Geçen hafta en çok satılan kitaplar

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Siraç tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Geçen hafta en çok satılan kitaplar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Geçen hafta en çok satılan kitaplar

  Ahmet Ümit'in son romanı geçtiğimiz hafta yayınlandı ve jet hızıyla satış listelerinin birinci sırasına yükseldi. Onu Livaneli izliyor. İşte geçtiğimiz haftanın en çok satan kitaplar listesi:

  Haber7 Kitap Dünyası ve ilknokta.com -- kitap dünyası işbirliği ile dağıtımcıların ve kitap satış mağazalarının rakamları esas alınarak yapılan hazırlanan listeye göre geçtiğimiz haftanın en çok satılan kitapları şöyle sıralandı:

  1- Bab-ı Esrar - Ahmet Ümit - Doğan Kitap
  Yedi yüz yıldır süren bir sevda; Şems-i Tebrizi ile Mevlânâ Bab-ı Esrar sadece bir gerilim romanı değil, aynı zamanda bir sırlar kitabı. Fantastik öğeleri kullanarak çok katmanlı bir dil yaratan Ahmet Ümit bu yapıtında Mevlevilik temelinde din ve inanç üzerine ilginç sorular soruyor. Din ile aşk arasında, inanç ile sevda arasındaki ilişkiyi bambaşka bir açıdan gözlerimizin önüne seriyor.

  2- Son Ada - Zülfü Livaneli - Remzi Kitabevi
  Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir.

  3- Cahillikler Kitabı - John Lloyd,John Mitchinson - NTV Yayınları
  Bildiğinizi düşündüğünüz her şey yanlış…Bu kitap, yaygın kanılarla ilgili yanlış bilgilerimizin ve yanlış anlamalarımızın kapsamlı bir listesini sunuyor.

  4- Olasılıksız - Adam Fawer - April Yayıncılık
  Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto’da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

  5- Zar Adam - Luke Rhinehart - Pegasus Yayıncılık
  Gündelik hayatından monotonluğundan sıkılmış psikiyatrist Luke Rhinehart Manhattan'da eşi ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Hem Batı hem de Doğu felsefelerinin hayatın anlamı alternatiflerinden tatminsizlik yaşayarak basit zar atışlarıyla kendi dinini oluşturarak hayatını sonsuza kadar değiştirir.

  6- Masumiyet Müzesi - Orhan Pamuk - İletişim Yayınları
  Yalnız aşk değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki düşüncelerinizi de derinden etkileyecek bir roman...

  7- Bakirenin Aşığı - Philippa Gregory - Artemis Yayınları
  Boleyn Kızı ve Kraliçenin Soytarısı romanının yazarından, Kraliçe Elizabeth döneminin ilk yıllarını ve o tehlikeli günleri anlatan, nefes kesici bir roman. İngiltere'nin yeni kraliçesi olmuş Elizabeth'i bekleyen iki büyük tehlike vardı: Fransızlar'ın, İskoçya'yı istila edip İskoçya Kraliçesi Mary'yi tahta geçirme tehdidi ve Elizabeth'in, vatan hainliğinden hüküm giyip zindanda kalmış Robert Dudley'ye olan tutkulu aşkı.

  8- Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini - Everest Yayınları
  Uluslar arası çoksatar listesine girmiş ve 8 milyonu aşkın kişi tarafından okunmuş olan Uçurtma Avcısı, hem 2006 hem de 2007'de Penguin/Orange Readers's Group Ödülü'nü kazandı.

  9- Yanılmışım Tanrı Varmış - Antony Flew - Profil Yayıncılık
  Dünyanın en ünlü ateisti fikrini nasıl değiştirdi?

  10- Ölmeden Önce Keşfetmeniz Gereken 5 Sır - John Izzo - Pegasus Yayıncılık
  “Hangi yaşta olursanız olun, bu kitabı gerçekten daha önceden okumuş olmayı dileyeceksiniz. Buradaki kişisel anekdot ve içten bilgelik yüreğinizi kuşatacaktır.”
  - Stephen Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının yazarı

  11- Empati - Adam Fawer - April Yayıncılık
  Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Öyle olduğunu düşünebilirsiniz, ama yanılıyorsunuz. Elbette ki kendi kararlarınızı kendiniz vermekte özgürsünüz. Bu kitabı kapatabilirsiniz.

  12- Destina - Mine G. Kırıkkanat - Literatür Yayıncılık
  Henüz yaşanmamış yakın bir geleceği anlattığı Destina’da “Bu romanda yazılı her şey doğru, hiçbir şey gerçek değildir” diyor Mine G. Kırıkkanat.

  13- Bin Muhteşem Güneş - Khaled Hosseini - Everest Yayınları
  Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistan'ın Khaled Hosseini'de yaşadığı gibi…

  14- Pegasus Sırrı - Gregg Loomis -Pegasus Yayıncılık
  Birisi bir sırrı ne kadar süre saklayabilir? Peki ya eğer bu sır batı uygarlığının 2000 yıllık temel taşlarını yok edebilecek kadar önemli bir sır ise? Gregg Loomis tarafından yazılan bu kitapta işte böylesine nefes kesici bir olayın peşinden gidilmektedir.

  15- Hayalet Hikayesi - Peter Straub - İthaki Yayınları
  "Dehşet çoğaldıkça çoğalıyor." Stephen King
  "Şimdiye kadar okuduğum en korkutucu romanlardan biri... Straub çok iyi bir iş çıkarmış."
  Barbara Bannon, Publishers Weekly

  16- Tıbbi Bitkiler Rehberi - İbrahim Adnan Saraçoğlu - Saraçoğlu Enj. Danışmanlık
  Tıbbi Bitkiler Rehberi" içerisinde bir çok hastalığa karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici kürler önerilmektedir. Tarçın, dereotu, tere, söğüt yaprağı, avokado yaprağı, nane, asma yaprağı, biberiye, karanfil, cilt temizleyici, yaşlılık lekelerine (lentigo) karşı bitkisel öneriler ve cilt maskesi sunulmaktadır.
  Ayrıca, beyaz lahana, brokoli, soğan, patates ve lavantanın yepyeni özellikleri ve yeni araştırma sonuçları açıklanmakta ve kür olarak kullanımları sunulmaktadır. Emziren annelerin sütlerini artırıcı, şeker hastalarında insulin hassasiyetini yükseltici gibi değişik kürler de sunulmuştur.

  17- Şifalı Bitkiler - Ahmet Maranki,Elmas Maranki - Mozaik Yayınları
  Stratejik araştırmalar uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki ile Fizyoterapist, Biyoenerji uzmanı, Ekstrasens ve İgleroterapist Elmas Maranki çiftinin kaleme aldıkları kitaplarla başlayan Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Süreci, kitlevi bir bilinçlenme hareketine dönüştü. Geçen 2 yıl süre zarfında 500 bin km yol kat ederek yurtiçi ve yurtdışında yaklaşık 250 görüntülü konferans veren çift, 500 binden fazla kişiye doğrudan, yüz yüze, milyonlarcasına da TV, radyo ve yazılı medya aracılığıyla “sağlıklı düşün, beslen, yaşa” sloganıyla yaşam enerjisini arttırmanın ilmi ve pratik yollarını anlattı.

  18- La / Sonsuzluk Hecesi - Nazan Bekiroğlu - Timaş Yayınları
  Âdem’le Havva’nın yanına bir de Habil’le Kabil’i ekledim. O zaman anladım anlatma zamanının geldiğini. Hikâyenin ismi düştü dilime bir gece: LÂ. İLLÂ, dedim. Bir ömür boyu aradığım hece harfinin LÂ olduğunu bildim.

  19- İçinizdeki Öküze Oha Deyin! - Bülent Akyürek - Kent Yayınları
  Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi! Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir! Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor. Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı. Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğu-nu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk... İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

  20- Karanlıktaki Adam - Paul Auster - Can Yayınları
  Uçsuz bucaksız Amerika kırsalının bir beyaz gecesinde daha, dünyayı kafamın içinde döndürerek yeni bir uykusuzluk nöbetiyle boğuşurken karanlıkta tek başınayım...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Geçen hafta çok Forum Tarih
Geçen hafta En çok satılan kitaplar Kitap, Resim ve Dergi 30 Ocak 2009
Xbox Live’da geçen hafta listesi yayınlandı Oyun Haberleri 24 Aralık 2009
İçinde çiftçi rüzgar güneş tohum ve yağmur geçen hikaye örneği kısaca Masallar-Hikayeler-Destanlar 20 Nisan 2014
Başarısızlar başarıya ramak kala vazgeçenlerdir kompozisyon Makaleler-Denemeler 1 Mart 2014
İçinde mavi kırmızı ve sarı geçen hikaye Masallar-Hikayeler-Destanlar 19 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş