Gereksiz dosyalardan kurtulun

'Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler' forumunda Siraç tarafından 22 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Gereksiz dosyalardan kurtulun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gereksiz dosyalardan kurtulun

  şletim sistemi her altmış günde bir masaüstünü temizliyor ve ayrıca kullanılmayan simgelerin silinmesi yönünde kullanıcılara önerilerde bulunuyor. Tahmin edileceği gibi bu sıklık yeterli olmuyor.

  Masaüstü Temizleme Sihirbazı'nın çalışma sıklığını değiştirebilir ya da sihirbazı tümüyle durdurabilirsiniz. Zaman aralığını değiştirmek: Başlat / Çalıştır menüsünden "regedit" komutuyla Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın ve

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\CurrentVersio n\Explorer\Desktop\CleanupWiz

  anahtarına geçin. Days between clean up anahtarını açın. Söz konusu anahtar mevcut değilse Düzen / Yeni / DWORD değeri menüsünden bu anahtarı oluşturun. Taban alanından Ondalık'ı işaretleyerek Değer Verisi alanındaki değeri kolayca okuyun. Ondalık değeri kolayca değiştirebilirsiniz. Tamam'a tıklayın ve Dosya / Çıkışmenüsüyle Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

  Masaüstüne sağ tuşla tıklayın ve Özellikler'i seçin. Masaüstü sekmesine geçin ve Masaüstünü Özelleştir'e tıklayın. Masaüstü Öğeleri penceresinde Genel sekmesinde temizleme sıklığı hâlâ 60 gün olarak görünüyor ve yeni değer Kayıt Defteri'nden alınmıyor. . Aynı sekmeyi kullanarak söz konusu aracı tümüyle devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için Masaüstü Temizlik Sihirbazı'nı 60 günde bir çalıştır'ın onayını kaldırmanız yeterli. Masaüstünü Şimdi Temizle ile sihirbazı kendiliğinden başlatabilirsiniz.

  Sihirbazı devre dışı bırakın: Masaüstü Temizleme Sihirbazı'nın hiçbir kullanıcı tarafından kullanılamamasını istiyorsanız Kayıt Defteri Düzenleyicisi üzerinden HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer anahtarına geçin ve Düzen / Yeni / DWORD değeri menüsünden "NoDesktopCleanupWizard" adlı yeni bir anahtar oluşturun. Bu anahtara çift tıklayarak Değer Verisi'ni "1" olarak girin. Değişiklik etkisini hemen gösteriliyor ve Masaüstü öğeleri penceresinden ilgili seçenekler kaldırılıyor. "NoDesktopCleanupWizard" anahtarının değerini "0" olarak değiştirerek ya da bütünüyle silerek, yaptığınız değişikliği geri alabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gereksiz dosyalardan kurtulun Forum Tarih
İnsanların acil servis numaralarını gereksiz yere aramamaları için neler yapılabilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Anlatım Bozuklukları (Gereksiz Sözcük Kullanılması ) Konu Dışı Başlıklar 10 Ocak 2012
Anlatım Bozuklukları (Gereksiz Yardımcı Eylem Kullanımı) Konu Dışı Başlıklar 10 Ocak 2012
HistoryKill 2010 Bilgisayarda Gereksiz Şeyleri Silme Programı G-H 21 Kasım 2010
Röntgen Ve Tomografiye Dikkat - Gereksiz Röntgen Ve Tomografi Çektirmeyin Genel Sağlık 7 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş