Garanti İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'ne ortak oldu

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 31 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Garanti İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'ne ortak oldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Garanti Bankası, İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'ne katıldı.

  Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre banka, KOBİ'lerin finansmana erişiminin desteklenmesi amacıyla kurulan, danışmanlığını Avrupa Yatırım Fonu'nun (EIF) yaptığı fonların fonu İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'ne (İstanbul Venture Capital Initiative - iVCi) ortak oldu.

  Garanti, 5 milyon avro ile katıldığı İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'nde yer alan ilk ve tek özel Türk bankası olurken, Girişim, Türkiye'de risk sermayesi sektörünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan bir fon olma özelliği taşıyor.

  Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, son birkaç yılda gördükleri hızlı büyüme ortamında bile, risk sermayesinin, Türkiye'de hala göreli olarak daha az kullanılan bir varlık tipi olmaya devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

  ''Garanti Bankası olarak, KOBİ'lerin her anlamda desteklenmesi konusunda uzun zamandır öncülüğümüzü sürdürüyoruz. İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'ne katılımımız sayesinde, sadece Türkiye'nin önde gelen kurumsal yatırımcılarından biri olmakla kalmayacak, aynı zamanda ülkemiz için son derece faydalı işler yapan bir oluşumun ana ortaklarından biri olacağız. KOBİ'lere katkı sağlayacak bu girişimi desteklemekten gurur duyuyoruz.''

  Avrupa Yatırım Fonu Başkanı Richard Pelly ise, Garanti Bankası'nın, bölgede örnek gösterilen bir finans kurumu olduğunu, bankanın İstanbul Risk Sermayesi Girişimi'ne katılımının, programın kalitesine önemli katkılar yapacağını belirtti.

  Garanti'yi uzun zamandır tanıdıklarını ifade eden Pelly, bu ortaklığın, gelecekteki başarılı ortak girişimlerin ilk adımı olacağına inandığını kaydetti.


  AA

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Garanti İstanbul Risk Forum Tarih
Garanti Belgesi Nedir Kısaca Garanti Belgesi Ne İşe Yarar Tüketici Şikayetleri 18 Ocak 2014
Garanti Bankası İban Hesaplama Ekonomi Ve Borsa 19 Kasım 2011
Garanti İban Sorgulama Hesaplama Ekonomi Ve Borsa 16 Kasım 2011
Garanti Bankası İban No Öğrenme Konu Dışı Başlıklar 10 Kasım 2011
Nokia Telefonlarında Garanti Durumunu Denetleme Kodu Nokıa 15 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş