Gelecek İçin Denemeler Kitabı - İsmail Cem

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 30 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gelecek İçin Denemeler Kitabı - İsmail Cem konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gelecek İçin Denemeler Kitap Özet - İsmail Cem Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatı


  Kitap Özet

  Türkiye kritik bir dönemini yaşıyor. Bugün yapılacak ve yapılmakta olan yanlışlar, bugün ertelenen sorumluluklar, Türkiyenin 2000li yıllara sakat girmesine neden olur. Yanlışlar ve eksiklikler biraz daha sürerse, işin arkasını toparlayamayız.
  Türkiye, bazı temel tercihlerini belirlemek ve bunların gereğini artık yapmak durumundadır.
  Cumhuriyetin üzerine gitmeyi sürekli ertelediği büyük sorunların bütün cesamet ve şiddetiyle ülkenin önüne dikildiği 1990lı yıllarda, Türkiye siyaseti bu sorunların altında kaldı. 12 Eylülün tasfiye etmeye çalıştığı siyasi yapı,

  1990lara eskinin benzeri biçiminde yeniden şekillenmiş olarak girdi ama yine aynı çözümsüzlüğü ve ertelemeci tavrı gösterdiği için 2000li yılların başlarında yine tasfiye oldu.
  Ülkenin içinde bulunduğu kargaşanın üzerinden bakıp ileriyi görmeye çalışan az sayıdaki siyasetçiden biriydi İsmail Cem. Sahip olduğu geniş ufukla yıllar boyunca Türk ve dünya siyasetinin içinde olmanın getirdiği birikimi birleştirerek yazıyor uyarılarda bulunuyordu. Onun bu çabasının ürünlerinden biri olan elinizdeki kitap, 1990ların o bunalımlı yıllarında Türkiyenin içinde bulunduğu durumun çeşitli açılardan tahlili üzerinden geleceğe açılımlar yapan denemelerden oluşmaktadır.

  Kitap Ön Yüzü

  [​IMG]

  Kitap Künyesi

  Gelecek İçin Denemeler - İsmail Cem
  · İş Bankası Yayınları
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789944884785
  · Sayfa Sayısı : 448
  · Etiket Fiyatı : 18.00 TL
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş