Girmeli Belediye Spor Kuruldu

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Girmeli Belde Belediyesi, Spor kulübü kurdu. Girmeli Belediye başkanı Ömer Altun, Kulübün Futboldan atletizme kadar birçok branşta hizmet vereceğini bildirdi.

Girmeli Beldesine kurulan Spor kulübü Futbol branşı için belde ve çevre köylerden 14 – 18 yaş arası futbolcu seçimi yapıldı. Girmeli Belediye stadyumunda yapılan seçmelere 46 kişi başvurdu. Seçmeleri Belediye başkanı Altun ve yöneticiler izledi.

Kulübün kurulmasıyla ilgili muhabirimize bilgi veren Belediye başkanı Altun, kulübün kurulmasıyla birlikte belde de yaşayan gençlerin sportif faaliyetler içerisinde daha fazla yer alacağını belirterek şöyle konuştu;
“göreve geldiğimiz günden beri sürekli yenilik içerisindeyiz. Beldemizde en küçük fertten en büyük ferdin ihtiyaçlarını karşılayacak çerçevede hizmet ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz spor kulübü, futboldan atletizm branşlarına kadar faaliyet gösterecek. Belde ve civar köylerde yaşayan gençlerimiz bu spor kulübünde hem sportif faaliyetlere katılacak hem de profesyonelleşerek, ileriki dönemlerde profesyonel liglere çıkaracağımız takımlarımızda yer alacaklar. Bu konuda belde sakinlerimiz bize gereken bütün desteği veriyor”.

Önümüzde sezon Mardin Amatör futbol liginde mücadele etmek için hazırlıklarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Altun, yaptıkları futbolcu seçimine 40’ın üzerinde sporcu denediklerini ve bu sporcuları yıl boyunca hazırlayacaklarını sözlerine ekledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com 

Üst