Gemici, Halkı sağduyulu olmaya davet etti

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 20 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Gemici, Halkı sağduyulu olmaya davet etti konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesinde, İmralı ceza evinde bulunan Abdullah Öcalan’a işkence yapıldığı iddiasıyla yapılan gösteriler sonrası Esnafın bu gün kepenk kapatması
  üzerine Kaymakam Yücel Gemici ve kurum amirleri Demokrasi Parkında halkla bir araya gelerek, vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti.
  Kaymakam Gemici, Garnizon Komutanı P. Yarbay Bülent Dilek, 2. Hudut Taburu Komutanı P. Bnb. Tuncay Eğin, Emniyet Müdür Hüseyin Bilgilioğlu, Jandarma komutanı J. Yzb. Erdem Ersoy ve kurum amirleri, bir grubun esnafı dolaşarak kepenk kapatmaya zorlanması üzerine Demokrasi parkında vatandaşlarla bir araya geldi.
  Devlet kurumları olarak bireysel kararlara saygılı olduklarını belirten Gemici; “Politik kararları başka insanların kararlarını etkilemez. İnsanları sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Bu eylemler bize bir şey kazandırmaz. Halkın toplu ihtiyaçlarını karşılayan, Fırın, Lokanta, Market ve Eczane gibi kurumların açılmasını rica ediyorum” dedi.
  Halkla yapılan sohbet toplantısına katılan İş adamı Müfit Adnan Yumuşak, Halkın 40 yıldır baskı altında yaşadığını, insanların beynindeki gerçekleri açıklamaya karar vermediğini söyledi.
  Mavi ve Kent Gazetesi Genel yayın yönetmeni Süleyman Tekin ise, mülki erkânın ilk defa halk arasına girmesine tepki vererek, “halkla bu birlikteliğinizi olaylar yaşanmadan önce gerçekleştirseydiniz. Bölgede 30 yıldır yaşanan düşük yoğunluklu savaş ortamından dolayı çocukluğumuzdan beri mermi sesleriyle büyüdük. Bence artık devletin halkıyla bütünleşmesi ve halkın sorunlarını dinleyerek barış ortamının sağlanması gerekir” dedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gemici Halkı sağduyulu Forum Tarih
Biz şen gemicileriz şarkısı sözleri Çocuk Şarkıları & Videolar 2 Aralık 2012
Küçük Gemici Çocuk Şarkısı Notaları Çocuk Şarkıları & Videolar 24 Eylül 2012
Avni Gemicioğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Mart 2012
İslam Gemici Kimdir - İslam Gemici Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 30 Haziran 2011
Her zaman gemicinin istediği rüzgâr esmez atasözünün anlamı açıklaması Atasözleri & Deyimler 30 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş