Gazİ Ünİversİtesİ Hakkinda Genel Bilgiler

'Üniversiteler' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Gazİ Ünİversİtesİ Hakkinda Genel Bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu:
  1982
  Rektör: Enver Hasanoğlu
  İletişim bilgileri: Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar- Ankara
  Tel: 0 312 212 68 40
  Faks: 0 312 221 32 02
  İnternet Adresi www.gazi.edu.tr
  Öğrenim dili: Türkçe- İngilizce
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 19
  Enstitü: 5
  YO: 8
  Öğrenci sayısı: 49.513
  Akademik personel: 3035

  Üniversiteye bağlı Yükseköğretim kurumlarında 100'ü aşkın bilgisayar bulunuyor. Fizik, bilgisayar, kimya, elektrik- elektronik fakültelerinde 4 ayrılabaratuvar öğrencilere hizmet veriyor. Tüm öğrencilere açık Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi'ne bağlı çalışan internet odası bulunuyor. Tiyatroyu sevdirmek içirn Devlet tiyatroları temsillerine ücreti Öğrenci Sosyal Hizmetler Birim Saymanlığı'nca karşılanmak üzere her hafta 75 öğrenci için tiyatro bileti alınıyorb. Haftada 4 gün sinemagösterileri yapılıyor. Üniversitede Sağlık ve Kültür Spor Dairesi Başkanlığı'na bağlı tiyatro, Amerikan futbol, havacılık toplulukları ve müzik toplulukları bulunuyor. Üniversitede öğrencilerin spor yapabilmeleri için 5 kapalı spor sahası, tenis sahası, açık futbol sahası ile yüzme havuzu bulunuyor. Ulaşım belediye, halk otobüsleri, dolmuşlar, metro bağlantılı Ankaray ile gerçekleşiyor.

  BURSLAR:
  1400 öğrenciye öğrenim harçları fonundan 9 ay süreli karşılıksız 10 milyon lira burs veriliyor. Gazi Üniversitesi Vakfı ve üniversite birimlerinin vakıf ve dernekleri tarafından aynı şekilde 600 başarılı öğrenciye burs veriliyor
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Şubat 2009

 2. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Gazi Üniversitesi  Eğitim fakülteleri yönünden ülkemizin lideri olan Gazi Üniversitesi, bünyesinde, Endüstriyel Sanatlar, Gazi Eğitim, Mesleki Eğitim, Teknik Eğitim, Ticaret ve Turizm Eğitim, Kastamonu Eğitim, Kırşehir Eğitim Fakültelerim barındırır. Yurdun dört bir yanından üniversiteyi kazanarak gelen öğrenciler yanında Türk Cumhuriyetleri, akraba ve topluluklarından gelen 1500'den fazla öğrencisi ile Gazi yurt dışından en çok öğrenci kabul eden üniversitedir. Açılan yüksek lisans ve doktora programlarına devam eden 5 binden fazla öğrencisi ile sadece kendisininkini değil, diğer üniversitelerin öğretim elemanı ihtiyacını da karşılamaktadır.


  Tarihçe

  Gazi Üniversitesi, tarihi Cumhuriyet dönemine kadar uzanan bir kaç üniversiteden birisidir. Cumhuriyetin ilanından hemen sonra Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının girişimiyle bir enstitü kurulması kararlaştırılır. Bu karar 1926 yılında "Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü" nün açılmasıyla sonuçlanır. Enstitünün adı 1929 yılında "Gazi Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü" olarak değiştirilir ve bu isimle uzun yıllar hizmet verir. 1976 yılında ise Gazi Eğitim Enstitüsü ismini alır. 1982 yılında 2809 sayılı kanunla bu kurum Gazi Üniversitesi'ne dönüştürülür. Aslında bu, Cumhuriyetle başlayan geleneğin yeni isimle devamıdır. Geleneğin oluşmasında Gazi Eğitim kadar kuruluşu 1935'e kadar giden Ankara Yüksek Teknik Öğretmen ve Ankara Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulları ile Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi büyük rol oynar. Üniversite çatısı altına girdiğinde Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi zaten bir üniversite konumundaydı. Gazi Üniversitesi farklı kampuslarda ve farklı şehirlerde eğitim-öğretimini sürdürmektedir. Ankara'da Beşevler, Emek ve Maltepe olmak üzere üç ayın kampusa sahip olan Gazi, ayrıca Çorum, Kastamonu ve Kırşehir'deki fakülte ve yüksek okulları ile eğittim ve öğretime verdiği önemi gözler önüne serer.

  Yurt ve Barınma

  Gazi Üniversitesi'ne bağlı öğrenci yurdu bulunmamakta ancak Üniversitenin şehir merkezi ve merkezi yurtlara yakınlığı (Sabancı Kız Yurdu, Gazi Yurdu, Mehmet Akif Kız Yurdu, Koç Öğrenci Yurdu gibi) öğrencilerin okullarına rahat ulaşabilmelerine imkan sağlamaktadır. Öğrenciler kendi imkanları doğrultusunda Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar ve özel yurtlarda kalmaktadır. Kütüphane Gazi Üniversitesinin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 1982 yılında kurulan Merkez Kütüphanesi, Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bahçesinde bulunan 2000 m2'lik geçici binasında hizmet vermektedir. Ankara'nın en büyük üniversite kütüphanesi olacak yeni Merkez Kütüphane, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında hizmete girecektir. Merkez kütüphanenin koleksiyonunda; 121.532 cilt kitap, 53.136 adet ciltli dergi, 7643 adet yüksek lisans tezi olmak üzere toplam 182.311 cilt yayın bulunmakta, abone olunan süreli yayın sayısı 841'i yabancı, 570'i Türkçe olmak üzere toplam 1411 adettir. Ayrıca yaklaşık 9000 adet elektronik dergiye ulaşım sağlanmakta, yayın taramalarında kullanılan 9 adet CD-ROM, 14 adet online veri tabanı bulunmaktadır.

  Teknoloji

  Gazi Üniversitesi, öğrencilerin eğitimi ve araştırma yapmaları amacıyla bilgi teknolojilerinden faydalanma konusunda her türlü olanağa sahiptir. Bütün fakülte ve yüksekokullarda öğrencilerin alanlarına göre araştırma yapabileceği gerekli laboratuvarlar ve kullanılacak cihazlar mevcuttur. Ayrıca bilgisayar laboratuvarlarında her öğrencinin istediği zaman kullanabileceği internet erişimli bilgisayarlar bulunmaktadır. Laboratuvarlar mesai saatlerinde kullanıcılara açık olduğu gibi talebe göre günün diğer saatlerinde de kullanıma açıktır. Beslenme Gazi Üniversitesi bünyesindeki 9 fakülte mutfağında ve 25 yemekhanede, öğrenci ve personele öğle yemeği çıkarılmaktadır. Yemekhaneler, tüm öğrenci ve personele yemek çıkarma kapasitesine sahiptir. Akademik ve idarî personel ile öğrenci yemekleri diyet uzmanları gözetiminde, mevsimlere, günlük ihtiyaca göre, gerekli kalori ve diğer besin öğelerini karşılayacak biçimde hazırlanmaktadır. Yemekhanelerde, bir ayda yemek yiyen idarî ve akademik personel ile öğrenci sayısı ortalama 200 bindir.
   

 3. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Sağlık

  Gazi Üniversitesine bağlı Fakülte ve Yüksekokullarda okuyan öğrencilerle çalışan personel eş ve çocuklarının sağlık problemlerinde ilk başvuru Mediko-Sosyal Merkezi'ne yapılmakta olup tahlil laboratuvarları, röntgen, diş, tedavi ve pansuman, psikolojik danışma ve rehberlik ile diyet ünitelerinin hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Mediko Sosyal Merkezinde 4 Diş Hekimi, 2 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 1 Dahiliye Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Psikiyatr, 1 Dermatoloji Uzmanı, 1 Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, 1 Radyoloji Uzmanı ve 11 pratisyen olmak üzere 23 hekim görev yapmaktadır. Öğrenci ve personelin ilaç ihtiyaçları Sağlık Kültür ve Spor Dairesi tedavi ünitesi içinde bulunan Eczacılık Fakültesi Uygulama Eczanesinden; temin edilemeyen ilaçlar ise anlaşmalı eczanelerden karşılanmaktadır.

  Kampus Hayatı

  Gazi Üniversitesinde Jimnastik , Voleybol , Basketbol , Step , Badminton , Kros , Atletizm , Halter , Judo , Futbol , Hentbol , Güreş , Kayak , Taekwando , Masa Tenisi ve Yüzme dallarında spor çalışmaları sürdürülmekte ve öğrenciler bu dallarda Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen spor müsabakalarına katılarak çeşitli dereceler kazanmaktadır. Bu organizasyonlarda öğrencilerin ulaşım , barınma , beslenme ve spor malzemeleri ihtiyaçları Üniversite tarafından karşılanmaktadır.

  Ulaşım

  Öğrencilerin yükseköğretim kurumlarına ulaşımları şehrin değişik merkezlerinden geçen Belediye Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Dolmuş, METRO bağlantılı ANKARAY ile gerçekleşmekte, öğrencilerin Dolmuşların dışında diğer ulaşım araçlarından indirimli olarak faydalanabilmektedirler. ANKARAY İSTASYONLARI -METRO İSTASYONLARI - Dikimevi -Batıkent - Kurtuluş -Ostim - Kolej -Macunköy - Kızılay(*) -Hastane - Demirtepe -Demetevler - Maltepe -Yenimahalle - Tandoğan -İvedik - Beşevler -Akköprü - Bahçelievler -Kültür Merkezi - Emek -Ulus - AŞTİ -Sıhhiye -Kızılay(*) (*) Ücretsiz Aktarma METRO bağlantılı ANKARAY seferleri hafta içerisinde her 4 (dört) dakikada bir trenin hareketi ile sağlanmakta, hafta sonlarında ise bu süre 6 (altı) ya da 8 (sekiz) dakikaya çıkmaktadır.

  Burslar

  Üniversite, Eğitim-Öğretim ve uygulama alanlarında kaliteyi arttırmanın yanı sıra öğrencilere sosyal ve ekonomik desteğini de arttırarak devam ettirmektedir. Bu doğrultuda, 1999-2000 eğitim-öğretim yılından itibaren ÖSS'de sayısal ham puan sıralamasında ilk 1000'e, sözel ve eşit ağırlık ham puan sıralamasında ilk 500'e giren ve Gazi Üniversitesini ilk sırada tercih eden öğrencilere, öğrenim hayatları boyunca devam edecek olan ve her yıl enflasyon oranında artan karşılıksız burs verilmektedir. 2003-2004 eğitim-öğretim yılında ise bu miktar 300.000.000. TL'sı olarak belirlenmiştir (2003 ÖSYS Kılavuzu bk. 120, S.108.). Üniversite Vakfı, 2001-2002 eğitim-öğretim yılında ekonomik desteğe ihtiyacı olan 725 öğrenciye 9 ay boyunca karşılıksız 45 milyon TL'sı yardımda bulundu. Vakıf ayrıca, 2002-2003 eğitim-öğretim yılında 1069 öğrenciye 50 milyon TL'sı üzerinden 8 ay karşılıksız burs verdi. 2001-2002 öğretim yılında Öğrenci Sosyal Hizmetler Birimince karşılanmak üzere 3978 öğrenciye 45.000.000TL. karşılıksız burs verildi. Ayrıca ihtiyacı olan 3800 öğrenciye yine Sağlık-Kültür Spor Dairesi Başkanlığı (Mediko-Sosyal Merkezi) tarafından ücretsiz yemek bursu sağlandı. 2002-2003 öğretim yılında burs miktarı 60.000.000 TL olup 4025 öğrenciye karşılıksız burs imkanı tanınmıştır. 4000 öğrenciye de ücretsiz öğle yemeği verilmesi sağlandı. Fakülte ve yüksekokullarda düzenlenen tanışma çayları ve geziler için toplam 6542 kumanya desteği verildi. 2001-2002 öğretim yılında evde kalan 1191 öğrenciye, 2002-2003 öğretim yılında ise toplam 1750 öğrenciye ayni yardım (çay-şeker-pirinç) yapıldı.
   

 4. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kulüpler

  Spor Kulübü
  İşletme Finansman Kulübü
  Sosyal Etkinlik ve Turizm Kulübü
  Kütüphane Kulübü
  Bilgisayar ve İnternet Kulübü
  Felsefe ve Tartışma Kulübü
  Tiyatro Kulübü
  Satranç Kulübü
  Kariyer İçin Donatım İletişim ve Tanıma Kulübü
  Atatürkçü Düşünce Topluluğu
  Tiyatro Topluluğu
  Müzik Kulübü
  Fotoğraf Sanatı Kulübü
  Resim Kulübü
  AIDS ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarla Savaşım Topluluğu
  Spor Kulübü
  Endüstriyel Teknoloji Araştırma Topluluğu
  İşletme Araştırma Topluluğu
  Bilgisayar Eğitim Araştırma Topluluğu
  Aile Bilimleri Araştırma Topluluğu
  Havacılık Kulübü
  Eşli Danslar Kulübü
  Satranç Topluluğu
  Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu
  Doğal Hayatı Koruma Topluluğu
  İstatistikçiler Topluluğu
  Halk Oyunları Topluluğu
  Bilim Kültür Merkezi (BİLİMER)
  Tarih Araştırmaları Topluluğu
  Edebiyat Araştırmaları Topluluğu
  Tiyatro Topluluğu
  Spor Faaliyetleri Topluluğu
  Matematikçiler Topluluğu
  Halk Oyunları Topluluğu
  Bilimsel Düşünce ve Araştırma Topluluğu
  Atatürkçü Düşünce ve Türk Kültürü Topluluğu
  Edebiyat ve Kültür Topluluğu
  Halk Dansları Topluluğu
  Tiyatro Kulübü Topluluğu
  Felsefe Grubu Topluluğu
  Fotoğraf Sanatları Topluluğu
  Psikolojik Danışma ve Rehberlik Topluluğu
  Sportif Faaliyetler Topluluğu
  Dil ve İletişim Topluluğu
  Halk Oyunları Kulübü
  Öğrenci Tiyatro Kulübü
  Felsefe Topluluğu
  GÜMMDAT Doğa Sporları Topluluğu
  Edebiyat Günleri Topluluğu
  Fotoğraf Topluluğu
  Havacılık Kolu
  Endüstri Topluluğu
  Resim Topluluğu
  Halk Dansları Topluluğu
  Klasik Gitar Topluluğu
  ESKİZ Şehir Planlama Öğrencileri Topluluğu
  TİYAGAMM Tiyatro Topluluğu
  Sanat Topluluğu
  Şiir Topluluğu
  Mimarlık Topluluğu
  Türk Sanat Musikisi Cemiyeti
  Biriç Kulübü Topluluğu
  Çevre Topluluğu
  Araştırma Teknolojisi Ve İletişim Topluluğu
  Yapı Topluluğu
  Makina Topluluğu
  KHEMAGAMM Topluluğu
  Bilim Ve Teknoloji Topluluğu
  Elektronik Topluluğu
  Modern Rock Topluluğu
  İletişim Topluluğu
  Bilimsel Düşünce Topluluğu
  Tarih Topluluğu
  Genç Mühendisler Birliği
  İnşaat Topluluğu
  Radyo Topluluğu
  Fun Club
  Klasik Dans Topluluğu
  İnternet Topluluğu
  Bilgisayar Topluluğu
  Atatürkçü Düşünce Topluluğu
  Satranç Topluluğu
  GAMA Öğrenci Topluluğu
  Edebiyat-Felsefe Topluluğu
  Bilim Kurgu Ve Fantazi Topluluğu
  Tenis Topluluğu
  Uzak Doğu Savunma Sporları Topluluğu
  Üniversite Lisan-Kültür Topluluğu
  Kültürel Dayanışma Topluluğu
  Turkuaz Bilim Kulübü
  Havacılık Kolu
  Manyetik Kulübü
  Makina Tasarım Topluluğu
  Teknoloji Topluluğu
  Gazi Robot Topluluğu
  Otomotiv Bilim ve Teknoloji Topluluğu
  Adli Tıp Kulübü
  Bilim ve Sanat Kulübü
  Bilimsel Araştırmalar Kulübü
  Genç Girişim Kulübü
  Halk Bilim Kulübü
  Havacılık Kulübü
  Klasik Danslar Kulübü
  Müzik Kulübü
  Objektif Fotoğraf ve Video Kulübü
  Psikiyatri Kulübü
  Sanat ve Kültür Ortamı
  Sinema ve Edebiyat Kulübü
  Spor Kulübü
  Tiyatro Kulübü
  İşletmecilik Kulübü

  Fakülteler ve Bölümler

  Diş Hekimliği Fakültesi

  Eczacilik Fakültesi

  Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi
  Aile ve Tüketici Bilimleri Öğretmenliği (EA)
  Bilgisayar Öğretmenliği (SAY)
  Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği (SAY)
  Işletme Öğretmenliği (EA)


  FenEdebiyat Fakültesi

  Biyoloji (SAY)
  Biyoloji (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatlari (SÖZ)
  Felsefe (EA)
  Fizik (SAY)
  Fizik (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Istatistik (SAY)
  Istatistik (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Kimya (SAY)
  Kimya (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Matematik (SAY)
  Matematik (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Rus Dili ve Edebiyati (DİL)
  Sanat Tarihi (SÖZ)
  Tarih (SÖZ)
  Tarih (Ikinci Öğretim) (SÖZ)
  Türk Dili ve Edebiyati (SÖZ)
  Türk Dili ve Edebiyati (Ikinci Öğretim) (SÖZ)


  Gazi Eğitim Fakültesi
  Almanca Öğretmenliği (DİL)
  Arapça Öğretmenliği (DİL)
  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr (SAY)
  Biyoloji Öğretmenliği (SAY)
  Coğrafya Öğretmenliği (SÖZ)
  Felsefe Grubu Öğretmenliği (EA)
  Fen Bilgisi Öğretmenliği (SAY)
  Fen Bilgisi Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Fizik Öğretmenliği (SAY)
  Fransizca Öğretmenliği (DİL)
  Görme Engelliler Öğretmenliği (SÖZ)
  Ilköğretim Matematik Öğretmenliği (SAY)
  Ilköğretim Matematik Öğr (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Ingilizce Öğretmenliği (DİL)
  Ingilizce Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (DİL)
  Kimya Öğretmenliği (SAY)
  Matematik Öğretmenliği (SAY)
  Okul Öncesi Öğretmenliği (EA)
  Rehberlik ve Psikolojik Danişmanlik (EA)
  Sinif Öğretmenliği (EA)
  Sinif Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (EA)
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (SÖZ)
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SÖZ)
  Tarih Öğretmenliği (SÖZ)
  Türk Dili ve Edebiyati Öğretmenliği (SÖZ)
  Türkçe Öğretmenliği (SÖZ)
  Türkçe Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SÖZ)
  Zihin Engelliler Öğretmenliği (SÖZ)


  Hukuk Fakültesi

  Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi
  Çalişma Ekonomisi ve Endüstri Ilişkileri (EA)
  Ekonometri (EA)
  Ekonometri (Ikinci Öğretim) (EA)
  Iktisat (EA)
  Iktisat (Ikinci Öğretim) (EA)
  Işletme (EA)
  Işletme (Ikinci Öğretim) (EA)
  Kamu Yönetimi (EA)
  Kamu Yönetimi (Ikinci Öğretim) (EA)
  Maliye (EA)
  Uluslararasi Ilişkiler (EA)
  Uluslararasi Ilişkiler (Ikinci Öğretim) (EA)


  Iletişim Fakültesi
  Gazetecilik (SÖZ)
  Halkla Ilişkiler ve Tanitim (SÖZ)
  Radyo Sinema ve Televizyon (SÖZ)


  Mesleki Eğitim Fakültesi
  Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği (EA)
  Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği (SÖZ)
  Dekoratif Sanatlar Öğretmenliği (SÖZ)
  Giyim Endüstrisi Öğretmenliği (EA)
  Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Öğretmenliği (SÖZ)
  Moda Tasarimi Öğretmenliği (EA)
  Nakiş Öğretmenliği (SÖZ)
  Tekstil Dokuma ve Örgü Öğretmenliği (SAY)


  MühendislikMimarlik Fakültesi
  Bilgisayar Mühendisliği (SAY)
  ElektrikElektronik Mühendisliği (SAY)
  Endüstri Mühendisliği (SAY)
  Endüstri Mühendisliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Inşaat Mühendisliği (SAY)
  Kimya Mühendisliği (SAY)
  Kimya Mühendisliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Makine Mühendisliği (SAY)
  Makine Mühendisliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Mimarlik (SAY)
  Şehir ve Bölge Planlama (SAY)


  Teknik Eğitim Fakültesi
  Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği (SAY)
  Bilgisayar Sistemleri Öğr (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Döküm Öğretmenliği (SAY)
  Döküm Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Elektrik Öğretmenliği (SAY)
  Elektrik Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Elektronik Öğretmenliği (SAY)
  Elektronik Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Kalipçilik Öğretmenliği (SAY)
  Kalipçilik Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğr (SAY)
  Makine Resmi ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Matbaa Öğretmenliği (EA)
  Matbaa Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (EA)
  Metal Öğretmenliği (SAY)
  Metal Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği (SAY)
  Mobilya ve Dekorasyon Öğr (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Otomotiv Öğretmenliği (SAY)
  Otomotiv Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Talaşli Üretim Öğretmenliği (SAY)
  Talaşli Üretim Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Tesisat Öğretmenliği (SAY)
  Tesisat Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Yapi Öğretmenliği (SAY)
  Yapi Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)


  Tip Fakültesi

  Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi
  Büro Yönetimi Öğretmenliği (SÖZ)
  Konaklama Işletmeciliği Öğretmenliği (EA)
  Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği (EA)
  Seyahat Işletmeciliği ve Turizm(EA)
  Rehberliği Öğretmenliği (EA)


  Hemşirelik Yüksekokulu

  Çorum Iktisadi ve Idari Bilimler Fakültesi
  Işletme (EA)


  Çorum Ilahiyat Fakültesi

  Çorum Mühendislik Fakültesi
  Kimya Mühendisliği (SAY)
  Makine Mühendisliği (SAY)


  Kastamonu Eğitim Fakültesi
  Fen Bilgisi Öğretmenliği (SAY)
  Ilköğretim Matematik Öğretmenliği (SAY)
  Sinif Öğretmenliği (EA)
  Sinif Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (EA)
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (SÖZ)
  Türkçe Öğretmenliği (SÖZ)
  Türkçe Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SÖZ)


  Kastamonu Orman Fakültesi
  Orman Mühendisliği (SAY)


  Kirşehir Eğitim Fakültesi
  Fen Bilgisi Öğretmenliği (SAY)
  Fen Bilgisi Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Sinif Öğretmenliği (EA)
  Sinif Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (EA)
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (SÖZ)
  Sosyal Bilgiler Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SÖZ)
  Türkçe Öğretmenliği (SÖZ)
  Türkçe Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (SÖZ)


  Kirşehir FenEdebiyat Fakültesi
  Biyoloji (SAY)
  Fizik (SAY)
  Matematik (SAY)
  Matematik (Ikinci Öğretim) (SAY)
  Türk Dili ve Edebiyati (SÖZ)
  Türk Dili ve Edebiyati (Ikinci Öğretim) (SÖZ)


  Çorum Sağlik Yüksekokulu
  Hemşirelik (SAY)


  Kastamonu Sağlik Yüksekokulu
  Hemşirelik (SAY)


  Kirşehir Sağlik Yüksekokulu
  Hemşirelik (SAY)
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş