Gazi İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gazi İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gazi İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir


  [​IMG]

  Gazi İlköğretim Okulu Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

  Gazi İlköğretim Okulu olarak;

  Okulumuz paydaşları ile birlik, beraberlik, dayanışma, saygı ve sevgi çerçevesinde her gün daha iyiye ulaşarak , öğrencilerimizi başarıya götürecek olan öğrenmeyi gerçekleştirmek ve tüm paydaşlarımızla; "İŞTE BU BİZİM OKULUMUZ!" , "ÖRNEK İLKÖĞRETİM OKULU!" diyebileceğimiz, her alanda başarılı bilimsel, çağdaş ve demokratik bir okul oluşturmak.

  Öğrencilerin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip, kendilerinde olan potansiyeli kullanmalarına fırsat tanıyarak kendilerini yönlendirip, başarılı olmalarını sağlamaktır.

  Okulumuz bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak,onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yüzyılın gelişen gereksinimlerine cevap verebilecek bilgi ve teknolojik beceriler kazandırmayı;iyi niyetli, samimi, dürüst ve sözüne güvenilir biri olmalarını,karşılıklı hak ve sorumluluklar içinde, sevgi saygı ve hoşgörürlük çerçevesinde başkaları ile yaşamayı, paylaşmayı ve beraber çalışmayı bilerek mutlu bir okul hayatı sürdürmeleri; Türk Milletinin milli, ahlaki ve insani değerlerini kavrayarak bu değerlere uygun yaşayabilmeleri için vardır.

  Gazi İlköğretim Okulu Tarihçesi

  Okulumuz, ana bina ile birlikte üç binadan ibarettir. İki binada 1891 yılında Rumlar tarafından okul olarak yapılmıştır. Binalar taş bina olup Ana binada (A Blok) idare odaları, öğretmenler odası Bilgisayar laboratuarı ve II. kademe öğrenci derslikleri bulunmaktadır. 2.binada (B Blok) altı derslik bulunmakta vardır.Burada I.Kademe Derslikleri, İş Atölyesi ve Spor odası vardır. 3. Binada (C Blok) ise Anasınıfı, Fen Laboratuvarı, Kütüphane ve Kalorifer bölümleri vardır. C Blok binası Vakıflar Bölge Müdürlüğünden kiralanmıştır.

  1924 yılında iki binada Ayvalık II.Kız Mektebi ve ana binada ise Ayvalık II.Erkek Mektebi öğretime açılmıştır. Daha sonra bu isim değiştirilerek Hayrettin Paşa Mektebi adını almıştır. 1928 tarihinde üç sınıflı olan okulda 4. sınıf açılmıştır.1929 tarihinden sonra okula Gazi İlkokulu adı verilmiştir. 1930 yılında ise 5. sınıf ilave edilerek tam teşekküllü bir okul olmuştur. 1924 yılında 3 dershane ve 3 öğretmenle eğitime açılmıştır.

  İlkokulların ilköğretim okuluna dönüştürüldüğü tarih olan 1997 yılında okulumuzda 6.sınıf açılarak Gazi İlköğretim Okulu adını almıştır. 1999-2000 öğretim yılında İlköğretim Okulu olarak ilk defa mezun etmiştir.

  Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: BALIKESİR / AYVALIK
  Adı: Gazi İlköğretim Okulu
  Adresi: HAYRETTİN PAŞA MAHALLESİ 20. SOKAK NO:52
  Telefon Numarası: 266 3121173
  Faks Numarası: 266 3123340
  E-mail Adresi: aygazi@hotmail.com
  Web Adresi: Gazi İlköğretim Okulu

  Gazi İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazi İlköğretim Okulu Forum Tarih
Abdurrahmangazı İlköğretim Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Ağustos 2012
Gazi İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Bingöl Tanıtımı 31 Temmuz 2012
Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu Bilgileri Söğüt Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 14 Temmuz 2012
Osmangazi İlköğretim Okulu Bilgileri Osmaneli Bilecik Bilecik Tanıtımı 14 Temmuz 2012
Osmangazi İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş