Girolamo Fracastoro Kimdir

'Düşünürler-Filozoflar' forumunda DeMSaL tarafından 9 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Girolamo Fracastoro Kimdir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Girolamo Fracastoro Kimdir - Girolamo Fracastoro Resimleri - Girolamo Fracastoro Biyografisi - Girolamo Fracastoro Hakkında  Girolamo Fracastoro (Fracastorius) (1478‑8 Ağustos, 1553) Italyan fizikçi, akademisyen. Matematik, coğrafya astronomi, şiir ve atom felsefesi alanlarında çalışmıştır.
  Veronese hekim Girolamo Fracastoro ve bilgelik (1483-1553) erken o mantık ve felsefe sandalyeye Üniversitesi Padua ondokuz ihale yaşta at atandı kabul edildi. Also known by his Latin name, Hieronymus Fracastorius, he is best known for two works. Aynı zamanda onun Latince adı, Hieronymus Fracastorius, o en iyi iki eser için bilinen tarafından bilinir. The first, Syphilidis sive Morbi Gallici (Syphilis, or the French disease, 1530), is a description in verse of the then relatively new (to Europe) epidemic disease known, from that point on, as syphilis. İlk, Syphilidis masif Morbi Gallici (Frengi veya Fransız hastalığı, 1530), frengi salgın hastalık) Avrupa'ya bir açıklama ayet daha sonra nispeten yeni (bilinen noktadan bunun üstünde gibi. The disease is named after Fracastoro's protagonist, the shepherd Syphilis, who offended the sun god and whose people (residents of an unidentified island in the Caribbean) were punished with the disease, which they transmitted to Spanish sailors, and, thereby, to the inhabitants of Europe. Hastalık Fracastoro's kahramanı almıştır, çoban Frengi, güneş tanrısı rahatsız olan ve insanlar (Karayipler'de kimliği belirsiz bir ada sakinleri) onlar İspanyol denizciler aktarılan hastalık ile cezalandırıldı, ve böylece, sakinlerine Avrupa. In his poem, Fracastoro provided a graphic description of the secondary and tertiary phases of the disease, recognized its venereal origin and its transmission by breast-feeding (though he did not seem to believe it was exclusively transmitted by contact) and suggested treatment with mercury. şiirinde yılında Fracastoro, hastalığın ikinci ve üçüncü aşamaları grafik açıklamasına sağlanan onun zührevi kökenli tanınmış ve emzirme tarafından iletim (o sadece temasla bulaşan idi) inanmak gibi görünmüyordu rağmen ve civa ile tedavi önerilmektedir .

  Fracastoro is equally famous for his prose treatise on communicable diseases, De Contagionibus et Contagiosis Morbis et Earum Curatione ( On contagion and contagious diseases , 1546), one of the earliest theoretical conceptualizations of something approximating germ theory. Fracastoro hastalıktır, bulaşıcı üzerine düzyazı tez için eşit ünlü De Contagionibus et Contagiosis Morbis et Earum Curatione (Açık bulaşma ve bulaşıcı hastalıklar 1546), bir teori erken teorik kavramlara olan embriyoları bir yaklaşımı. Fracastoro attributed epidemic diseases to living agents too small to see that were transmitted by physical touch or contagion. Fracastoro canlı ajanlar çok fiziksel temas ya da bulaşma tarafından aktarılan görmek için küçük ve salgın hastalıkları bağladılar. Plague was viewed by Fracastoro as contagious, as was smallpox. çiçek gibi Plague Fracastoro tarafından bulaşıcı olarak görülüyordu. Contagion via microscopic agents was not returned to as a major explanatory theme in medicine until the work of Athanasius Kircher (1602–1680) in the seventeenth century. Bulaşma mikroskobik acentaları aracılığıyla iade değildi olarak Athanasius Kircher (1602-1680) on yedinci yüzyılda çalışmalarına kadar tıpta önemli bir açıklayıcı tema. Fracastoro was an astrologer, and he embellished his theory of contagion with a strong belief in the powerful influence of the stars on the progress of epidemic diseases. Fracastoro bir astrolog vardı ve salgın hastalıkların ilerleme yıldızların güçlü etkisi güçlü bir inanç ile bulaşma kuramını süslenmiş.
  alıntı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş