Gazipaşa İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gazipaşa İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gazipaşa İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

  [​IMG]

  Gazipaşa İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazipaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazipaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazipaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gazipaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
  Adı: GAZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Ortahisar Mah..Refik Cesur Caddesi Trabzon
  Telefon Numarası: 4623211934
  Faks Numarası: 4623230615

  TARİHÇESİ

  Gazipaşa ilköğretim okulu binası, 19. yüzyılda Trabzon’da valilik yapan bir paşanın konağı idi.
  1870 yılında Abdülaziz zamanında mülki Rüştiye(orta okul )olarak açıldı. İlk müdürlüğe şaban Efendi getirildi.Şaban Efendi görevinden alınarak yerine Sürmeneli Ayanoğlu Abbas Efendi atandı. Daha sonraları Elevili Osman Hafız okulunda görev aldı.
  Okul 1879 yılında ücretli”HAYRİYE MEKTEBİ” oldu.1881 yılında okulun üst katında dört sınıflı “Sübhan Bölümü” açıldı.Birkaç yıl sonra 1886 yılında Kavakmeydan’ da “İdadi Mektebi” açılınca,Numune Bölümü oraya taşındı.Sübhan bölümü orda kaldı.
  1881 yılında okulu adı ,Askeri Rüştiye ‘ye (Askeri ortaokula)çevrildi.
  1913-1914 yıllarında Askeri Rüştiye adı kaldırıldı. Altı yıllık “Mülki Numune Rüştüyesi” oldu.
  Rus’ların Trabzon’u işgalinde okul hastaneye çevrildi. Rusların çekilmesinden sonra, “Fatih İnas Numune(Fatih Kızlar Numune)okulu oldu. Daha sonra adı değiştirilerek “İçkale Kız Okulu” oldu.
  1937 yılında üst kat sınıflarına çıkılırken merdivenlerin çökmesi ve birkaç öğrencinin yaralamasından sonra, okul şimdiki “Verem Savaş Dispanseri’nin bulunduğu yerdeki Ruhi Ünal Bey’e ait binaya taşındı.
  1937 yılında duvarları kalmak üzere okul yıkıldı, onarımı yapıldı.1938- 1039 öğretim yılında onarımı biterek, Atatürk’ün ölümü nedeniyle, “Gazipaşa ilkokulu” olarak öğrenime açıldı.
  Okulların 8yıl kesintisiz olması nedeniyle, 1997-1998 eğitim öğretim yılında okulun ismi “Gazipaşa İlköğretim Okulu” olarak değiştirilerek 8 yıllık kesintisiz hizmete başlamıştır.
  Okulun arsasının tamamı 2419 metre kare, okulun inşa edildiği taban alanı 520 metre karedir. Okulun bahçesi 1899 metre karedir.
  Okul iki kattan oluşmakta olup, 1. katta 4 dershane, 2 idare, 1 öğretmenler odası bir salon ,2. katta 7 dershane 1 salondan oluşmaktadır. Okulumuzda bay ve bayan ayrı ayrı olmak üzere öğrenci ve öğretmenlere ait tuvaletler mevcuttur. Ayrıca 1 hizmetli odası , 1 arşiv ve 1 araç gereç odası ile kalorifer dairesi bulunmaktadır.
  Okulumuz her yıl yaklaşık olarak %90 oranında üst öğrenime öğrenci göndermektedir.
  2001- 2002 Eğitim- öğretim yılında futbol birinciliği, Grup birinciliği ve yarıfinal üçüncülüğü almıştır.
  Okulumuzun anasınıfı 1993- 1994 Eğitim Öğretim yılında 25 öğrenci ile eğitime açılmış olup halen eğitime devam edilmektedir.

  MİSYONUMUZ;

  Ülkemizin çağdaş insan yetiştirme politikalarının temel kaynağı olarak; Yüce Önder Atatürk’ün Büyük Türkiye İdeali’ne ulaşmayı hedefleyen; ailesine, vatanına, milletine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan; küçüklerine karşı merhamet, büyüklerine hürmet gösteren; bilgili, görgülü, saygılı, ahlaklı nesiller yetiştirmektir.


  VİZYONUMUZ;

  Kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentezler yapabilen nesillerin yetiştiği; bütün öğrencilerin, akla ve bilime dayalı eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı; dünü bugüne; bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu; yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliğiyle çevrede, bölgede ve ülkede “Model Okul” olmaktır.


  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazipaşa İlköğretim Okulu Forum Tarih
Gazipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aksaray Aksaray Tanıtımı 29 Mayıs 2012
Gazipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Şubat 2011
Gazipaşa İlköğretim Okulu Merkez Giresun Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2010
Yeşilyurt Cumhuriyet İlköğretim Okulu Gazipaşa Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Ağustos 2010
Yenıkoy Muratdamı İlköğretim Okulu Gazipaşa Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş