Gazze'ye MEB yardımı

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 7 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Gazze'ye MEB yardımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - İsrail'in Gazze'ya saldırısı sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı da başlattığı yardım kampanyası ile Filistinlerin yardımına koştu. Bakanlığın başlattığı yardım kampanyasına ilk desteği ise 2 bin TL ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik yaptı.
  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Gazze'de yaşanan İsrail saldırısı nedeniyle bir Bakanlık olarak bir yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in imzası ile valiliklere gönderilen genelgede. İsrail'in saldırılan sonucunda Filistin'in Gazze bölgesinde yüzlerce sivil ve çocuğun hayatını kaybettiği, binlercesinin de yaralandığına dikkat çekildi.

  -“KARDEŞLERİMİZE DESTEK VERECEĞİZ”-

  Filistinlilerin yaşanan işgal ve uzun zamandır uygulanan tecrit nedeniyle her türlü insani ihtiyaçlarının had safhada olduğunu belirten Çelik, “Bu insanlık dramının mağdurlarıyla dayanışma içerisinde olmak, çocuk, kadın, genç ve yaşlı tüm Filistinli kardeşlerimize destek vermek Üzere Bakanlığımızca bir yardım kampanyası başlatılmıştır” açıklamasında bulundu. Mülki amirlerce gerekli tedbirlerin alınarak, yardım faaliyetinin MEB'in birimlerinde yardım zarflarıyla gerçekleştirileceğini bildiren Çelik, zarfların merkezde MEB İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, illerde valilikler, ilçelerde kaymakamlıklarca sağlanacağını duyurdu.

  -“BAKAN ÇELİK'TEN 2 BİN TL YARDIM”-

  Bakan Çelik, “Her türlü iş ve işlemler teslim ve tesellüm tutanağına bağlanacak ve kimse yardım yapmaya şu veya bu şekilde zorlanmayacaktır. Yardım toplama işlem ve işleyişinde okul-aile birliklerinden yardım alınabilecektir. Yapılan yardımları içeren kapalı zarflar, komisyonlar tararından açılacak ve yardım paralan 19 Ocak 2009 Pazartesi mesai bitimine kadar T.C. Ziraat Bankasının Ankara Bakanlıklar Şubesi Gazze'ye Yardım Hesabı 18181818 numaralı hesabına yatırılacaktır” açıklamasında bulundu.
  Yardım kampanyasına ilk yardımın ise Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından yapıldığı, Çelik'in 2 bin TL yardımda bulunduğu öğrenildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazze'ye yardımı Forum Tarih
İran Gazze'ye iki yardım gemisi kaldırdı Yurt Dışı Haberler 14 Haziran 2010
Gazze'ye İsrail saldırısı: 2 ölü Yurt Dışı Haberler 31 Mart 2009
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı Yurt Dışı Haberler 4 Mart 2009
Dünya Sağlık Örgütü Gazze'ye yardım edecek Haber Arşivi & Gündem 22 Ocak 2009
Türk yardımları Gazze'ye ulaştı Haber Arşivi & Gündem 22 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş