Gazze'de Gergin Gece

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Gazze'de Gergin Gece konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İsrail Gazze'den Atılan Havan Toplarına Kente Hava Saldırısı Düzenleyerek Cevap Verdi.

  [​IMG]

  İsrail, gün içinde Gazze'den ülkenin güneyine atılan havan toplarına hava saldırısıyla cevap verdi. İsrail hava kuvvetleri, Gazze kentine karşı hava saldırısı düzenlerken, gece yarısına dakikalar kala, kentte art arda büyük patlama sesleri duyuldu.

  İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesimleri ile Gazze kentinde 4 ayrı hedefi vurduğu belirlendi. Edinilen bilgilere göre, İsrail F-16'ları, Gazze kentinin Zeytun mahallesine iki füze saldırısı düzenlerken, bölgenin orta kesimlerindeki Nuseyrat ile güneyindeki Han Yunus yakınlarındaki Karara bölgesindeki bazı hedefleri vurdu.

  Gazze'deki Acil Hizmetler ve Ambulans Servisi Sorumlusu Muaviye Hasaneyn, hava saldırılarında ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi. İsrail'in bu saldırısı, bir yıl önce Ocak ayında düzenlenen kanlı saldırıların sonrasındaki ilk operasyonu oldu. Gazze'ye karşı düzenlenen hava saldırıları 3 hafta sürmüş ve bin 400 Filistinli ile 13 İsrailli ölmüştü.

  Gazze Şeridi'ne yardımın ulaştığı bugün, bölgedeki militanlarca İsrail'in güneyine roket ve havan saldırıları düzenlenmişti. Edinilen bilgiye göre, akşam saatleri itibarıyla 17 havan mermisi atılmıştı. Havan mermilerinden 6'sı Necef Çölü'nün batısına isabet etmişi, 3'ü sınırdaki Kerem Şalom geçişinin civarına düşmüş, biri de sınırda görev yapan İsrail askerlerinin bulunduğu bölgeye atılmıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazze'de Gergin Gece Forum Tarih
Gazze'de Saklambaç Kendi Şiirleriniz 18 Ocak 2009
Gazze'de bir Osmanlı askerinin not defteri Tarihi Bilgiler 16 Ocak 2009
Gazze'de ÖlÜ sayisi 1000'İ geÇtİ :( Haber Arşivi & Gündem 15 Ocak 2009
İsrail Gazze'de cami vurdu Haber Arşivi & Gündem 1 Ocak 2009
Gergin İp Çabuk Kopar Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 25 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş