Genel Ayarlar -Posta- (Resimli Anlatım)

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Genel Ayarlar -Posta- (Resimli Anlatım) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Genel Ayarlar -Posta- (Resimli Anlatım)

  Joomla siteniz için genel ayarlar sekmesinde e-posta ile ilgili işlemlerin yapıldığı alandır, bu ayarların neler olduğuna bakalım.

  [​IMG]

  1. Posta Gönderici : Bu alan site içinden, e-posta gönderiminin yapıldığı tüm işlemleri kapsar mesela aktivasyon maili göndermek gibi... burada seçenek olarak üç tane seçeneğiniz vardır

  a) PHP Mail Fonksiyonu : Bu fonksiyon genel olarak varsayılan fonksiyondur ve en sağlıklısıdır. PHP mail fonksiyonu ayarlarını sizin sunucunuzdan alır ve bu seçeneğin işaretli olması gerekir.

  b) Send Mail : Bu seçenek sunucunuzda bu gönderim seçeneğinin aktif olması halinde çalışır farklı bir gönderim metodundan başka bir şey değildir.

  c) SMTP Server : Bu seçenekte yine sunucunuzda SMTP desteği varsa seçilebilecek diğer bir gönderim metodudur fakat bu ayar aktif edildiğinde gönderilen maillerin kullanıcının spam mail kutusuna gitme ihtimali yüksektir. Yine de bu seçenek seçilecekse bunun için aşağıda gelecek olan ayarların yapılması gerekir.

  2. Gönderen Posta : Site içi posta gönderiminde alıcının e-mailinde görünecek olan mail adresini buradan yaazarak belirleyebilirsiniz.

  3. Gönderici Adı : Bu alandan ister isim girebilir istersenizde site adınızı yazabilirsiniz, bu şekilde giden mailin içinde bu isin geçecektir.

  4. Sendmail Yolu : Eğer gönderim metodu olarak sendmail seçiliyse, sunucudaki dizinin adresini bu şekilde bu alana gireceksiniz, varsayılan olarak resimdeki şekilde otomatik olarak yazılmış olacaktır.

  5. SMTP Yetkili : Eğer mail gönderim metodu olarak SMT mail yöntemi seçilmişse bu ve bundan sonraki gelen tüm alanların eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Bu gönderim şeklini aktif etmek için evet seçeneğinin işaretli olması gerekir.

  6. SMTP Kullanıcı : Bu alana gönderen SMTP kullanıcını yazacaksınız yani mail.siteniz.com şeklinde SMTP mail gönderim adresini gireceksiniz.

  7. SMTP Parola : SMTP işleminde kullanacağınız ve sunucudan mail ayarlarınız için belirlediğiniz şifreyi bu alana girmelisiniz

  8. SMTP Sunucusu : Sunucu adresi genel olarak localhosttur ve bu alana bu ismi girmelisiniz, eğer sunuc adınız farklıysa yada ip numarasından oluşuyorsa buraya onu gireceksiniz.


  Alıntıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Genel Ayarlar Posta Forum Tarih
Genel Ayarlar - Site Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -İstatistikler Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Yerel- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -İçerik- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Veritabanı- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş