Gelin makayajı nasıl yapılır

'Güzellik & Bakım' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Gelin makayajı nasıl yapılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?


  Kadınların hayalini süsleyen düğün gününde, tüm hazırlıkların kusursuz olması istenir. Gelin makyajı da bunun bir parçasıdır. Heyecanla geçirilen bu saatlerde, makyajın, öpüşmelere, gözyaşına, koşuşturmaya ve terlemeye dayanıklı olması gerekir.
  Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?
  [​IMG]

  Gelin makyajının hazırlığına birkaç gün önceden başlamakta yarar vardır. Öncelikle kaşlar alınmalı, yüzde bulunan tüyler daha önceden temizlenmelidir. Yine önceden cilt bakımı yapılarak yüzün mükemmel şekilde hazırlanması gerekir. Bu işlemler düğün günü yapılırsa ciltte oluşabilecek kızarıklar ve alerjik reaksiyonların kapanması zordur. Bu yüzden bütün bakım işlemleri bir veya iki gün önce halledilmelidir.
  Gelin makyajında kullanılacak malzemeler mümkün olduğunca suya dayanıklı ve kalıcı ürünler arasından seçilmelidir. Gelin makyajında hafif ve doğal renkler kullanılması, gelinliğin ve onun simgelediklerine uyum sağlayacaktır.
  Düğün günü yüze yağsız bir nemlendirici sürülür. Gelinlerin çoğu heyecandan az uyur, bu yüzden göz altlarında hafif bir torbalaşma ya da koyulaşma olma ihtimali vardır. Bu yüzden öncelikle göz altına ve varsa ciltteki hasarlı noktalara kapatıcı uygulanır. Bu ürün açık renkli olduğundan aynı zamanda gözün altında bir parlaklık oluşturacaktır. Fotoğraf çekimlerinin olacağınız düşünerek aydınlık bir yüz, ışık alan bir makyaj yapmak ve yüzün şekline uygun olarak fondöteni yedirmek gerekir. Fondöten ıslak bir süngerle cilde iyice yayıp, biraz emilmesi beklenir. Ardından pudra ile sabitleme yapılır. Gelin makyajında transparan toz pudra kullanmak daha iyi sonuç verecektir.
  Gelinliğin açık kalan kısımları özellikle boyun ve gerdan kısmının, yüz ile aynı tonda olmasına dikkat edilmelidir. Askılı bir gelinlik kullanılmışsa, omuz ve kolların dış kısmında pudralama işlemi yapılmalıdır. Kolun iç kısmına kesinlikle herhangi bir ürün kullanmayınız, bu gelinliğin lekelenmesine neden olacaktır.
  Yanak ve şakak kısımlarına, abartılı ve çok koyu olmayan allık sürülür. Göz makyajı, gözün yapısına uygun olarak doğal tonlarda yapılmalıdır. Göz makyajının çok ağır olması, gelinin zarafeti ve genel görünüşüne uygun olmaz. Ancak düğün kapalı alanda ve gece yapılacaksa, gündüze oranla bir ton daha koyu renk kullanılabilir. Çok hafif pırıltı, gözün vurgusunu değiştirir ve kullanımında sakınca yoktur.
  Rimel, mutlaka suya dayanıklı olanlar arasından seçilmelidir. Göz makyajında en önemli kısım kibar ve doğala yakın bir görüntü yakalamaktır.
  Dudaklarda, nemlendiricinin üstüne fondöten ve pudra sürerek dayanıklılık süresi uzatılmalıdır. Davetlileri öpmek yüzünden kolay çıkmayacak, kalıcı ve çok koyu renklerde olmayan bir ruj seçilmelidir. Gelin makyajı böylece tamamlanır. Vücudun açıkta kalan yerlerinde çok hafif pırıltılı pudra veya abartılmadan biraz sim serpiştirmek, gelinin havasına ışıltı katacaktır. Gelin makyajında, dışarıdan bakan gözlerin, makyajın değil, gelinin güzelliğini görmesi önemlidir..
   

 2. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

 3. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Gelin Makyajı


  [​IMG]Gelin makyajı, Nişan Makyajı, Kına Makyajı, Nikah Makyajı çok önemli detaylardır..
  Gelin makyajı alelade bir makyaj değildir. Bu bir konseptin parçasıdır. Bu nedenle gelin makyajı ancak bir profesyonel tarafından yapılabilir.

  Gelin makyajı için bizi seçen gelinimizi, çok usta ellere teslim etmenin haklı rahatlığını yaşıyoruz. Çünkü salonumuzda gelin makyajı, hâlâ ATV merkez stüdyolarında Kanal Makyözü olarak çalışmalarını sürdüren Profesyonel Makyaj Uzmanı (Make-Up Artist)
  Ceylan Aydın ve Sibel Aras tarafından yapılıyor.

  [​IMG]Gelin makyajı, gelinlikle yapılır.. Böylece dekolte makyajınız da tamamlanır.

  Gelin makyajı, gelin saçı, gelinlik, mevsim, düğün yeri gibi faktörler hesaba katılarak ve elbette gelinin arzuları doğrultusunda tasarlanır.

  Gelin makyajı, mutlaka gelinin yüz, göz ve dudak şekli dikkate alınarak yapılır.

  Gelin makyajı için salonumuzu tercih eden gelin adayları ile, düğün gününden çok daha önce tanıştığımız için onları bazı konularda uyarabiliyoruz. Ancak bize gelemeyecek gelin adayları için Gelin makyajı konusunda Profesyonel Makyaj uzmanı Ceylan Aydın’ın bazı öneri ve uyarıları var:


  • [​IMG][Lütfen daha iyi görüneceğiniz söylendi diye düğün ya da nikahtan hemen önce, o güne dek hiç yaptırmadığınız cilt uygulamaları yaptırmayın! Zaten stresli bir dönemde olduğunuzu unutmayın! Cildiniz hiç tahmin edemeyeceğiniz bir tepki verebilir. Gelin makyajı imkansız hale gelebilir.

  • Gelin makyajı yapan şahsın profesyonel eğitim almış olmasına dikkat edin.

  • Gelin makyajı için kullanılan makyaj ürünlerinin tanınmış bir marka olmasına özen gösterin.
   [​IMG]
  • Gelin makyajı için kullanılan ürünler hakkında bilginiz olmazsa gelin makyajı yapılırken alerjik bir reaksiyon gelişebilir, belki ürün terle reaksiyona girebilir, belki kolay akabilir.. Mutlaka o ürünlerle düğün gününden önce, bir makyaj yaptırın.

  • Gelin makyajını abartmayın! Mümkün olduğunca doğal, saç ve cilt renginize uygun tonlar seçin.


   [​IMG][
   Gelin makyajı
   ya da başka bir konuda örneğin parfüm.. Daha öncedenemediğiniz hiçbir şeyi düğün günü denemeyin!


  • Gelin makyajı yapılmadan önce dişlerinizi fırçalamayı unutmayın, çünkü sonrasında yapamazsınız.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Ekim 2009

 4. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gelin makayajı nasıl Forum Tarih
Çinden alınan malların fiyatları istanbula geline kadar değişiyor mu neden Sorular ve Cevaplar Cuma 22:33
Bayrağımızın Bugünkü Biçimine Gelinceye Kadar Geçirdiği Evreler Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 13 Şubat 2014
2015 Gelin Saçları Modelleri Güzellik & Bakım 7 Ocak 2014
2014 Zuhair Murad Gelinlikleri Modelleri Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 7 Ocak 2014
2014 Çağteks Gelinlikleri Modelleri Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 7 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş