'Geçici kentler'in ödüllü projesi 'yüzer sahne'

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Google tarafından 1 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  'Geçici kentler'in ödüllü projesi 'yüzer sahne' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın diğer 2 kentle ortaklaşa düzenlediği proje yarışmasının ödül töreni Haliç Tersanesi'nde yapıldı.
  Törende konuşan proje yöneticilerinden Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Enlil, proje kapsamında İstanbul, Macaristan'ın Pecs ve Almanya'nın Essen kentlerinden üniversite öğrencilerinin bu kültür başkentlerinde atölye çalışmalarına katıldıklarını ve ortaklaşa her kent için projeler hazırladıklarını söyledi.
  Projenin İstanbul ayağında Haliç Tersanesi'nin mekan olarak seçildiğini ve öğrencilerin buraya yönelik Avrupa 2010 Kültür Başkenti etkinliklerinde de kullanılabilecek bir proje arayışına girdiklerini belirten Enlil, birinci seçilen projenin de mekana uygulandığını söyledi.
  Daha sonra geçilen ödül töreninde, inşa edilen ve tersane havuzlarından birine yerleştirilen ''Yüzer Sahne'' projesini hazırlayan YTÜ'den Müge Yorgancı, Duygu Kırışoğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesinden Fazıl Efe İlgen ve Ceyda Cihangir'den oluşan ekibe ödülleri sunuldu.
  Ödülü alan Yüzer Sahne'de gerçekleştirilen törenin ardından, aynı sahnede Belçikalı grup DAAU halka açık konser verdi.
  AA
   

Bu Sayfayı Paylaş