Gizlice başlatılmış programları tespit etmek

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Siraç tarafından 18 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Gizlice başlatılmış programları tespit etmek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gizlice başlatılmış programları tespit etmek

  Windows bilgisayarınızda çalıştırmış olduğunuz programları kaydeder. Böylece diğer kullanıcıların veya çocuklarınızın çalıştırmış olduğu programları kontrol edebilirsiniz.

  [​IMG]
  Dedektif: "MUICacheView" adlı bu ücretsiz programla yakın zamanda sistemde çalıştırılmış olan tüm

  Program ilk çalışmaya başladığı anda Windows'un kaydetmiş olduğu program dosyalarını ve kayıt girdilerini okumaya başlar. Bu bilgiler sayesinde açılan diyalog kutusunda programların isimleri görüntülenir. Uygulamayı kaldırsanız bile tüm bilgiler saklanır. "MUICacheView" adlı ücretsiz program sayesinde bilgisayarınızda neler olup bittiğini anlayabilirsiniz. Uygulamayı CHIP DVD'de bulabilir veya MUICacheView - Edit/delete MUICache items adresinden indirebilirsiniz. Kurulum
  için sıkıştırılmış klasörü açmanız yeterli. "MUICacheView.exe" dosyasına çift tıkladığınızda program başlayacaktır. Program yardımıyla girdileri silebilir, düzenleyebilir veya bir metin dosyasına aktarabilirsiniz. Herhangi bir program yardımı olmadan kayıt defterindeki bilgilere ulaşmak ve düzenlemek için biraz daha çaba harcamalısınız. "Başlat | Çalıştır" yolunu izleyerek "regedit" yazarak "Enter"a basın. "HKEY_CURRENT_ USER\Software\Microsoft\Windows\Shell NoRoam\MUICache" anahtarını bulun. Dll kütüphanesine ait çalıştırılmış olan programları burada bulabilirsiniz. Görmüş olduğunuz isim değerleri uygulamaların görünen isimleridir.

  Dikkat: Windows'un bazı durumları için
  girdiler kullanılıyor olabilir. Bilmediğiniz girdileri silmek veya değiştirmek ciddi sistem hatalarına yol açabilir. İşletim sisteminin otomatik olarak birçok girdi yaratıyor olduğunu unutmayın. Tavsiyemiz sadece çalıştırılmış olan programlara göz atmanız olacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gizlice başlatılmış programları Forum Tarih
Amy gizlice eski kocasıyla görüşüyor Magazin Haberleri 14 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş