GATA'da Ersöz'le ilgili derin şüphe

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  GATA'da Ersöz'le ilgili derin şüphe konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  MURAT ALAN'ın haberi

  Ergenekon Terör Örgütü’nün kilit isimlerinden JİTEM eski yöneticisi Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün sapasağlam gittiği GATA’da, önce şüpheli bir şekilde düşüp başını çarpması ve ardından ölümcül olarak nitelenen bir mikrop kaptığının açıklanması, “Kaçırılmak mı, susturulmak mı isteniyor?” sorusunu akıllarla getirdi.

  Şubat ayında GATA’ya sevkedilmesinin hemen ardından düşerek başını vurduğu açıklanan Levent Ersöz’ün, son olarak ölümcül bir mikrop kaptığı iddiaları gündemi sarstı.

  GATA’da yatan, yakalandıktan sonra savcılık ve emniyet sorgusunda örgütle ilgili herhangi bir bilgi vermeyen Ergenekon Terör Örgütü sanığı Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün komaya girmesi şüphe ile karşılandı.

  Ersöz’ün GATA’da komaya girdiği ve yoğun bakıma alındığı iddialarıyla ilgili GATA’dan hiçbir açıklama yapılmazken, kamuoyunda ‘kilit isim susturulmaya çalışılıyor’ şeklinde yorumlandı.

  28 MART’A KADAR TAMAMEN NORMALDİ

  Geçtiğimiz Şubat ayında Levent Ersöz’ün avukatı Ali Rıza Dizdar, müvekkilinin düşerek başını vurduğunu ve müşahede altına alındığını söyledi.

  Levent Ersöz’ün 28 Mart’ta yapılan kan ve doku tetkiklerinde tamamen iyi olduğu halde, 30 Mart’ta uyluk (femur) kemiğinin üstündeki kas ve kasları kuşatan zarda morluk ve fonksiyonsuzluk tespit edildi. “Et yiyen (Nekrotizan Fasit)” adı verilen enfeksiyon belirtileri teşhis edilmesi, ardından ilerleyen dört gün içerisinde buradaki “şişkinliğin” tüm vücuda yayıldığı ve Ersöz’ün yoğun bakıma alındığı kaydedildi. Ersöz’ün şu anda oksijen çadırında tutulduğu belirtiliyor...

  ENJEKSİYON ŞÜPHESİ GÜNDEME GELDİ

  Uzmanlar, “Nekrotizan Fasit” rahatsızlığının “ölümcül” olduğu, hastayı komaya soktuktan sonra hayatını kaybetmesi ile sonuçlanabileceğini söyledi. Bu şekilde 5 gün içinde hızla yayılabilecek bir bakterinin, bir iğne ucu ile bile herhangi bir insana enjekte edilebileceği belirtildi. Ersöz’ün insan dokularını tahrip ederek beslenen ve tehlike grubu olarak en üst düzey tehlike diliminde yer alan “Nekrotizan Fasit”in bulaşma şeklinin dikkat çekici olduğunu ifade eden uzmanlar, Ersöz’ün gizli servislerin kullandığı bir yönetemle öldürülmek istenebileceğine işaret ediyorlar.
  Uyluk kemiği bölgesi ile teması gerektiren herhangi bir rahatsızlığı olmayan Levent Ersöz’ün, ani rahatsızlığı yakın çevresinde de şüphe ile karşılandı. GATA gibi hijyene büyük önem verilen bir hastanede enfeksiyon ihtimali olmadığı ama dışarıdan bir “bakteri” enjekte edilmiş olmasından şüphe duyuluyor.

  ABDULLAH ARAPOĞULLARI’NIN ÜZERİNDE CİVA YAKALANMIŞTI

  Ergenekon’dan yargılanan tüm Paşa seviyesindeki zanlılar bir şekilde GATA’ya sevkedilirken, Veli Küçük’ün bu yönde çaba sarfetmemesi ilginç bulunmuştu.

  Veli Küçük’ün GATA’da başına bir iş gelmesinden şüphelendiği belirtilirken, geçtiğimiz günlerde Silivri’de de ilginç bir olay gerçekleşmiş ve zanlılardan Abdullah Arapoğulları’nın üzerinde esans görünümünde “civa” bulunmuştu. Civa yemeğe katıldığında beyni sulandırıp, geri dönülmez biçimde fonksiyonlarını yok ediyor. Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı’nın soruşturması sürüyor.

  RUS AJANI DA ÇAYINA KONULAN RADYOAKTİF MADDE İLE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, muhalifi eski KGB ajanı Alexander Litvinenko da polonyum isimli radyoaktif bir madde ile zehirlenmiş ve komaya girdikten sonra hayatını kaybetmişti. İddialara göre eski KGB ajanı, içeceğine katılan radyoaktif maddenin 2 gün sonra tesirini göstermesi sonucu aniden hastaneye kaldırılmış ve burada komaya girdikten sonra hayatını kaybetmişti. Bu sayede eski KGB ajanı, sırlarını da kendisi ile birlikte götürmüştü.

  Avukatı tehdit edip tahliyesini istedi

  Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün tahliyesi istendi. Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Ersöz’ün avukatı Ali Rıza Dizdar tarafından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan dilekçede, Ersöz’ün tahliyesi istendi.

  Ersöz’ün birkaç hastaneye sevk edildikten sonra GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’ne yatırıldığı belirtilen dilekçede, Sağlık Bakanlığı’nın sevki yapan doktorlara ceza verdiği göz ardı edilirken Türk Tabipleri Birliği’nin bu cezayı kabul etmediği ve İstanbul Barosu’nun da bu konuda baştan beri hassasiyet gösterdiği ifade edildi.

  Dilekçede, söz konusu gelişmeler üzerine Ersöz’de depresif bozukluk ve bilinç yitimi başgösterdiği savunuldu.

  Levent Ersöz’ün, Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’un 16. maddesi uyarınca tahliye edilmesi gerektiği ileri sürülen dilekçede, GATA’dan alınan sağlık raporlarına ilişkin şu ifadeler yer aldı: “GATA’nın raporunda belirtildiği üzere müvekkil çok ciddi rahatsız ve ölümcül bir bakteriyel durumla da karşı karşıyadır. Prostat ameliyatı ile tüm vücuduna yayılmakta olan bu bakteri nedeniyle sürekli oksijen çadırında bulundurulmakta ve sürekli cerahat ameliyatları seri halde yapılmakta, başında 24 saat akademik kariyerli öğretim üyeleri nöbet tutmaktadır. Bu raporlardan sayın savcılığın haberi vardır. Bu rapor Adli Tıp Kurumu’nca onaylanacaktır. Yarın geç olursa bunun sorumluluğunu mahkemenizin üstleneceğini savunma makamı olarak söylemek zorundayım. Müvekkilim çok uzun bir süre hastanede kalacaktır. Hastalığı çok ağır ve ölümcüldür. Bu rapordaki psikiyatri raporu ile müvekkilimin tahliyesini istiyorum.”

  Yurtdışına kaçmış hastanede yakalanmış

  Ergenekon’un kilit isimlerinden Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Ergenekon 6. dalga operasyonları başladığı istihbaratını alır almaz yurtdışına kaçtı. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, 15 Ocak’ta prostat ameliyatı için Ankara’da hastaneye yatmak üzereyken yakalandı. 16 Ocak’ta da İstanbul’da tutuklanan Ersöz, çok sayıda yasadışı dinleme yaptırmakla suçlanıyor. Emniyet’te ifadesi alınamayan Levent Ersöz, savcılıktaki ifadesi sırasında garip bir şekilde fenalaşınca sorgusu tamamlanamamıştı. Levent Ersöz, iddianamede Silahlı Terör Örgütü Yönetme, Hukuka Aykırı Olarak Kişiler Verileri Kaydetmek, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine Karşı Silahlı İsyana Tahrik Etme, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Yapmasını Engellemeye Teşebbüs Etme, Resmi Belgede Sahtecilik suçlamasıyla yargılanacak.


  Vakit
   

Bu Sayfayı Paylaş