Gaye Aksu Kimdir - Gaye Aksu Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 27 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gaye Aksu Kimdir - Gaye Aksu Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gaye Aksu Kimdir - Gaye Aksu Resimleri - Gaye Aksu Biyografisi - Müzisyen Gaye Aksu  Gaye Aksu (d.1985, Trabzon), Türk şarkıcı.

  [​IMG]

  Gaye Aksu denizci bir ailenin kızıdır. 3 yaşında iken babasının mesleği nedeniyle Trabzon'dan İstanbul'a yerleşti. Müziğe çok küçük yaşlarda Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği Eğitim Derneği'nde başladı. Burada usul, nota, solfej, nazariyat eğitimine devam etti. Klasik kemençe dersleri aldı. İlk albümü Yaralı Kuş'u 1998 yılında çıkardı.[1]

  Gaye Aksu'nun "İlk Adım" isimli albümünün en son video klibi ise'Frankfurt'tan gelen Alman yönetmen Dennis Fersat tarafından "Gazel" adlı esere çekildi. Çekimleri İstanbul'da Maltepe Musiki Eğitim Derneği'nin salonlarında yapılan Klibin görüntüleri en son teknoloji olan HDV kalitesinde çekildi. Klibin montajı özel olarak Taka Media'nın Frankfurt'ta bulunan stüdyolarında yapıldı. Sanatçının fotoğraf çekimleri Koray Kasap tarafından Beykoz'da gerçekleştirildi. Albümün repertuar danışmanı Zara (şarkıcı), Gaye Aksu'ya iki tane de beste verdi.

  Albüm

  * Yaralı Kuş, (1998)
  * Selam Sana, (2000)
  * İlk Adım, (2006)
   

Bu Sayfayı Paylaş