Geçmiş Astroloji'nin İspatıdır....

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda DilzaR tarafından 25 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Geçmiş Astroloji'nin İspatıdır.... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]Haritanız " An " 'ın resmidir. Ve üzerinde yalnızca, harita sahibinin geleceği ve geçmişi değil, zamanın da tarifi gizlidir. Harita sahibi ise zamana konuktur. Sizin her hangi bir yaş diliminde bir Astrolog tarafından duyacağınız yorum, anı tarif eden bir harita içine ne şartlarda konuk olduğunuz ve olacağınız üzerinedir.
  Astroloji bunu; yıldız ve gezegenlerin gökyüzü ekliptik dairesindeki hareketlerinin belli kurallar ve matematik metotlar kullanılarak incelenmesi sonucu ortaya koyar. Matematiksel formülleri, ülkelerin kültürlerine ve geleneklere göre değişkenliği göz önüne alarak yorumlar (yorumlamalıdır). Makro kozmos içindeki güçlerin (gezegenler, sabit yıldızlar, Ay ve Güneş) mikro kozmos üzerindeki etkilerini inceler. Kendi başına bir makro kozmos olan insanın yaşamı kendisinden büyük olan resmin içinde sadece küçük bir lekedir.
  Tarihsel süreç içinde , elektriğin gökyüzünü saklamadığı günlerde, gök kubbenin hareketli ışıltısı tüm güzelliği ile ortada idi. Bugünün önümüzü aydınlatan elektriğinden hatta , göklere çevrili lazer ışıklarından uzaklaşıp, karanlık bir gecenin ıssız bir ortamında sesten ve ışıktan uzak başınızı gökyüzüne kaldırdığınızda o zamanlardan kalma bir ışıltı sizi karşılar. Günlerin gecelere kavuştuğu geçmiş yüzyıllarda "aşağısı ve yukarısı" kavramına adeta sizi mahkum eden zamanlar yaşanmıştır.

  Güneş kendini çektiğinde ve Ay' da saklandığında örtünün ışıltısı tüm güzelliği ile açığa çıkar. Ve sizin dünyasal karanlığın içinde bu ışıltıyı tüm açıklığı ile görmekten başka şansınız yoktur. Aşağısı ve yukarısı vardır. Aşağıda tüm kontrolünü kucaklamaya çalıştığınız hayatınızın kontrolünün aslında büyük bir başka gücün elinde olduğu gerçeği sizi kavramaya başlar ve bu güce nasıl yaranabileceğinizi !!!! düşünürsünüz.
  [​IMG]Zaman, kurban törenleri, ayinler ve kabullenmeler ile geçer...Göklerin baskın gücünü azaltmak için koca bir tarihi kurban törenleri, ayinler, haykırışlar, ağıtlar ve nihayet kabul edişler ile yazarsınız. Zamanla akmakta olan bir değişmezliğin yalnızca parçası olduğunuzu ve size önerilen ödevleri en iyi şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini, parçası olduğunuz illüzyonun içinde büyük hikmetler olduğunu anlar, ödevler gerçekleşmedikçe, yaşamda bütünlemeye kalırsınız.Kaldıkça illüzyonun size ne demek istediği konusunda düşünecek daha çok zamanınız ve cevaplayacak daha çok sorunuz olacaktır.
  Tarihin içindeki büyük iniş ve çıkışlar, Yaratıcının matematiğine anlayış yolundaki tepkiler sonucu olmuştur. Tarih boyunca ister bireysel ister kitlesel olsun, bize yakıştırılan kaderleri, sürekli unutturulan bir geçmiş içinde anlamaya çalıştık. Her seferinde daha iyi anlamaya başladığımız geride bıraktığımız zaman geleceğimizi kurgulamamızda bize dayanak noktası oldu. Ancak sonuçlara ve insanoğlunun elde ettiklerine bakarsak, daha fazla şeye ulaşılmış olmalıydık diye düşündürür. Elde edilen Uygarlık seviyesine gösterilen özen, bireysel karmaların beklentilerindeki uyumsuzluklar nedeni ile ruhsal değişimlerde aynı ivmeyi gösterememiştir.
  [​IMG]Yargı , her ne kadar geleceği geçmiş ile ara bir noktada mühürlüyor gibi görünse de, en azından hangi aşamada olduğumuzu belirlemek adına çok önemli. Dolayısı ile, bu noktada söylemeye çalıştığımız şey; daha çok "şey" yapabileceğimiz ile ilgilidir. Toplumsal gelişimler, bireysel noktadaki iyiye doğru atılan adımların, bir göle damlayan su damlaları gibi bir araya gelmesi ile anlam ve güç kazanır. Bilerek veya bilmeyerek yarattığımız karmaların sonuçlarının içine doğarız. Geride bıraktığımızı zannettiğimiz koca bir tarihin sonuçlarında yaşarız. Şikayet merci kendimizizdir. Her hangi bir zamanda sorun olarak karşımıza çıkan bir olay, bir kişi, aşılması gerekli bir sıkıntı yada alınacak bir ödül , karşılıksız bir teşekkür, tohumlarını kendinizin uzun zaman önce ektiği uzakta bir tarladan gelir. Ve her an yeni bir karma yaratmak için potansiyeldir.Bir yandan geçmişin tozlarını alırken, bir yandan de yeni ve verimli tarlaları üretmenin koşuşturmasını yaşarız. Dünyada var olmakta olan pek çok şeyden sorumluyuz. Göremediğimiz uzaklıklar bizi etkilerken, bizlerde göremediğimiz uzaklıkları etkileriz.
  Bu yüksek kalite ve etkinlikteki iletişim ağı, aynı şekilde evrende , güneş sisteminde bulunan pek çok yıldız ve gezegen içinde geçerlidir. Astroloji de bu görünmeyen bağların etkileri ve kullanımları ile ilgili özel bir disiplindir. Kendini tarih içinde yavaşça doğrulamış ve tahminlerinin sonuçları ile evrenin matematiğine dikkat çekmiştir.

  Astronomik açıdan etkileri daha sınırlı gibi görünen pek çok oluşum, biz ve kendileri ile aralarındaki ilişkiler adına ,Astroloji ile ruhsal dünyadaki sınırlarını hayalimizin ötesinde tutmaktadır. Varlığına ve işlerlik metotlarına anlam verilemeyen yıldız ve gezegen etki ilişkileri ispatı zor ancak tahminlerin doğruluğu ile kendini göstermektedir.

  Bu noktada geçmiş ve gelecek arasındaki bağlayıcı nitelik olan bizler, yaşama tanıklık ederken, tahminlerin seyrine de tanıklık etmekteyiz. Fakat bu tanıklıkları bizlere sergileyen Astrolog ' ların bilginin doğru aktarımı konusunda sorumlulukları olduğunu da hatırlatmak gereklidir.
  Yorum dediğimiz çalışma, tüm açıların ne söylemeye çalıştığını anlamak çabasıdır. Yorum yapabilmek sayıca fazla kombinasyon bilgisi, tecrübe ve hayatın pek çok yanını pek çok açıdan bilmeyi gerektirir.
  [​IMG]Astroloji bilmeniz, tarih, coğrafya , psikoloji ve buna benzer pek çok bilimi bilmenizi de gerektirirken , en önemlisi Astronomi bilmenizi de gerektirir. Bir yıldızın ne olduğunu, bir gezegenin periyotlarını astronomik olarak bilmiyorsanız, astrolojik bilginiz sonuçlara ulaşmada sizi zorlayacaktır. Ve başarı oranı düşecektir. Ancak konu bir oran yakalamak değil, bir bireyde dahi sorumluluk ile yaşam danışmanlığınızı doğru gerçekleştirmenizdir.
  Hayat; makyajlanmış bir matematik denklemidir. Ve özünde çok doğru saptamalarla müthiş bir kehanet kaynağı olsa da aslında, bireyin ya da kahramanın dünya üzerindeki yolculuğunun kullanma kavuzudur. Eğer doğru bir şifreci, yani bir Astrolog tarafından okunmazsa , az bir bilgi ile kişi ile hayatı arasında çekişme ve mücadele sebebi olur... Doğru kişi ile çözüldüğünde ise inanılmaz bir dosttur...Günlük yorumlarınız ve kişisel harita raporlarınız size gereken yardımı yapacaktır. Kapılarınızı kendinize açın ve kendi geçmişinizin size ne bıraktığını ve geleceğin ne getireceğini öğrenin.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş