Gelin Adaylarına 7 Altın Anahtar

'Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri' forumunda Fatma tarafından 6 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Gelin Adaylarına 7 Altın Anahtar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuşkusuz düğünlerde herkesin gözü gelinin üzerindedir. Pek çok gelin adayının o muhteşem tören için yaptığı hazırlıklar arasında diyet başlıca sıralarda yer alır... Alman Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Şeber, gelin adayları için kilo vermenin 7 altın anahtarını anlattı.
  1'inci anahtar: Kahvaltı, sadece güne enerjik başlamanızı sağlayarak düğün alışverişini daha kolay yapmanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda kilo verme konusunda da size destek olur.
  2'inci anahtar: Kilo alma ve iştahın kabarma riski öğünlerden 3-4 saat sonra her geçen saniye artar. Bu durumu engellemek için yapmanız gereken, ana öğünlerin arasına ara öğünler yerleştirmek...
  3'üncü anahtar: Eğer gün içerisinde veya geceleri televizyon izlerken iştahınız kabarıyor veya kendinizi çok aç hissediyorsanız çiğ sebzelerden yararlanın. Salatalık, domates gibi çiğ tüketilebilen sebzelerin kalorisi oldukça düşüktür. Bu nedenle rahatlıkla atıştırabilirsiniz.
  4'üncü anahtar: Beyaz ekmek yerine tam tahıl ekmeklerini tercih ederek hem kendinizi daha uzun süre tok hissedebilir, hem kabızlıktan korunabilir hem de kilo vermenize katkı sağlayabilirsiniz.
  5'inci anahtar: Gün boyunca bol bol su içmeniz gerekir. Zayıflama döneminde günde 2,5-3 litre su içmeniz, vücudunuzda zayıflama sonucu oluşacak bazı zararlı maddelerin idrarla atılmasını sağlar.
  6'ıncı anahtar: Öğünlerinize salata, salatalarınıza sirke ilave edebilir, günde en az 5 porsiyon sebze-meyve tüketebilirsiniz.
  7'inci anahtar: Günlük enerji harcamanızı artırın. Eğer spor yapma imkanınız varsa fırsatları değerlendirin.
   

Bu Sayfayı Paylaş