Gençler daha iyi bir dünya için tasarladı

'Eğitim Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Gençler daha iyi bir dünya için tasarladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İlköğretim ve lise öğrencilerinin yarıştığı 5.e-DREAM Animasyon, Web Tasarım , Afiş ve Programlama Yarışması ,4 Nisan Cumartesi günü Fatih Koleji Beykent Kampüsünde yapılacak. Muğla’dan Mardin’e , Tokat’tan Ağrı’ya Türkiye’nin 35 ilinden İstanbul’a gelecek olan 125 finalist bilişimci, birbirinden güzel ve anlamlı projeler hazırlandı.

  Lise Web tasarımı kategorisinde yarışmaya katılan Mardin Endüstri Meslek Lisesi 11.sınıf öğrencisi Mehmet Beşir Parlakoğlu, Mardin Gezi Rehberi hazırladı. Giresun Tirebolu Anadolu Teknik Lisesi 12. sınıf öğrencisi Kazım Budak ise Atilla İlhan’ı ve eserlerini tanıtan bir site hazırladı. Ankara Nermin Mehmet çekiç Anadolu lisesi 9.sınıf öğrencisi Burak Kantarcı da hazırladığı web sitesinde suyu anlattı ve doğal su güzelliklerine yer verdi. Manisa Turgutlu Güdüzalp Koleji 10.sınıf öğrencisi Mücahit Küçük , İnsan Vücudundaki mucizeleri tanıtı.


  Afiş tasarımının konusu ise “Dünya Barışı”. Tasarımlar, profesyonel bilişimcileri kıskandıracak nitelikte…

  Ulusal düzeyde gerçekleşen yarışma ; İköğretim öğrencileri için Web Sayfası, Animasyon, Afiş Tasarımı, Liseler için programcılık , web sayfası tasarımı , Animasyon Tasarımı ve Afiş Tasarımı olmak üzere altı kategoride gerçekleşiyor. e-DREAM ANİMASYON, WEB TASARIM, AFİŞ & PROGRAMLAMA YARIŞMASI, gençlere hayallerindeki geleceği bugünden şekillendirme fırsatı veriyor. “Hayalimdeki şehir, hayalimdeki okul, hayalimdeki ev, robot, araba, mekanik araçlar, yöresel türküler, yöresel yemekler, etkinlikler, bilimsel gelişmeler, kitap tanıtımı, şiirler, şairler…” gibi bir çok konunun gençlerin hayallerine yansıması sonucu oluşan tasarımlar 5. e-dream Yarışmasında ortaya çıkıyor.

  Gençlere bilişim dünyasının büyüleyici atmosferinde araştırma yapma fırsatı veren ve hayal güçlerinin gelişmesine katkıda bulunan yarışma , bilgisayarın bir oyun aracı olmaktan çıkarılmasını ve bir “BİLGİ PAYLAŞIM KAYNAĞI” olmasını hedefliyor.

  Bu yıl beşincisi yapılacak olan e-DREAM kapsamında 2009 Basın Bilişim Ödülleri de sahiplerini bulacak. 5. e-DREAM, Milli Eğitim Bakanlığı , Fatih Koleji ve GOLD BİLGİSAYAR tarafından düzenleniyor. Yarışmayla ilgili bilgileri buradan alabilirsiniz: OpenDNS

  4 NİSAN 2009- FATİH KOLEJİ BEYKENT KAMPÜSÜ

  SERGİ : 9.00-18.00 ÖDÜL TÖRENİ: 15.OO
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gençler daha dünya Forum Tarih
Balık yiyen gençlerin IQ'su daha yüksek Genel Sağlık 26 Mart 2009
Anne babalar gençleri anlamıyor münazara örneği Eğitim Bilgileri 2 Ekim 2016
Zararlı alışkanlıkların gençler üzerindeki etkileri kısaca Rehberlik 18 Ağustos 2015
Atatürk ve Gençlik - Atatürk'ün Gençlere, Türk Gençliğine Verdiği Önem Atatürk Hakkında Herşey 30 Ekim 2012
Atatürk'ün Gençlik Ve Gençler İle İlgili Sözleri, Özdeyişleri Atatürk Hakkında Herşey 30 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş