Genç Odası Dekorasyonu İpuçları ve Tavsiyeler

'Dekorasyon' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Genç Odası Dekorasyonu İpuçları ve Tavsiyeler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Öncelikle belirtelim ki, genç odası ve çocuk odası birbirinden farklıdır. Çocuğunuz çocukluktan gençliğe adım attığı 14-15 yaşından itibaren çocuk olarak nitelendirilmekten ve çocuk muamelesi görmekten pek hoşlanmaz. Yani çocukluktan kalmak renkli, çizgi film karakterli, eğlenceli nesne ve eşyalar ona artık absürt gelmeye başlayacaktır. Sadece çocuklar veya gençler değil, herkes odasının kendi kişiliğini az çok yansıtmasını bekler.

  Şimdi genç odaları için bazı dekorasyon fikirleri vermeye çalışalım;

  * Öncelikle gençliği adım atan çocuğun eski odasındaki eşyaları ıskartaya ayırmak zorunda değilsiniz. Onların üzerinde oynayabilir, değişiklikler yapabilirsiniz.

  * Değişikliğe başlamadan önce odanın teması, anafikri hakkında önceden planlama yapın.

  * Tarz olarak modern mi yoksa klasik mi olacağını belirleyin

  * Odayı daha geniş ve düzenli gösterecek toparlayıcı bir eşya düşünebilirsiniz. Kırık çıkık eşyaları koyabileceğiniz komodin veya şık bir kaç raf bu iş için uygun.

  * Dekorasyon'da dikkat edeceğiniz en önemli unsurlardan biri de duvarın rengi veya duvar kağıdının şekli olmalıdır. Gözleri yormayan bir renk tonları bu iş için idealdir.

  * Şayet perdeler çocuksu öğeler içeriyorsa veya parlak ve dikkat çekici renklerdeyse, yetişkinlere hitap eden mat renkli perdelerle değiştirin.

  * Çizgi film karakterli göz alıcı renklerle bezeli nevresim takımını, ipek veya kadife nevresimlerle değiştirebilirsiniz.
  * Oyuncaklarla bezenmiş odayı yetişkinliğe doğru ilerleyen gençlerin pek hoşuna gitmeyeceğinden bunların yerine ahşap süs eşyaları, ayaklı lampalar veya modern çizgili duvar resimleri veya tablolar kullanabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş