Genç Tiyatro'dan 3-15 Kısalar Festivali

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
3–15 KISALAR FESTİVALİ

İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI “GENÇ TİYATRO” TARAFINDAN DÜZENLENECEK OLAN, 3–15 KISALAR FESTİVALİ BAŞLIYOR.

FESTİVALE KATILACAK OYUNLARIN, BOŞ ALANDAN HAREKETLE, MİNİMUM DEKOR VE AKSESUAR KULLANARAK, SINIRLI ALANDA SINIRLARI ZORLAMA NİYETİYLE HAZIRLANMIŞ OLMALARI İSTENMEKTEDİR.

FESTİVAL PROGRAMI EN AZ 3, EN FAZLA 15 DAKİKA SÜRELİ KISA OYUNLARDAN SEÇİLECEKTİR.

OYUNLAR MART-NİSAN AYLARI SÜRESİNCE HER PAZARTESİ GÜNÜ KUMBARACI 50, KADIKÖY SANAT TİYATROSU VE İ.B.B.ŞEHİR TİYATROLARI SAHNELERİNDE DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK SERGİLENECEKTİR. AYRICA OYUNLAR 9-19 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA “GENÇ GÜNLER” FESTİVALİNDE DAHA KAPSAMLI BİR GÖSTERİME SUNULACAKTIR.

KATILIMCILAR, VAROLAN YA DA KENDİLERİNİN OLUŞTURDUĞU (SÖZLÜ – SÖZSÜZ) METİNLERLE FESTİVALE BAŞVURABİLİRLER.

FESTİVALDE ŞEHİR TİYATROLARININ YANI SIRA İKİ GENÇ TİYATRO Kumbaracı 50 ve Kadıköy Sanat Tiyatrosu OYUNLARIN TEMSİLİ İÇİN SAHNE VE TEKNİK DONANIM SAĞLAYACAKTIR. AYRICA FESTİVAL, SAHNE VE TEKNİK DONANIM DESTEĞİ YAPMAK İSTEYEN “GENÇ DÜŞÜNEN” TÜM TİYATROLARIN KATILIMINA AÇIKTIR.

FESTİVALE KİMLER KATILABİLİR:
—DEVLET TİYATROLARI
—ŞEHİR TİYATROLARI
—ÖZEL TİYATROLAR
—KONSERVATUARLAR
—KİŞİSEL BAŞVURULAR

KATILIMCILAR, KENDİLERİNİ TANITAN BİR TANITIM DOSYASI, PERFORMANS METNİ-SİNOPSİSİ, OYUNUN TANITIM YAZISI VE İHTİYAÇ DUYDUKLARI TEKNİK EKİPMAN LİSTESİ İLE BİRLİKTE 28 ŞUBAT 2010 TARİHİNE KADAR İ.B.B. ŞEHİR TİYATROLARI KEREM YIMAZER SAHNESİ GENÇ TİYATRO'YA BAŞVURU YAPABİLECEKLERDİR.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Tel: 0216 492 90 88
Adres: Kerem Yılmazer Sahnesi Fahri Atabey cad. Belediye İş Hanı no:79
Zeynep Kamil/ÜSKÜDAR
 

Üst