GAU ilk bin üniversite arasına girdi.

'Eğitim Haberleri' forumunda HiTMaN47 tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  GAU ilk bin üniversite arasına girdi. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  GAU ilk bin üniversite arasına girdi.
  Geçtiğimiz hafta Fransa’nın başkenti Paris’te Sorbonne Üniverstesi’nde yapılan törende 4000 Dünya Üniversitesi arasında ilk 1000’e giren üniversitelere ödülleri verildi.

  2 gün süren ödül programında Girne Amerikan Üniversitesi, Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Sn. Serhat Akpınar tarafından temsil edildi.

  Türkiye Üniversiteleri arasında ilk 5 arasına giren Girne Amerikan Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi itirazları sonrasında Kuzey Kıbrıs Üniversitesi olarak dünya sıralamasında ilk kez Doğu Akdeniz Üniversitesi ile birlikte yer aldı.

  Tören programının açılışında Jacques Rao UNESCO CEO’su ve Birleşmiş Milletler Avrupa Merkezi Akademik Konsey Direktörü tarafından “ Education as a Universal Fundamental Right – from Primary to higher Education” konulu konuşma ile açıldı. EDUNIVERSAL Uluslararası Bilim Komitesi’nin üyeleri:

  Martial Guiette, CEO of Eduniversal
  Prof. Aneeta Madhock, Central Asia Zone
  Prof. Nehme Azoury, Euraisa and Middle East Zone
  Prof. Virginijus Kundrotas, Eastern Europe Zone
  Prof. Michel Nedzela, Northern America Zone
  Prof. Sung Joo Park, Far Eastern Asia Zone
  Prof. Edson Luiz Riccio, Latin America Zone
  M. Axel Schumacher, Western Europe Zone
  Prof. Eon Smit, Africa Zone

  Prof. Michael Wood, Oceania Zone tören programına katılarak dünyadaki yüksek öğretim yapılanma süreci ile ilgili bölgesel bilgiler verdiler.

  Tören programına ayrıca ödül almak üzere gelen bazı üniversitelerin temsil etmiş olduğu ülke büyükelçileri ve eğitim atölyelerinin de katılması oldukça dikkat çekiciydi.

  Tören programına, İspanya Ticaret Odası Genel Sekreteri Fransizco Queruqa katılarak İspanya Ticaret Odası’nın üniversitelerle başlatmış olduğu birleşik oluşum ve uluslararası gelişim projeleri ve üniversitelerle oluşan network üzerine bilgi verdi.

  Dünya sıralamasında ilk sırayı Harward Üniversitesi Business School, İkinciliği McGill Üniversitesi Kanada ve üçüncülüğü ise MIT ABD aldı.

  Tören sırasında teşekkür konuşması yapan Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, özellikle bir Kuzey Kıbrıs Üniversitesi olarak kuruluşunun henüz 25. yılına girmeye hazırlanırken Dünya Üniversiteleri arasında ilk 1000 içerisine girebilmiş olmanın memnuniyetini dile getirdi. Girne Amerikan Üniversitesi Rektörlüğü, akademik kurulları ve özellikle İşletme Fakültesi Dekanlığı ve öğrencilerine sonsuz teşekkürlerini arz ederek, Birleşmiş Milletler ve Avrupa İnsan Haklarının en temel değer ve kabulü olan eğitim hakkının bu denli korunması hususunda takdirlerini dile getirerek Girne Amerikan Üniversitesi olarak, ilerleyen sürede sorumluluklarının öneminin çok daha fazla öne çıkararak ilk 100 içerisinde yer almak için çalışacaklarını aktardı.

  (ALINTI)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - üniversite arasına girdi Forum Tarih
Türkiye'nin ilk üniversitesi hangisi kısaca Üniversiteler 26 Ocak 2017
Üniversite yatay geçiş hakkında bilgi Üniversiteler 4 Ekim 2015
İstanbul'da kaç üniversite var isimleri nelerdir? Üniversiteler 4 Temmuz 2015
Üniversite tercihleri sonrası yerleştirmeler nasıl yapılacak? Üniversiteler 2 Temmuz 2015
Türkiye'de Olan Özel Üniversiteler Üniversiteler 5 Kasım 2013

Bu Sayfayı Paylaş