Gergin Bir Cilt İçin Faydalı Gıdalar

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Gergin Bir Cilt İçin Faydalı Gıdalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  Cildi toksinlerden arındırmak, ona enerji ve canlılık kazandırmak, cildin kendini yenilemesine yardımcı olmak, ancak doğru yiyeceklerle mümkün...
  LOR PEYNİRİ

  Süt asitleri hazmı kolaylaştırıyor ve vücuda adeta detoks yaptırıyor. Kısa sürede belirgin bir şekilde vücudunuzu toksinlerden arındırıcı etkisi bulunuyor. Aynı zamanda lor peyniri, içeriğindeki potasyum sayesinde vücuttaki fazla suyu atmaya ve cildin gergin görünmesine yardımcı oluyor.

  ANTEPFISTIĞI

  Sert kabuğun içindeki yeşil yemişi adeta bir enerji deposu. İçeriğindeki çinko ve oligo element cildi korurken, aynı zamanda bağ dokusunu güçlendiriyor. Doymamış yağların atılmasına yardımcı oluyor. Böylelikle serbest radikaller ve yağ yakımına karşı vücudu hazırlamış oluyor. Ve yine içindeki B1 vitamini sayesinde karbondioksit metabolizmasını destekliyor.

  YULAF TANELERİ

  İçindeki biyotin sayesinde yulaf kusursuz bir güzellik kaynağı olarak biliniyor. B vitamini yağ metabolizmasını harekete geçiriyor ve cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Yoğun silisyum, bağ dokusu liflerinin görevlerini etkili bir şekilde yapmasını sağlıyor.

  KEPEK PİRİNÇ

  Pirinç, gergin ve sıkı bir ağ dokusu için gerçekten inanılmaz bir besin. B2 vitamini vücuttaki fazla suyu alıyor ve toksinlerin atılımını hızlandırıyor. Nikotinik asit yaşlanma belirtilerini önlüyor ve hücrelerin gençliğini korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca pirincin içindeki selenyum, kolajen üretiminde önemli bir görev üstleniyor.

  KIRMIZI BİBER

  C vitamini öncelikle selülit oluşumunda önemli bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de kolajen liflerini yeniden üretiyor olması. Üstelik kırmızı taze biberde bulunan C vitamini, turunçgillerdekinden çok daha fazla. Biberdeki A vitamininin ise büyüme hormonunu aktive edici etkisi bulunuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gergin Cilt İçin Forum Tarih
Gergin İp Çabuk Kopar Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 25 Kasım 2011
Sıkıntı ve Gerginlik İçin Oğul Otu Şifalı Bitkiler 24 Mart 2010
Gerginliği, Huzursuz Olmayı Ve Kızgınlığı Yenmek Psikoloji 16 Ocak 2010
Gazze'de Gergin Gece Yurt Dışı Haberler 8 Ocak 2010
Gerginlik sürüyor Fenerbahçe 7 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş