Gazi İlköğretim Okulu Bulancak Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gazi İlköğretim Okulu Bulancak Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gazi İlköğretim Okulu Hakkında - Gazi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Gazi İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Gazi İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Gazi İlköğretim Okulu Giresun Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / BULANCAK
  Adı: GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Gazi llköğretim Okulu
  Telefon Numarası: 4543182050
  Faks Numarası: 4543182050

  TARİHÇE

  Okulumuz 1948 yılında Bulancak Merkez Okulu olarak öğrenime açılmıştır. İki yıl bu isimle Eğitim ve öğretime devam ettikten sonra 1950 yılında Atatürk İlkokulu adını alarak Eğitim Öğretime devam etmiştir.

  1991 yılının Ağustos ayında 8 yıllık zorunlu eğitim kapsamında Gazi ilköğretim Okulu adını alarak eğitime devam etmektedir. Bu güne kadar okulumuzda sırası ile İbrahim ERENER, Raşit ÖZDEMİR, Osman TURAN, Nizamettin ŞENEL, İsmail YILMAZ, Celal BÜLBÜL, Erdal USTAOĞLU, Süleyman AYDIN müdürlük yapmıştır. Halen bu görevi Süleyman AYDIN yürütmektedir.

  VİZYONUMUZ

  Biz Gazi İlköğretim Okulu olarak bütün öğrencilerimizin bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip, öğrenmeyi davranış haline getirebilen, evrensel, kültürel, ahlaki değerlerin bilincine ulaşmış, teknolojinin insanlığın mutluluğunda araç olduğu gerçeğini kavramış özgür düşünceye sahip, sorgulayıcı, araştırmacı, gelişim , için risk alabilen, üretken, duygusal olarak dengeli, sanata ve insanlığa sahip çıkan, Atatürkçülüğü benimseyen bireyler olarak yetiştirmelerine fırsat tanımak ve 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

  Amacımız ilimizde ve ülkemizde çağdaş bir eğitim merkezi olmak.

  MİSYONUMUZ

  Öğrencilerimizi Cumhuriyetin temel niteliklerine, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda, özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, eleştirel düşünebilen ve üst öğrenime bu donanımla gidecek bireyler olarak yetiştirmek için varız.

  İstiyoruz ki

  Okulumuzun Milli Eğitim camiası içerisinde ülkenin geleceğine yönelik kalkınmasında belirleyici rol oynayan kaliteli elemanların yetiştirilmesinde dinamik potansiyel niteliklere sahip bir kurum olsun.

  [​IMG]


  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazi İlköğretim Okulu Forum Tarih
Abdurrahmangazı İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Ağustos 2012
Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 31 Temmuz 2012
Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu Bilgileri Söğüt Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 14 Temmuz 2012
Osmangazi İlköğretim Okulu Bilgileri Osmaneli Bilecik Bilecik Tanıtımı 14 Temmuz 2012
Osmangazi İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş