız bir daha açılmayabilir..
  2. Buc dosyasını mutlaka yüklemeniz gerekmektedir buc dosyası yükleme işlemi sonunda cihazı resetlemesinden sonra ekranda çıkan lock tuner yazısını gördükten sonra güncel yazılımı yükleyiniz...
  BİLGİSAYARDAN RECEIVER'E YAZILIM YÜKLEME TALİMATI

  Önemli Not 1:ilk olarak her Receiver RS232 kablosu yardımı ile bilgisayara bağlanır. Bu sırada receıverin (KAPALI) konumunda olduğuna dikkat ediniz.Ayrıca RS232 kablosunun receiverdeki RS232 soketine iyice yerleştiğine emin olun. Aksi halde cihazınıza zarar verebilirsiniz.
  Önemli Not 2:Yazılım yüklemeden önce buc dosyası receiver'e yüklenmelidir.

  BUC YÜKLEME
  Bilgisayarınızda bulunan " Arioner.exe " yükleme programı çalıştırılır. Aç Buttonu ile yükleyeceğiniz yazılımın buc dosyasını seçiniz.Daha sonra "Uydu Cihazına Yükle" buttonuna basarak yükleme işlemine başlayınız. Yükleme işlemi bittikten sonra receiver otomatik olarak kapanıp açılana kadar beklenir.

  AUC YÜKLEME
  Bilgisayarınızda bulunan " Arioner.exe " yükleme programı çalıştırılır.Aç Buttonu ile yükleyeceğiniz yazılımın auc dosyasını seçiniz.Daha sonra "Uydu Cihazına Yükle" buttonuna basarak yükleme işlemine başlayınız.Yükleme işlemi bittikten sonra receiver otomatik olarak kapanıp açılana kadar beklenir.
  Not : Emu aktif etme:Yazılım yükleme sonrası emuyu aktif etmek için Kumanda üzerinde bulunan menu tuşuna basınız daha sonra 19370 tuşlayarak karşınıza gelecek menuye 2486 yazdığınızda emuyu aktif hale getirmiş olursunuz oyunların içinde bulunan Kod Düzenle menusunden güncel keyleri girip güncelleyebilirsiniz


   

Bu Sayfayı Paylaş