Gel Ey, Güllerin Efendisi´ne Mektup

'Peygamber Efendimiz (S.A.V)' forumunda Siraç tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Gel Ey, Güllerin Efendisi´ne Mektup konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gel Ey, Güllerin Efendisi´ne Mektup
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]el ey, güllerin efendisi!.. Mektup...
  Gel ey, konuşurken dudaklarına tebessümler karışan,yüzüne üzgünlerin üzüntüsünü dağıtmak yaraşan!.. Gel ey, âteş-i aşkına yanmak için âşıkları birbiriyle yarışan!..

  Gel ey!..
  Önce kendine çektin, sonra mugaylan dolu beyabanlarda dermansız koyup bizi bir başımıza gittin dönmemek üzere. Ve dudağının dokunduğu çeşmeler de gitti. Gittin ve vecd ile kendinden geçen zamanlar, sensizlik bunalımlarının gelgitleriyle kör kuyulara gömüldü. Gittin ve tenha elvedalarda düğümlendi sevinçlerimiz; durmuş çarklara sıkışıp kaldı çığlıklarımız. Sen gidince yanlış hesaplarında önce pazarlar kurduk köhne dünyanın, sonra köhne hesaplarıyla mezada çıkarıp aşklarımızı dünyalıklara sattık. Gittin de savrulan umutlarımızı ektik yollarına; sabrımızın gözlerine çekilen milleri çelik masıyetlerle mıhladık. Gerilmiş yaylarımız kepade düştü hoyrat ellerde, uykulu oyunlarda şahlarımız mat oldu; ve bileyli kılıçlarımız pas tuttu karanlık kınlarında.

  [​IMG]
  Ak kor olduk... Nemrudî alevlere soktular başlarımızı, hakikat, ak kor olduk... Vurdular durmadan dinlenmeden... Örslere konuldu başlarımız, hakikat vurdular dinlenmeden durmadan. Ağlattılar ağladıkça biz... Çeliğe su verelim diye ağladıkça ağlattılar bizi... Heyhât! Tutturamadık kıvamını suyun, isabet ettiremedik gözyaşlarımızın damlalarını çeliğe ve ilk çalışta kırıldı kılıçlarımız kara keçelere. Yenildik, yorulduk, yığılıp kaldık çıkmaz sokaklarda. Bütün sorularımızın cevapları cevapsız kaldı; bütün hayallerimizin hayali hayal oldu. Tel tel arzulara mahkûm edildi nefislerimiz ve ruhlarımız tül tül alevlerde yandı. Gizemli bilinmezliklerimizin iksirlerini gizli dünyalara gizlediler bizden.

  Gel ey!..
  Hani dostların vardı, kimi aşk okuyan Kitaplar Kitabı'ndan; kimi ilham dokuyan hitaplar hitabından. Kimine köşkler düşmüştü cennetten, kimi cennette köşklere düştüydü hani. Kiminin ateşlerine rengi düşerdi gülün de; kimi güllere rengini düşürürdü ateşin. Kimine yıldızlar düşerdi göklerden, kiminin yıldızına düşerdi gökler ya...
  Hani sen "Yıldızlarım," demiştin, "hangisine uyarsanız doğru yola ulaşacağınız yıldızlarım!.." Sen gittin efendim ve hasretin yıldızlarını da çekti senden yana. Şimdi kim varsa yıldızlaşmaya yüz tutan, gökleri üzerine kapatıyor ehremenler. Bizler yanıyoruz, yanmamakta direniyor gökte yıldızlarımız... Güllerimiz küle durmakta yokluğunda, sultanlarımız kula dönmekte...

  Gel ey!..
  Ayrılığında çoğalan alevleriyle arınalım aşkının; yanalım yandıkça ve yandıkça yanalım. Aşk yüzünden elbisesi yırtılan da, Hak uğruna gözlerini kurutan da seni arzulamakta şimdi. Bizi kendine madem yine sensin bağlayan ve ayrılığının derdine yine sensin ayrılıkla derman olan, o hâlde gülümse bize efendim, bize gülümse. "[​IMG] onları sever; onlar da [​IMG]'ı sever" sırrına ermekte rehberimiz ol, tut günahkâr ellerimizden; günahkâr ellerimizden tut.

  Sen ey!..
  Gelsen hayallerimize bir kez... Ve üzerine sepet sepet güller döksek biz. Gelsen düşüncelerimize bir an... Ve baharları sersek ayağına çiçek çiçek, mevsim mevsim, ıtır ıtır... Dolunaylar yerine doğsan dünyamıza bir vakit... Ve zatını gündüz değilse, hayalini gece göstersen bizlere. Girsen ansızın düşlerimize, şefkat parmaklarınla okşasan başımızı ışık ışık... Ve ışığına düşsek pervaneler gibi; pervaneler gibi ışığına düşsek.

  Gel efendim...
  Bir kez doğ içimize de isterse kaybolsun dolunaylar, güneşler... Gir gözümüze de bir nefes, isterse silinsin tûtyâlar, sürmeler... İlham olup ak gönlümüze bir anda, isterse yitirilsin uçtan uca naatler ve gazeller, beyitler ve dizeler uçtan uca yitirilsin isterse...
  Gel efendim, dostluğuna muhtacız; umutsuz ve çaresiz bırakma çaresizlerini. Gel yeter ki, hakkımızda verilecek her hükme razı olalım.
  Gel ey, bitir bitmeyen hasretini içimizde!
  Gel ey, onsuz mutluluk bulamadığımız!..
  Gel ey, kendisine layık olamadığımız!..


  Gel benim efendim, bir kez olsun dokun yüreğime, yüreğime dokun bir kez olsun...
  Yüreğim kanıyor efendim, kanıyor yüreğim!..
  Çığlık çığlığa beşeriyet, çiğnenmiş reyhanlar misali hep seni arıyor. Uyandır zindanlara koyduğumuz Yusufî sevdalarımızı efendim. Uyandır bahtını üftadelerinin...
  Şeb-i hicrân yanar cânım döker kan çeşm-i giryânım
  Uyarır halkı efgânım kara bahtın uyanmaz mı?
   

 2. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Efendim!


  Cenâb-ı Hak! Alem-i ervahtan,rahm-ı mâdere beni gönderip,orada bana cihazat verip,havl ve kuvvetiyle şehâdet âlemine gönderdiğinde,kulağıma tatlı sadalar gelmeye başladı.Aklen anlamasam bile kalp ve ruhumun hissettiği ezân-ı "Muhammed" (ASM) benim ruhumda bir tohum olarak ekilmişti.Hususan;Rabbimin varlığını ilandan sonra senin varlığını ilândan ibaret olan "Muhammedurresûllâh" sadası,ruhuma bambaşka pencereler açmış.Seni görmek ve tanımak iştiyâkı bende hâsıl olmuştu.
  Efendim!
  Sana nasıl müştâk olmayayım ki ; Rabbim seni yaratmış ve senin hürmetine kâinatı yaratmış ve ben de senin hürmetine yaratılmışım.Rabbime senin gibi bir sultan gönderdiği için ne kadar hamd etsem az.
  Efendim!
  Kalp ve ruhum ile her zaman seni görüyor ve hasretle el ve ayaklarından öpüyorum.Fakat ; Rabbimizden haber veren şu nurlu berrak ve görenlere şu simada yalan olmaz dedirten ve yaratılanlar içinde eşi ve benzeri olmayan şu cemâlini şu gözlerle görebilsem o zaman bütün hadiseler toplansa yani ; belâ ve musibetler karşıma çıksa şu cemâlin bana bir kalkan olup elemden mahfuz olurum.
  Senin bu asırda aziz,sıddık,muhlis bir evlâdın olan ve her an seni görmek iştiyakıyla yanıp tutuşan ve senin davan için derisini kâğıt,kanını mürekkep yapan nur talebesi evlatların var.
  Üzülme efendim üzülme!
  Bizler senin davanı muin-i İlâhi ile ilelebed devam ettireceğiz.Sen yeterki bizleri "ümmetim" listesinden silme.Rabbim seni müşriklerin şerrinden koruyacağını vaad ettiği gibi bizlerde inanıyoruzki senin yolundan ayrılmadıkça ve sünnetinden uzaklaşmadıkça bizleri de koruyacaktır.İnşââllah
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Güllerin Efendisi´ne Mektup Forum Tarih
Güllerin üzerine yağan kar büyüledi - Ahlat Bitlis Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 6 Şubat 2011
Güllerin Duvağı - Laura Fitzgerald Kitap, Resim ve Dergi 12 Mart 2010
Güllerin Efendisine En Güzel Güller.... Dini Resimler 3 Ocak 2009
Güllerin Anlamları - Gül ne anlama gelir Konu Dışı Başlıklar 17 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş