Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Hamilelik Belirtileri Kaçıncı Haftada BaşlarGebelik erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği anda başlar.Bu andan 8.haftanın sonuna kadar olan dönem embriyonik dönem olarak adlandırılır. Sekizinci haftadan doğuma kadar olan süreye de fetal dönem denir. Hamileliğe ait belirtilerin başlayabilemesi için gebeliğin en erken 4-5 hafta civarında olması gerekir. Yani adet gecikmesi yaşandıktan sonra ancak hamilelik belirtileri başlar.

Beklenen adet tarihinde gecikme Her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.

Adetiniz geldi 28 gün sonra diğer adetinizin gelmesi gerekir.Bu 28 günlük süreç boyunca hamile olup olmadığınızı anlamanız pek mümkün değildir genelde.Bir sonraki adet gününe kadar hamilelik belirtilerin olması durumunda doktora başvurun.Sık olamamsına rağmen hamile olmanıza rağmen adet görme durumu da olabilir.Bu hal arasında üste adet görme olarak bilinir.
 

Üst