Geleceğin starları ödüllerini aldı

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Siraç tarafından 17 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Geleceğin starları ödüllerini aldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Geleceğin starları ödüllerini aldı

  Bu sene 12'si düzenlenen KASDAV Liselerarası Müzik Yarışması sonuçlandı.

  16.04.2009
  [​IMG]
  Ünlü isimlerin jüri üyeliği yaptığı yarışma da en yetenekli gençler belirlendi. Hünerlerini sergileyen gençler, geleceğin starları olmaya aday olduklarını kanıtladılar.

  Merkezi Amerika'da bulunan FIDOF, Uluslararası Festivaller Federasyonu tarafından dünyanın en büyük lise organizasyonu seçilen bu sene 12'inci kez düzenlenen KASDAV Liselerarası Müzik Yarışması Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenen büyük final gecesi ile son buldu.
  Üç gün süren elemeler sonucunda 132 okul, 131 yorum, 77 beste, 68 düzenleme, 276 şarkının çalındığı yarışma da en iyiler belirlendi.
  Bora Uslusoy, Bruno Berberes, Deniz Durukan, Figen Çakmak, Fuat Güner, Hakan Özoğuz, Halit Kakınç, İlhan Şeşen, İzzet Öz , Meltem Taşkıran, Metehan Çakır, Olcayto Ahmet Tuğsuz, Serhat Hacıpaşalıoğlu, Çiğdem Yakar, Hazan Aköz, İpek Atcan, Kayhan Haksever, Oben Budak, Onur Baştürk, Pınar Yılmazerler, Salman Altundal, Yüksel Aytuğ jüri üyeliği yaptığı KASDAV'da En İyi Kız Solist Saint Joseph Fransız Lisesi'nden Bengisu Önal ve En İyi Erkek Solist Fatih Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi'nden Serkan Otkay seçildi. En iyi kız solist, İtalya'da düzenlenen "Canzoni Del Mondo" yarışmasında, En iyi erkek solist ise Malta'da yapılacak Uluslararası şarkı yarışması'nda Türkiye 'yi temsil edecek. Tüm masrafları ise İstanbul Bilgi Üniversitesi karşılayacak.
  Ayrıca En İyi Beste dalında Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nden Asude Cemre İnci 1. olarak, İstanbul Bilgi Üniversite'nden karşılıksız burs kazandı

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Geleceğin starları ödüllerini Forum Tarih
Bir ülkenin geleceğinin önemi kısaca Sorular ve Cevaplar 2 Ekim 2016
Geleceğin Dershanesi Hakkında Bilgi Adana Çukurova Dersaneler 3 Aralık 2012
Teknoloji Tasarım Kurgu Kuşağı - Geleceğin Binaları Video İzle Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları 23 Ekim 2012
Teknoloji Tasarım Geleceğin Şehirleri Video İzle Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları 23 Ekim 2012
Biyoteknolojinin Günümüz ve Yakın Geleceğin Tıbbi Uygulamalarına Etkileri Nedir Seviyeli-Ciddi Konular 8 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş