Gardiyan Kitabı - Hamret Baha Dalyan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gardiyan Kitabı - Hamret Baha Dalyan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gardiyan kitap özeti - Gardiyan kitap tanıtımı


  Hakkında

  Romanımızın kahramanı Meral'in günlüğünü okurken aşkın en yücesini, fedakârlığın en büyüğünü bulacak, tükenmeyen acılarını, gün be gün ördüğü çilelerini ve günahkâr zevklerini göreceksin. Neşeye, sevgiye, mutluluğa susamışlığı, hasret çeken yoksul gönüllerin yorulan vefalarını, Yaradan'a isyanın şaşkınlığını ve sevgiden soyutlanmışlığını okuyacaksın.
  1940'lı yıllardan başlayan ve 1980'lere uzanan bu yolculuk, aslında siyasal gerilimlerin hem dünyada hem de ülkemizde yaşandığı yıllarda geçiyor. Belki arka planda ihtilâller, toplumsal çalkantılar yaşanıyor ama romanı okurken bunlara tanık olmayacaksın. Sadece insan ilişkilerinin birbirimizi nasıl yoğurduğunu, birbirimize muhtaç olduğumuz halde yalnız kalışımızı ve özellikle de erkek dünyasında kadınların nasıl duygularına ve arzularına hapsedildiğini göreceksin hatta anımsayacak ve düşüneceksin.
  Romandaki olayların yüzyıllardır dünyanın birçok yerinde yaşanmış, yaşanıyor ve yaşanacağını biliyorsun. Çünkü hükümetlerin değişmesi, bir kızın üvey babası tarafından tacize uğramasını engellemiyor. Hiçbir ekonomik sistem, erkeğin kadına uyguladığı şiddete engel olmuyor. Askeri darbelerin olması, bir kadının asılsız dedikodulara maruz kalıp toplumdan soyutlanmasına engel değil. Teknolojik gelişmeler, bazılarımızın sevgiden yoksun büyümemize engel olamıyor. Hiçbir toplumsal olay, henüz kadının kendi içine hapsedilmesine bir çözüm üretebilmiş değil. Gardiyan, kadın sorununa bir çözüm getirmiyor, bunu apaçık ortaya koyuyor.
  Ve belki hâlâ yapabileceğin bir şey vardır…

  [​IMG]

  Künyesi


  · Postiga Yayınları
  · Basım Tarihi : 02 - 2011
  · ISBN : 978-605-5711-26-9
  · Sayfa Sayısı : 368
  · Etiket Fiyatı : 16.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gardiyan Kitabı Hamret Forum Tarih
Gardiyan Alımları Ne Zaman 2012 Ekonomi Ve Borsa 9 Haziran 2011
Gardiyan Alımı 2011 Şartları SBS - ÖSS - Sınavlar 5 Nisan 2011
Gardiyan Nedir - Gardiyanın Görevi - Gardiyan Ne İş Yapar Meslekler Rehberi 5 Şubat 2011
2011 gardiyanlık sınavı SBS - ÖSS - Sınavlar 6 Ocak 2011
Gardiyan Arılar - Gardiyan Arıları Hakında Diğer Hayvanlar 2 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş