Genel Ayarlar -İstatistikler

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Genel Ayarlar -İstatistikler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Genel Ayarlar -İstatistikler

  Genel ayarların istatistikler bölümü siteniz hakkındaki bazı istatistiklerin tutulması adına yapılacak olan ayarları içermektedir.

  [​IMG]

  1. İstatistikler : Sitemizin istatistiklerinin tutulmasını aktif etmek için evet seçilmelidir, mesela sitenize bir sayaç eklemişseniz bu sayacın çalışması bu alanın aktif edilmesini gerektirir aksi halde siteniz üzerinde bu ve buna benzer istatistik gerektiren araçlar çalışmayacaktır.

  2. Günlük İçerik Okuma Kaydı : Bu seçenek varsayılan olarak kapalıdır, ve kapalı olma sebebi veritabanında çok büyük alan gerektirdiği için ve veritabanınızı çok yorup belkide ziyaret durumuna göre sitenizin çalışmamasına bile sebebiyet verebilecek kadar veritabanını yoracağından kapalı olmasını öneririz. Normal olarak sitenizi ziyaret edenlerin okudukları tüm içerikleri istatistiki bilgiler halinde tutar ve gerektiğinde bakabilirsiniz.

  3. Arama Satırları Kaydı : Bu seçenek açık olması durumunda sitenizde varolan site içi arama fonksiyonunu kullanan kullanıcıların, aradıkları kelimeleri veritabanında tutar ve gerektiğinde bakabilmenize olanak tanır bunu aktif etmeniz veritabanına fazla yüklenmez ve sorun çıkarmaz. Burada anlatılan işlemler yani istatistiki bilgilere yönetim panelinizden Site=İstatistikler bölümünden ulaşabilirsiniz....


  Alıntıdır...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Genel Ayarlar İstatistikler Forum Tarih
Genel Ayarlar - Site Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Yerel- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -İçerik- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Veritabanı- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Sunucu- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş