Gitsin yazlıklar gelsin kışlıklar

'Populer markalar & Moda' forumunda Fatma tarafından 18 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Gitsin yazlıklar gelsin kışlıklar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Gitsin yazlıklar gelsin kışlıklar  [​IMG]

  Sıcakların sonuna geldiğimiz şu günlerde yeni sezonun mağazalarda yerini almasıyla sonbahara merhaba dedik. Yazlıklarımızla vedalaşmadan önce bilmeniz gereken gardırop ipuçlarını paylaşıyoruz.


  - Yazlık giysilerinizi kaldırmadan önce mutlaka yıkayın. Yoksa giysilerinizin üzerindeki kirler iyice müzminleşir ve bir dahaki yaza giysilerinizi çöpe atmak zorunda kalabilirsiniz.

  - Giysileri kaldırmada en büyük kurtarıcılar hiç kuşkusuz ki hurçlar, kullanılmayan valizler, baza altları, son zamanlarda dolap yerleştirmede sıkça kullanılan kutular ve vakumlu poşetler.

  - Tercihiniz hurç veya valiz ise, bunları rutubetsiz bir ortama kaldırmalısınız.

  - Bazaya koyarken de, giysilerinizin tozlanmamaları için hem bazanın içine hem de giysilerinizin üstüne örtü sermeniz gerekiyor.

  - Aradıklarınızı rahatça bulmak için yazlıklarınızı kaldırırken mutlaka bir plan yapmalısınız. Şortlarınızı eteklerinizi ayrı bir yere, bluzlarınızı gömleklerinizi ayrı bir yere yerleştirmelisiniz.

  - Yazlıkları kaldırmanın özel bir püf noktası da, triko, keten, ipek ve açık renkli giysilerin asla plastik poşet içinde saklanmamasıdır. Çünkü bu narin kıyafetlerin renkleri poşet içinde sararabiliyor. Plastik poşet yerine kumaştan kılıfları tercih edebilirsiniz.

  - Gardırobunuzda asarak saklamanız gereken (örneğin, gece kıyafeti gibi) giysilerinizi metal askılar yerine, içi doldurulmuş kumaş askılara asın. Böylece giysilerinizin üzerinde izler oluşmaz.

  - Trikoların, sarkmaya müsait oldukları için asarak değil, katlayarak kaldırılmaları gerekiyor.

  - Yazlık iç çamaşırlarınızı ve çoraplarınızı ise file torbalar içinde saklamanız daha doğru olacaktır.

  - O incecik topuklu ya da dümdüz havadar sandaletleriniz, terlikleriniz de kaldırılmayı bekleyenler arasında! Hepsini temizlendikten sonra topukluları bir yerde, düzleri başka bir yerde saklamalısınız. Bu sayede aradıklarınızı daha kolay bulabilirsiniz.

  - Hazır giysilerinizi elden geçirirken giymediklerinizi ya da eskidiğini düşündüklerinizi elemeye ne dersiniz? Böylece fazlalıkları ortadan kaldırmış olup, yenilere yer açabilirsiniz.

  - Kot pantolonlar her mevsim giymekten vazgeçmediğimiz baş aktörlerdir. İnce kumaşlı kotlarınızın gardırobunuzda yer işgal etmemesi için onları da kaldırabilirsiniz.

  - Aklınızda bulunsun: Yazlıklarınızı kaldırırken, kışlıklarınızı kaldırırken yaptığınız gibi, mutlaka güve kovucu ya da naftalin kullanın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gitsin yazlıklar gelsin Forum Tarih
Bakkal Koyver Gitsin 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 16 Aralık 2010
İsmail YK - Patlat Gitsin Yerli şarkı sözleri 21 Kasım 2009
Affedin ve unutun gitsin. İslamda Aile ve Kadın 13 Mayıs 2009
Sık kafana gitsin hadi ßekleme ! Resimli Şiirler 11 Mayıs 2009
Çocuğunuz Bırakın Evi Dağıtsın; Zeki Olsun Çocuk Sağlığı ve Bakımı 11 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş