Gazze'ye giren tek ülke Türkiye...

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda DilzaR tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Gazze'ye giren tek ülke Türkiye... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gazze'de bombardımanın dördüncü gününde 10’un üzerinde Filistinli öldü.

  [​IMG]  İsrail saldırısı sırasında onlarca çocuk hayatını kaybederken cenaze merasimlerine büyük kalabalıklar katıldı. Türk yardım konvoyu ise Gazze’ye giren tek ekip oldu...

  İsrail’i Gazze’yi bambardımanı yine çocukları vurdu. Onlarca çocuk babalarının ve ya annelerinin ellerinde toprağa verildi. Çocuk ölümleri için sadece ‘üzgünüz’ diyen İsrail’in tavrı dünyada tepkiyle karşılanırken genç bedenlerin toprağa veriliş merasimleri yürekleri dağladı.

  TÜRK TIR’LARI GAZZE’DE

  Türkiye'nin Filistin'e yardım programı çerçevesinde gönderdiği tam teşekküllü 5 ambulans, bugün Kerem Şalom geçiş noktasından Gazze Şeridi'ne ulaştırıldı. Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi’nin organizasyonuyla temin edilen ambulanslar, dün akşam Aşdod Limanı'ndan 3 TIR'la alınarak Kerem Şalom geçişi yakınlarındaki bir depoya götürüldü ve kapının açılmasıyla birlikte işlemleri yapıldı.

  ACİL GIDA YARDIMI

  Ambulanslar, Gazze'de bir ulaştırma firmasının şoförleri tarafından alınarak, Gazze Şeridi'nin 5 kentindeki 5 hastaneye teslim edilecek. Ambulanslarla birlikte, Türkiye'den gönderilen gıda yardımının 70 tonluk bölümü de bu sabah Gazze'ye girdi. Şeker ve undan oluşan ve son birkaç gün içinde Gazze'ye ulaştırılan gıda yardımının toplamı 330 tonu buldu. Gıda yardımının ilk partisi, operasyonun düzenlendiği Cumartesi gününün sabahı Gazze'ye gönderilmişti.

  FERYATLAR DİNMİYOR

  Gazze’de masum çocuklara karşı bomba yağdıran İsrail tepki çekmeye devam ediyor. Dünyanın çeşitli bölgelerinde İsrail’in silahlı gücü olmayan bir toprak parçasına karşı bu denli aşırı güç kullanması gösterilerle tel’in edildi. Filistinli babalar genç bedenleri toprağa verirken savaşın vahşetini yaşayan binlerce insan onlarla beraberdi. Gazze’nin diğer kasaba ve köylerinde tekrarlanan bu manzaralar, İsrail’in 1948’den beri şiddete olan tutkusuna örnek olarak hafızalara kazındı.

  Kraliçe Rania yaralılara kan verdi

  Ürdün Kraliçesi Rania, Gazze Şeridi'nde 360 kişinin öldüğü ısrail bombardımanında yaralanan Filistinliler için kan verdi. Kraliçe Raina'nın makamından yapılan açıklamada, Kraliçenin Gazze Şeridi'nde yaralananlara kan vermek için başlatılan ulusal bağış kampanyasına katılmak üzere El Hüseyin Askeri Hastanesi’ne gittiği belirtildi. Kraliçe Rania'nın vatandaşları ''Filistinliler’in acılarını hafifletmeye'' davet ettiği kaydedildi. Kraliçe Filistin kökenli olarak biliniyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazze'ye giren ülke Forum Tarih
İran Gazze'ye iki yardım gemisi kaldırdı Yurt Dışı Haberler 14 Haziran 2010
Gazze'ye İsrail saldırısı: 2 ölü Yurt Dışı Haberler 31 Mart 2009
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı Yurt Dışı Haberler 4 Mart 2009
Dünya Sağlık Örgütü Gazze'ye yardım edecek Haber Arşivi & Gündem 22 Ocak 2009
Türk yardımları Gazze'ye ulaştı Haber Arşivi & Gündem 22 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş