gerçek sevgi

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda RiVeR_Nn tarafından 17 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  gerçek sevgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  gerçek sevgi

  GERÇEK SEVGİ

  "Bebeğimi görebilir miyim" dedi yeni anne. Kucağına yumuşak bir bohça verildi ve mutlu anne, bebeğinin minik yüzünü görmek için kundağı açtı ve şaşkınlıktan adeta nutku tutuldu! Anne ve bebeğini seyreden doktor hızla arkasını döndü ve camdan bakmaya başladı.Bebeğin kulakları yoktu... Muayenelerde, bebeğin duyma yetisinin etkilenmediği, sadece görünüşü bozan bir kulak yoksunluğu olduğu anlaşıldı.Aradan yıllar geçti, çocuk büyüdü ve okulda anlaşıldı. Bir gün okul dönüşü eve koşarak geldi ve kendisini annesinin kollarına attı. Hıçkırıyordu.. Bu onun yaşadığı ilk büyük hayalkırıklığıydı; ağlayarak "Büyük bir çocuk bana ucube dedi.."Küçük çocuk bu kadersizliğiyle büyüdü. Arkadaşları tarafından seviliyordu ve oldukça başarılı bir öğrenciydi.Sınıf başkanı bile olabilirdi, eğer insanların arasına karışmış olsaydı.Annesi, her zaman ona "Genç insanların arasına karışmalısın" diyordu, ancak aynı zamanda yüreğinde derin bir acıma ve şefkat hissediyordu.
  Delikanlının babası, aile doktoru ile oğlunun sorunu ile ilgili görüştü;
  "Hiçbir şey yapılamaz mı?" diye sordu.
  Doktor "Eğer bir çift kulak bulunabilirse, organ nakli yapılabilir" dedi.
  Böylece genç bir adam için kulaklarını feda edecek birisi aranmaya başlandı.İki yıl geçti bir gün babası "Hastaneye gidiyorsun oğlum, annem ve ben, sana kulaklarını verecek birini bulduk ancak unutma bu bir sır" dedi.
  Operasyon çok başarılı geçti ve adeta yeni bir insan yaratıldı. Yeni görünümüyle psikoljisi de düzelen genç, okulda ve sosyal hayatında büyük başarılar elde etti.
  Daha sonra evlendi ve diplomat oldu.
  Yıllar geçmişti, bir gün babasına gidip sordu: "bilmek zorundayım, bana bu kadar iyilik yapan kişi kim? Ben o insan için hiçbir şey yapamadım..."
  Bir şey yapabileceğini sanmıyorum" dedi babası, "fakat anlaşma kesin, şu anda öğrenemezsin, henüz değil..."Bu derin sır yıllar boyunca gizlendi. Ancak bir gün açığa çıkma zamanı geldi..
  Hayatının en karanlık günlerinden birinde, annesinin cenazesi başında babasıyla birlikte bekliyordu.Babası yavaşça annesinin başına eline uzattı; kızıl kahverengi saçlarını eliyle geriye doğru itti; annesinin kulakları yoktu.
  "Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu" diye fısıldadı babası".. ve hiç kimse, annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi?"
  Gerçek güzellik fiziksel görünüşe bağlı değildir, ancak kalptedir!
  Gerçek mutluluk, gördüğün şeyde değil, asıl görünmeyen yerdedir...
  Gerçek sevgi, yapıldığı bilinen şeyde değil, yapıldığı halde bilinmeyen şeydedir!"
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - gerçek sevgi Forum Tarih
Gerçek Sevgi Ölmez - Gerçek Sevgi Ölmez Tiyatro Oyunu Tiyatro ve Skeçler 14 Nisan 2010
Gerçek Sevgi Bu Olmalı… Aşk Hikayeleri 24 Şubat 2010
Sevgiler, aşklar ,ölümler gerçek midir..? Güzel Aşk Sözleri 22 Ocak 2010
Japonya da yaşanmış gerçek bir sevgi hikayesi Masallar-Hikayeler-Destanlar 28 Şubat 2009
Gerçek Sevgi Hikayesi Masallar-Hikayeler-Destanlar 28 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş