Gitmekle İlgili Sözler ve Ayrılık Resimleri

'Ayrılık ve Yalnızlık Sözleri' forumunda SeLeN tarafından 7 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gitmekle İlgili Sözler ve Ayrılık Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gitmek sözleri - gitmek resimleri - duygusal resimler - resimli gitmekle ilgili sözler - ayrılık gifleri - ayrılık sözleri
  [​IMG]


  Bazen terk edip gidebilmeli bu şehri kendi çaresizliğinde Bazen inceldiği yerden kopmalı hayat Neyse!
  Sen benden ötede, ben senden uzakta
  Ne kadar çok "vardık" oysa ne kadar çok kaybolurken bile
  Karşımda yorgun bir adam var şimdi;
  özleyişlerini reddetmek uğruna yorgun düşmüş bir gemi
  Bu gemi nereye gidiyor usta? İçim boş, gemiler boş
  Bu gemi nereye gidiyor usta?

  K.Tazeoglu  [​IMG]

  İnsan bazen gitmek ister.. Karanlıklara doğru yürümek ve hiç dönmemek.. Aydınlıktan kaçarcasına.. Kendisiyle yüzleşmekten korktuğu içinmidir bilinmez.. Aydınlıkta yaşananları görmemek için belkide.. Karanlığa giderken gözlerini kapayarak gitmek ister hemde.. Olurda ufacık bir ışık görür tekrar geriye dönerim düşüncesiyle alabildiğine sıkmak ister gözlerini..
  İnsan bazen gitmek ister.. Sevdiği ve belkide onu seven insanları hiç düşünmeden kaybolmak ister.. Öyle bir yer olmalıdır ki gideceği yer, kimse bulamamalıdır onu.. Tabir-i caizse sırra kadem basmak ister..

  Bazen daralır insan.. Etraftaki entrikalar, mentrikalar şunlar bunlar.. Daraltır insanı işte! Plastik gülüşlerden, yalancı sevişlerden, çıkarcı dostluklardan midesi bulanır artık.. Saf ve temiz bir dünya çizer hayallerinde.. Oraya gitmek ister.. Ama tek başına gitmelidir oraya.. Onu bekleyen tek birşey olmalıdır orda..

  Yalnızlık!

  Bazen sessizleşir insan.. Etrafa saçtığı gülücüklerden tek bir iz kalmaz yüzünde.. Çünkü bilir ki eğer gülümserse onada biri gülümseyecektir mutlaka.. İcten olmayan bir gülümseme görüp bir kez daha samimiyetsizlik karşısında yıkılmamak için gülümsemeyi unutmaya çalışır kendince... Ya da ona öyle gelir.. Samimi bir gülümseme dahi olsa inanmak istemez.. Çünkü karşısına hep samimiyetsizlik çıkmıştır onun.. Suya muhtaç toprağa benzer yüreği.. Samimiyete muhtaçtır o yürek!

  Bazen canı sıkılır insanın.. Raflarda dolaşır gözleri.. Belki birşeyler bulur okurum düşüncesiyle.. Sonra fotoğraf albümüne takılır gözleri bir hışımla indirir hemen albümü ve ciltleri çevirmeye başlar.. O kadar uzun zaman olmuştur ki albüme bakmayalı resimler yapışmıştır artık ciltlerin üzerine.. Albümün içinde dolaştıkça eski anıları gelir aklına.. Kendisini görür resimlerde.. En sevdiği arkadaşı ile bahçedeki ağaca tırmanırken çekildiği fotoğrafı gördüğünde belkide aylar sonra ilk defa yüzünde gülücük belirir.. Sonra bebekken annesinin kucağında çekilmiş bir fotoğrafına bakar.. Ne kadar küçüktür ne kadar miniminnacıktır.. ”ben bu kadarmıymışım gerçekten!?” diye düşünmekten alı koyamaz kendini.. Hayatın zorlu kollarına atıldıığı gündür o gün.. Ama o bilmez o zamanlar hayatın ona yaşatacağı zor anları..  bilmez birgün büyüyüp karanlık caddelerin karanlık asfaltlarında yol almak isteyecegini..

  Bazen tek bir kelime bile insanın canını sıkmaya yeter.. Bazen tepesi atar insanın bazende yüreği yaralanır..
  Söylenen sözü kabullenircesine susar bazen.. Hiç birşey söylemez.. Gözleri konuşur sadece, onlarla anlatmak ister herşeyi.. Yüreğine cam kırıntıları serpilmiştir bir kere ve kanıyordur artık.. Fakat acısını belli etmemek için tutar kendini..


  İnsan bazen gitmek ister.. Hiç ardına bakmadan çekip gitmek! Bırakmak ister herşeyi bir yerde ve sonsuz yolculuğuna çıkmak ister artık.. Vakit gelmiştir artık onun için.. Geç bile kalmıştır belkide.. Hayatında olan ne varsa kim varsa hepsini elinin tersiyle itip yelken açmak ister artık karanlıklara doğru.. Yüreğindeki bütün kırıntıları, hayatındaki iyi ya da kötü bütün anıları, insanları yanına almadan defolmak ister!..
  Ama onlar hep onun takipcisi olacaktır.. Bilir bunu.. Bile bile gitmek ister..
  ”Karanlık! yalnızlık! aç kollarını! ben geldim…!!” demek ister..  Diyemez…


  [​IMG]


  Gitmekle Bitmiyor Sevda!!!

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gitmekle İlgili Sözler Forum Tarih
Gitme İle İlgili Sözler, Gitmekle İlgili Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 23 Nisan 2012
Gitmekle İlgili Yazılar Ayrılık ve Yalnızlık Sözleri 27 Ağustos 2010
Yalnızlık 'Gitmekle' Başlamazdı Ayrılık ve Yalnızlık Sözleri 3 Mayıs 2010
Sağlık sorunlarıyla ilgili bilgi almak isteyenler öncelikle kime başvurmalı kısaca Sağlık Merkezi Cumartesi 19:15
Kristof Kolomb denizcilikle ilgili ne gibi çalışmalar yaptı kısaca Düşünürler-Filozoflar 10 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş