Genel Ayarlar -İçerik- (Resimli Anlatım)

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Genel Ayarlar -İçerik- (Resimli Anlatım) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Genel Ayarlar -İçerik- (Resimli Anlatım)

  Genel ayarlar bölümünde 3. sekme olan "İçerik" sekmesindeki ayarlarımıza gözatalım.

  [​IMG]

  1. Linklenmiş Başlıklar : Eğer bu ayarı evet olarak seçerseniz içeriklerinizin isimlerindeki yani başlıktaki isimler linkli halde olur, bu en çok ana sayfada gösterilen içerikler için iyidir, üzerlerine tıklamak suretiyle içeriğin tamamını göstereceği alana gider.

  2. Devamını Oku Linki : İçeriklerinizde alt bölümde devamını okumaları için bu yazının çıkmasını sağlar, eğer içeriklerinizi giriş ve ana içerik girişi şeklinde iki ayrı şekilde giriyorsanız mesela ön sayfada görünmesini istediğiniz ve içerik girerken kullandığınız yazı editörünün en üstteki penceresine girilen içeriği gösterir alttaki pencereye girileni görmek için devamı oku linki çıkar.

  3. Öğe Beğenilme : Bu seçenek aktif edildiğinde içeriklerinizin hemen üzerinde içeriği kullanıcıların değerlendirmesine olanak tanıyan bir alan çıkar ve kullanıcılar beğeni derecesine göre içeriğe oy verirler.

  4. Yazar Adı : İçeriklerde yazar adının gösterilmesini sağlar veya pasif yapar.

  5. Hazırlanma Zamanı : İçeriklerinizde içeriğin oluşturulma satini ve tarihini göstermek istediğinizde bunu evet olarak seçebilirsiniz

  6. Düzenlenme Zamanı : Bu seçenek, içeriklerinizi sonradan düzenlemeniz durumunda düzenlenme zamanını içerikte göstermenize yada kapatmanıza olanak tanır.

  7. Tıklamalar : İçerin kaç kez tıklandığını gösterir

  8. PDF Simgesi : Varsayılan olarak bu simge içeriklerinizin hemen üzerinde yer alır ve kullanıcıların bu simgeye tıklaması durumunda sayfayı PDF
  formatında görebilmelerini sağlar.

  9. Yazdırma Simgesi : Varsayılan olarak bu simge içeriklerinizin hemen üzerinde yer alır ve kullanıcıların bu simgeye tıklaması durumunda sayfayı yazdırabilmelerini sağlar.

  10. E-Posta Simgesi : Varsayılan olarak bu simge içeriklerinizin hemen üzerinde yer alır ve kullanıcıların bu simgeye tıklaması durumunda sayfayı her hangi bir mail adresine (mesela arkadaşına tavsiye olarak) gönderebilmelerine olanak tanır.

  11. Simgeler : 8-9- ve 10. sıradaki anlattıklarımızı değiştirmeye yarar, yani bu simgelerin hepsini birden kapatır veya açar.

  12. Çoklu Sayfa Ayarları : Bu ayarı aktif ettiğinizde eğer içeriğiniz birden çok sayfadan oluşuyorsa sayfaları tablo halinde vermenize yardımcı olur, bunun aktif olabilmesi için içeriklerinizin sayfalandırılmış olması gerekir. ({mospagebreak})

  13. Geri Butonu : İçerik ve diğer sayfalarınızda sayfalar arasında kullanıcılarınızın geçiş yapabilmelerini sağlayan "Geri" ve "İleri" linki koymanıza yardım eder.

  14. içerik Öğesi Yönlendirmesi : İçeriğin site içinde çeşitli yönlendirmeler barındırması halinde bunu aktif yada pasif yapmanıza olanak tanır.


  Alıntıdır...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Genel Ayarlar İçerik Forum Tarih
Genel Ayarlar - Site Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -İstatistikler Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Yerel- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Veritabanı- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009
Genel Ayarlar -Sunucu- (Resimli Anlatım) Webmaster Genel 15 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş